Sandman 9 - Merhametliler

10,0/10  (1 Oy) · 
10 okunma  · 
2 beğeni  · 
381 gösterim
Bir sürü isimleri vardı: Erinyesler, Eumenidesler, Diraeler, Öfkeliler. İntikamın, affetmezliğin ve durdurulmazlığın temsilcileri: cezalandırmak için aradıkları suç kanla yıkanıncaya kadar durmazlar. Merhametliler, Lytha Hal bebeği Daniel ondan alınınca onlara gider ve Ebediler'den Düş onların hedefi olur. Ama annenin kederi ve boyun eğmez öfkesinin arkasında daha karanlık güçler iş başındadır ve onlar sonunda Düş Diyarı'nda daha önce kimsenin görmediği bir fedakarlık isteyecektir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9789758904709
 • Çeviri:
  Fulya İçöz
 • Yayınevi:
  Laika Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Mithril / Luthien / Bernard 
 02 Mar 07:13 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitaba baslar baslamaz inceleme yazmak istedim: Benim gibi önsöz okumadan kitaba baslamayanlardansanız bu kitapta bu alışkanlığınizi bir kenarabirakin ve sakın önsöz okumayın! Kitabın sonunu yazmış adam! Uyarısız suprizbozan diye ben buna derim!

Not: Kitap bitiminde bu incelemeye güncelleme gelecektir :)

Ve kitap biter... Keşke bitmeseydi, serinin en iyisiydi ve hayallerimi çalan oldu. Neil Gaiman neleri en baştan yillar evvelinden düşünüp bu kitabin gelişini örmüş... Tek kelimeyle MUHTEŞEM...

Gereksiz yere üç noktalarla doldurduğumun farkındayım ama şu an söylemek istediğim onlarca şey varken içimden yazmak gelmiyor. Fena etkilendim... Ve en kısa zamanda bu seri ikinci, üçüncü, beşinci, onuncu kez yeniden okunmalı!

Kitaptan 4 Alıntı

Size okulda öğrendiklerimin listesini yapıyorum: Birini nasıl seveceğinizi öğretmiyorlar.Size nasıl ünlü olacağınızı öğretmiyorlar. Size nasıl zengin ya da fakir olacağınızı öğretmiyorlar.Size artık sevmediğiniz birinden nasıl uzaklaşacağınızı öğretmiyorlar. Size başka birinin aklında neler olduğunu nasıl bileceğinizi öğretmiyorlar. Size ölmekte olan birine ne söyleyeceğinizi öğretmiyorlar. Size bilmeye değer bir şey öğretmiyorlar.

Sandman 9 - Merhametliler, Neil GaimanSandman 9 - Merhametliler, Neil Gaiman

Hiç aşık oldun mu?
(...) Seni çok hassas yapar. Göğsünü ve kalbini açar ve bu demektir ki birisi gelip oraya girerek seni darmadağın edebilir. Bütün o savunmaları oluşturursun. Yıllarca seni hiçbir şey incitmesin diye bütün o zırhı kuşanırsın. Sonra diğer aptallardan farklı olmayan aptal biri, senin aptal hayatına girer. Onlara bir parçanı verirsin.Bunu istemezler. Bir gün seni öpmek ya da sana gülümsemek gibi aptalca bir şey yaparlar ve ondan sonra hayatın artık sana ait değildir.
-Aşk'tan nefret ediyorum.

Sandman 9 - Merhametliler, Neil GaimanSandman 9 - Merhametliler, Neil Gaiman
Mithril / Luthien / Bernard 
04 Mar 03:57 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

It doesn't matter that you never find it. It's the dreams that keep you going.

Sandman 9 - Merhametliler, Neil GaimanSandman 9 - Merhametliler, Neil Gaiman