Sadist

7,6/10  (26 Oy) · 
52 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.611 gösterim
Ohio'nun batısında, şehir hayatının karmaşasından uzak, huzur dolu bir kasaba bulunmaktadır. Aile hayatı için mükemmel bir yerdir. En azından vahşice cinayetler işlenmeden önce öyleydi. Kasabanın Adli Tıp Uzmanı Dr. Ben Stevenson, trafik kazaları ve doğal ölümler haricinde sakin bir yaşam sürüyor, iki oğlu ve karısıyla birlikte bolca zaman geçiriyordu. Ta ki ormanlık arazide genç bir delikanlının cesedi bulunana dek…

Bölgedeki tek Adli Tıp Uzmanı Ben, vakaya dâhil olana kadar her şey yolunda gitmişti. Ancak şimdi bir seçim yapmak zorundaydı; olayı çözebilmek için ailesinin hayatını tehlikeye mi atacaktı yoksa bu soruşturmada görev almaktan vaz mı geçecekti?

Olayı derinlemesine araştırdıkça durumun yıkıcı sonuçları ortaya çıkacak, şaşırtıcı gerçeği öğrendiğindeyse bütün hayatı altüst olacaktı.

"Bir kitabı okumaya başlayınca yerinizden kalkamayacağınızı söylemek artık çok sıradan oldu ancak bu romanda böyle bir şey söz konusu değil. SADİST'i okurken gerilen sinirlerimi gevşetmek için birçok defa yerimden fırladım!"
-Lindwood Barclay-

"Harlan Coben ve Patricia Cornwell kitaplarını anımsatıyor… Son sayfayı okuduktan sonra uzun süre etkisinden kurtulamayacaksınız."
-Wendy Corsı Staub-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2015
 • Sayfa Sayısı:
  374
 • ISBN:
  9786059127295
 • Çeviri:
  Merve Altıparmak
 • Yayınevi:
  Panama Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
01 Kas 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Doktor Ben Stevenson eşi Susan ve oğulları, Thomas ve Joel ile Ohai' nun bu mütavazi;komşulukların, dostlukların huzur verdiği bu kasaba da birlik ve mutluluk içinde yaşıyorlardı...
Doktor Stevenson' un işleri sakinlik ile devam ederken, Adli Tıp Bölümüne getirilen bir cesed ile tüm dünyası sarsılmaya başlamıştı. Bu cesed ne bir trafik kazası vakası ne de doğal yoldan ölmüş bir kişiye aitti...
Ormanlık alanda bulunan ve vahşice öldürülmüş olan genç delikanlı, rüyalarını ziyarete başlamış bilinçaltına yerleşmişti...
Hem komşusu hem arkadaşı olan dedektif Sam ile olayı çözmek için tüm bilgi ve yetkisini kullanmaya başlamıştı.
Araştırmalar derinleştikçe ailesi için endişeleri artıyordu. Doktor Stevson, bulduğu delilleri gün yüzüne çıkardıkça tüm hayatını bir anda büyük bir tehlikenin eşiğine getirdiğini fark ediyordu. Eşi Susan ile yaşadığı gerginliklerde onu etkilemeye başlamıştı...
Otopsi sonuçları ve DNA analizleri ile ortaya çıkan gerçekleri öğrendinde, yaşadığı hayatı hiç bir zaman eskisi gibi olmayacaktı...


İnanılmaz bir vahşet ile kurgulanmış, tıbbı terimlere yer verilerek zenginleştirilmiş bir eser...Heyecan ile okudum...

Nazan gercek 
03 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Kitap o kadar akici ki elime aldığımda bir türlü elimden birakamadim. Ben adlı tip uzmanı bir telefon gelir ve hayatı değişir. 16 yaşında erkek çocuk hunharca öldürülmüştür. Adli tabip uzmanı bir türlü anlam veremez. Çocuğun vücudunda derin kesikler ve ısırıklar mevcuttur . Küçük bir kasabada akıl almaz sırlarla dolu cinayet. Kasaba dehşete kapilmistir. Bütün karakol bu işi çözmek icin seferber olmustur. Ama ortada hiç bir iz yoktur. Ben ii oğlu ve karısı ile 13 yildir bu kasaba da yaşamaktadır. Bilinmezlik çıkan bu yolda 3 cinayet islenmistir. Acaba katil kim ? Belki uzaklarda aramamak gerekir. Soluksuz okuyacaginiz güzel bir eser iyi geceler kitap dostları tavsiye ederim.

nyks 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap harikaydı. Tadı damagimda kaldı. Kitaptan bahsetmeyecegim arka kapak yeterince bilgi veriyor. Hızlıca okudum. Akıcı ve heyecanlı bir kitaptı. Ilk başta tahmin edilebilir sanıyordum fakat tahminimde yanilinca daha da içine girdim kitabın.

Tek sorun sonu. Biraz bilgi verebilirim okuyacak olan devam etmesin.
...

Sonunda daha net bir şeyler görmek istiyordum. Ama ucunu açık bıraktı. Keşke devam etse yani seri kitap değil biliyorum ama katilimiz ne olacak? noel ne olacak bunlar hakkında bir sey yoktu. Kitap bittiğinde boslukta kaldim yani.

...

Yani okuyun. Gerilim aşıkları, kaçırmayın.

Teksen Taşcı 
04 May 11:16 · Kitabı okudu · 11 günde · 1/10 puan

Sıfır sıfır sıfır, aksiyon macera gerilim sıfır. Ne bir detay var nede akıcılık. Acaba ne zaman kitap hızlanmaya başlayacak diye düşünürken 300. Sayfaya gelmişim. Felaket sinir oldum.

Serdar Poirot 
04 Eki 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Ben Stevenson, Ohio eyaletindeki ufak bir şehirde yaşayan bir adli tıp uzmanıdır. Susan adında bir eşi, Thomas ve Joel adında iki çocuğu vardır. Bir gün şehirde bir lise öğrencisi 47 kez bıçaklanarak öldürülür. Ayrıca cesedinde diş izleri de bulunmaktadır. Bu işi polis müdürü Sam Garston, dedektif Carl ve David ile beraber araştırmaktadır. Bu arada Thomas'ın arkadaşı Monica da saldırıya uğrar ancak canlı kurtulur. Sonrasında bir kişi daha öldürülür. Bu cinayetleri işleyen kişi sadist ve iki köpek dişi arasında boşluk olan biridir. Polis, Ben'in yardımcısı Nathan'dan şüphelenir ancak temiz çıkar. Katil hiç beklenmedik bir isimdir. Susan, Thomas ve Joel kaybolmuştur. Susan bazı şeyleri kocasına anlatmamıştır. Acaba katil kimdir ve bu cinayetleri neden işlemiştir? Ben, katilin bulunduğunu görebilecek midir? Sam bu zor görevin altından kalkabilecek midir? Susan ve Ben arasındaki ilişki düzelecek midir? Keyifle okunan bir roman.

Büşra nur demir 
11 Oca 23:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tıbbi polisiyeleri sevmişimdir hep. Bu kitapta böyle bazı geçiş noktalarında kopukluk olsada gayet başarılı bir olay kullanılmış. Katili bulmada kopukluklar olsada kitabın sonları katili açıkça belirtmiş. Bizim için kitabın içinde ufakta olsa bir kaç tane ip uçları var katil için ama bu ip uçları da sonlara doğru. Kitapta polislerin inceleme ve bulgularından çok ailevi konuşmalara daha çok yer verilmiş hissi uyandırdı bende buna rağmen yinede akıcı bir kitaptı. Tarzı Harlen Coben'in tarzına gerçekten çok benziyor bu da benim onu daha rahat ve ön yargısız okumamı sağladı.

Melike 
26 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Hayatımda okuduğum en kötü roman olabilir. İlerleyişi o kadar yavaş ki bitirirken gerçekten hem sıkıldım ve zorlandım. Tavsiye etmiyorum , bunu okuyacağınıza daha güzel romanlar ile vaktinizi güzel geçirin.

ibiaryu 
 25 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kan donduran konu ve anlatımıyla daha da ötesi sonucu ile beni ters düz eden bir roman oldu açıkçası fikrim okuduğuma değdi türün sevenleri gözardı etmemeli. :)

Esra Kelleci 
20 Oca 21:42 · Kitabı okudu · 11 günde · 5/10 puan

Kitap sıradan bir konuyu anlatıyor. Etkileyici bir şey göremedim henüz ilerleyen sayfalarda da çok bir şey olacağını sanmıyorum. Sıradan bir polisiye romanı. Çok şaşkınlığa uğrayacağım türden bir olay olmadı bu yüzden pek sürükleyici değil sıkılarak zar zor okudum buraya kadar

Kitaptan 13 Alıntı

Nurhan Işkın 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Aşk için yapılan her şey iyinin ve kötünün ötesinde gerçekleşir."
- Friedrich Nietzsche, İyinin ve Kötünün Ötesinde

Sadist, John Burley (Sayfa 5)Sadist, John Burley (Sayfa 5)
Nurhan Işkın 
31 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Biraz büyüdükleri zaman çocuklarla nasıl baş edeceğini bilmemek zor bir şey."

Sadist, John Burley (Sayfa 195)Sadist, John Burley (Sayfa 195)
Nurhan Işkın 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

On yedi yıllık bir evlilikten sonra, onu şimdi daha çok sevdiğini fark etti.

Sadist, John Burley (Sayfa 61)Sadist, John Burley (Sayfa 61)
Nurhan Işkın 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bu ısırık yaraları bir hayvan tarafından yapılmış olabilir mi?

Sadist, John Burley (Sayfa 73)Sadist, John Burley (Sayfa 73)
Nurhan Işkın 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bir şeyler daha yoluna girmeden daha da kötüye gidecekti.

Sadist, John Burley (Sayfa 41)Sadist, John Burley (Sayfa 41)
Nurhan Işkın 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bir dahaki sefer daha iyisini yapacağım...

Sadist, John Burley (Sayfa 10)Sadist, John Burley (Sayfa 10)
Nurhan Işkın 
01 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Onlar yokken ev çok sesiz, öyle değil mi?"

Sadist, John Burley (Sayfa 262)Sadist, John Burley (Sayfa 262)
Nurhan Işkın 
01 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Posterler yıllar önce çıkarılmıştı ama bantlar duvar boyasında iz bırakmıştı. Fırçayla düzeltilebilirdi, ama bir zamanlar yaşamış çocuğun hatırasını devam ettirmek için olduğu gibi bırakmayı tercih etmişti.

Sadist, John Burley (Sayfa 372)Sadist, John Burley (Sayfa 372)
Nurhan Işkın 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hem gerçek hem de mecaz anlamda sıcak bir ortam, bir sığınak ve bir yuva hissi oluşturan bu ev, orada yaşayan ailenin benliğini içinde saklıyordu.

Sadist, John Burley (Sayfa 58)Sadist, John Burley (Sayfa 58)
Nurhan Işkın 
01 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Kurban öldükten sonra yapılmış gibi görünen birkaç insan ısırığı vardı.

Sadist, John Burley (Sayfa 275)Sadist, John Burley (Sayfa 275)
2 /