Örtünme Çağrısı

9,3/10  (4 Oy) · 
11 okunma  · 
8 beğeni  · 
211 gösterim
“Vallahi terazinin bir kefesine Güneş’i, Ay’ı, Dünya’yı, Dünya’daki bütün diplomaları, sertifikalrı, madalyaları, alkışları, paraları ve makamların hepsini koysalar, diğer kefesine de örtüyü koysalar, vallahi benim yanımda örtü ağır basar!”

Evet, o bir kaç yüz gram ağırlığındaki örtü, mümin bir bayanın yüreğinde böyle bir makama sahip olmalıdır! Daha sonra bu inancını başta örtü düşmanları olmak üzere bütün bir dünyaya ilan etmelidir!

Hatırlarsanız, dün Allah’ın Rasülü (s.a.v)Mekke müşriklerinin kendisine yaptıkları teklife böyle cevap vermişti. Davasından vazgeçmesi karşılığında kendisini Mekke’nin en zengini yapacaklarını, başlarına reis yapacaklarını, en güzel kadınla evlendireceklerini söylemişlerdi.

Rasulullah: “Bir elime Güneş’i, bir elime Ay’ı koysanız, vallahi bu davadan vazgeçmem!” buyurmuştur.bügünde bizlerden vazgeçmemizi istedikleri dava, inanınız aynı davadır. Fakat ne ilginçtir ki, karşılığında Rasulullah’a (s.a.v) teklif edilen şeyler bile teklif edilmiyor.
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  104
 • ISBN:
  9789759804015
 • Yayınevi:
  Okyanus Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

İkinci defa okicam.Not aldığım yerler o kadar çok ki.Hepsi yazmak için vaktim olmadı. Bu notların üzerinde düşüne düşüne tekrar okicam.Ne derece güzel kitap olduğunu bir daha tatmak için...