Osmanlı Cadısı Bir Osmanlı Bilimkurgusu

7,9/10  (11 Oy) · 
15 okunma  · 
6 beğeni  · 
544 gösterim
Barış Müstecaplıoğlu Osmanlı Cadısı'nda uçan arabalarla leventleri, robotlarla semazenleri sıradışı bir kurguda ustalıkla buluşturuyor.

Osmanlı sularında sefere çıkan Haymanalı Süleyman Paşa denizin ortasında büyüleyici güzellikte bir kız bulur. İdaresindeki Şahmeran kalyonunun sulara gömüldüğü büyük bir fırtınanın sonunda sadece ikisi hayatta kalır. Paşanın Ayşe adını verdiği ve giderek tutkuyla bağlandığı bu kızı korumasının tek yolu onu bir Mevlevi dergâhında saklamaktır. Ama gizem ve sürprizlerle dolu Ayşe burada güvende olacak mıdır?

İstanbul Şehir Cumhuriyeti'nin iki yüz katlı megakulelerinden birinde yaşayan özel dedektif Kemal hayatını cehenneme çeviren sıradışı bir hastalıktan mustariptir. Bir gün kapısına gelen varlıklı bir müşteri, isteklerini yerine getirdiği takdirde onu bu illetten kurtarabileceğini söyler. Kemal'in bir cinayeti çözmek için yeraltındaki İstanbul Eşitlik Hareketi'ne sızması gerekmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2016
 • Sayfa Sayısı:
  268
 • ISBN:
  9786050933208
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Meyrem KARADENİZ 
10 Haz 2016 · Kitabı okudu · 12 günde · 9/10 puan

Son zamanlarda okuduğum en akıcı kitap olan Osmanlı Cadısı, merak uyandıran bir bilimkurgu. Osmanlı dönemi ile gelecek zamanı işleyen ama finalde sizi bekleyen süpriz ile şaşırtan beğeniyle okuduğum bir kitap. Yazar ile bu kitabında tanışmış oldum ve diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum. Kısa sürede okunacak bir kitap olduğunu belirtmek zorundayım. Benim okuma süremin uzun olmasının kendimce nedenleri vardı ;) Kitaplarla kalınız :)