Robensonlar Okulu

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.576
Gösterim
Adı:
Robensonlar Okulu
Baskı tarihi:
2009
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789755171982
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yuva Yayınları
120 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Tam benim türde bir kitap. Çok güzel. Aşk, biraz komedi, bolca macera ve en çok da Jules Verne içeriyor. En sevdiğim yeri sonu. Sonunda bir bakıyorlar ki aslında a... spoiler vermeyeyim :)
143 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Okurken, sanki Robenson Crause' u tekrar okuyorum hissine kapıldıģım güzel ve sürükleyici bir kitap. Çocuğunuza mutlaka okutun!

Ben bile okurken, -tecrübe etmek için- o ıssız adaya gönderilsem, doğa şartlarında nasıl bir yaşam mücadelesi veririm? Olumsuz koşullarla başedebilir miyim? Diye düşündüm ve vazgeçtim! Zira hiç izci kampına benzemiyor.
Jules verne benim en sevdigim yazarlardan biridir kitapları ben cok surukleyicidir Ben daha yeniğimde kitaplar nasil okunuyor birisi bana soyleyebilir mi
143 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Jules Verne ' nın yine akıcı ve güzel bir kitabı . Kitap Jules Verne ' nın her kitabı gibi şaşırtıcıydı . Macera kitabı olarak insana bir şeyler katan yaşadığımız hayatın değerini bilmemiz gerektiğini gösteren bir kitap . Başlarda biraz sıkıcı olabilir ama sonlara doğru güzel ve heyecanlı bir hal alan ve sonuysa sizi çok şaşırtacak , her şey bu yüzden miydi diyeceğiniz klasik bir Jules Verne kitabı .
Kitapta tek takıldığım bir nokta var . Benim olduğum yayının 131 . Sayfasında şöyle bir cümle geçiyor ; " beyaz insanların kudreti hakkında zenciye bir fikir vermek için " cümlenin devamı da var ama bu bile yeterli diye düşünüyorum . Bu cümleyi gördüğümde kitabı bırakmak biraz düşünmek ve neden hala insanların siyahi ya da beyaz olması bu kadar önemli diye düşündüm .Yapılan bir araştırmaya göre dünya üzerinde yaşayan her insan bir Amerikalı gibi tüketseymiş bunun için bir dünya değil beş dünya gerekirmiş . Ayrıca yapılan başka bir araştırmaya göre ABD üzerinde bir yılda kullanılan ve çöpe atılan köpük bardaklar dünyanın çevresini üç kez sarabilirmiş . Şimdi bu kadar israf yapan bir toplum sırf beyaz olduğu için siyahilerden daha mı üstün . Dünya üzerinde her 20 dakikada bir , bir çocuk su sıkıntısı yüzünden rahatsızlık yaşıyormuş . Ama beyazların her halükarda açık bırakıp israf ettiği bu su tüm Afrika'nın su ihtiyacını giderebilirmiş . Şimdi yemek bulamıdığı için ölen , savaşın ortasında ölen o masum çocuklar mı daha kudretli yoksa israf eden ve öldüren beyaz toplumu mu ?
- Böyle bir olayı düşlerimde görsem korkudan ölürdüm, dedi. Anladım ki insan, bir olayı yaşarken umulmadık güçlerle doluyormuş.
Bir gün işaretleri inceleyip içinde bulunduğu zamanı saptamaya çalışırken hüzünlü bir sesle:
- Yılbaşı gelmiş de haberimiz yok,dedi.
“Bir seyahat daima iyi başlar! Fakat ne zaman ve nasıl biteceğini düşünmek lazımdır ki, işin asıl mühim tarafı da budur!”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Robensonlar Okulu
Baskı tarihi:
2009
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789755171982
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yuva Yayınları

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0