Piyon: Bowers Dosyaları 1

9,0/10  (8 Oy) · 
11 okunma  · 
7 beğeni  · 
665 gösterim
"Steven James, bu mükemmel romanında, insan yüreğine ve orada bulunan iyilik ve kötülük arasındaki ince çizgiye, büyüleyici bir bakış atmamızı sağlıyor. Piyonu kaçırmamak gerek."
-Ann Tatlock-

"Piyonun şimdiye kadar okuduğum en iyi polisiye roman olduğunu düşünüyorum."
-Cecil Murphey-

"Steven James, heyecan verici, gerilim dolu bir öykü yaratabilmek için 21. yüzyıl ileri teknikleriyle, 18. yüzyıl Sherlock Holmes sonuç çıkarma yöntemlerini birleştiriyor. Dr. Patrick Bovvers, kurnaz, acımasız bir yırtıcı hayvanı ele geçirmeye çalışırken coğrafya bilgisini ve zekâsını kullanıyor. Karakterleri kurtulmak için hem kendileriyle hem de başkalarıyla savaşırken, Piyon, insan denen yaratığın yaşadıklarının geniş bir kesimini kapsıyor."
-Dr. Kim Rossmo (Texas Üniversitesi)-

Özel Ajan Patrick Bowers yakalayamadığı bir katille hiç karşılaşmadı. Şimdiye kadar... Bölgedeki bir seri katil davasında, danışmanlık yapması için Kuzey Carolina ya çağırılınca, Özel Ajan Bowers kendisini ölümcül bir oyunun içinde bulur. Kurnaz ve tehlikeli katil, daima adaletin bir adım önündedir. Kendisine illüzyonist adını veren katili durdurabilmek için Bowers'ın tüm yeteneklerini ve bilgisini kullanması gerekecektir. Nefes kesici, ürpertici ve elden bırakılması imkânsız bir polisiye olan Piyon, son sayfasına kadar sizi etkisi altına alacak.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  498
 • ISBN:
  9786051210360
 • Çeviri:
  Zehra Güven
 • Yayınevi:
  Kyrhos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Son derece güzel bir polisiye roman. Aaron Kincaid ikna yeteneği yüksek bir şahıstır ve intihar bahanesi ile sevgilisinin ölümüne sebep olmuştur. Bu arada Asheville şehrinde seri cinayetler işlenmeye başlar. FBI ajanı Patrick Bowers bu işe atanmıştır. Ralph da ona yardımcı olmaktadır. Cinayetlerde olay yerinde satranç piyonları bulunur. Kendine illüzyonist diyen biri Patrick'i arayıp üvey kızını alacağını söyler. Cinayetler satranç oyunu gibidir. Bir sonra öldüreceği kişiden bir nesne alıp öldürdüğüne bırakıyordur. Ayrıca Beyaz Kale diye bir şey vardır ve vali de olayla bağlantılıdır. İşi detaylıca incelediklerinde aslında iki farklı katil olduğunu tespit ederler. Acaba Patrick katilleri bulabilecek ve kızı Tessa'yı koruyabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Nuray Durmuş 
02 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bazı yazarlara ne yazık ki ülkemizde hak ettiği değer verilmiyor.Ben de bu kitabı görmüştüm ama pek dikkat etmemiştim.Sonra ‪ kitap arkadaşım hediye etti bu kitabı bana.
Konusu ilgimi çektiği için merak edip hemen okumaya başladım.Kitap yaklaşık 500 sayfa ve tek kelime ile müthişti.Ne zaman bitti anlamadım, adeta elimden bırakamadım.Biter bitmez hemen yazarın diğer kitaplarını sipariş verdim.Mutlaka okuyun..