Şe7tan

5,0/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
1 beğeni  · 
639 gösterim
Ömür boyu her sabahın Noel, mutsuzluğun yasadışı olduğu bir yerde bulunmak için ne yapardınız? Hayal kurmaktan vazgeçmeyin! Tuttuğunu koparan, çocukları seven ve maceradan korkmayan insanları arıyoruz! Victoria McQueen, kayıp şeyleri bulmakta sıra dışı bir yeteneğe sahiptir. Bisikletine binip eski ve esrarengiz bir köprüden geçtiği zaman daima aradığını bulur.

Charles Tailent Manx'in de kendine özgü bir yeteneği vardır. Rolls-Royce'una aldığı masum çocukları gerçek hayattan koparıp eğlencelerle dolu Noelistan'a götürür. Bu yolculuk sırasında Charlie'nin sapkın hayal gücü onları korkunç varlıklara dönüştürür.

Ve günün birinde Victoria ve Manx'in yolları bir yerde kesişir. Manx, bu sefer çok özel bir şeyin peşindedir; Vic'in asla kaybetmek istemeyeceği bir şeyin... Vic ve Charlie arasındaki bu ölüm kalım savaşı kızışırken Vic iblisi yok etmek için ölümü bile göze alacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  640
 • ISBN:
  9789752118324
 • Çeviri:
  Esat Ören
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Ceyhun Tansu Ebinç 
14 May 23:15 · Kitabı okudu · 34 günde · 7/10 puan

Joe Hill sanki babası Stephen King'in kopyası. Diğer kitapları için geçerli olan düşüncelerim bu kitap için de geçerli. Konu ilginç, anlatim güzel ama sanki bir sürü gereksiz laf kalabalığı var gibi. Son dönem Stephen King romanlarının pekçoğunda olduğu gibi.

Kitaptan 2 Alıntı

Ceyhun Tansu Ebinç 
04 Haz 18:16 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Erkekler
Erkekler dünyada insana rahatlık sağlayan pek az şeyden biri, diye düşündü. Soğuk bir Ekim gecesi şöminede yanan ateş, sıcak kakao, rahat bir terlik gibi. Onların sakarca yaptıkları şefkat gösterileri, kıllı suratları, gereken işi yapmaya istekli oluşları -bir omlet pişirmek, ampul değiştirmek, sarılmak- bazen kadın olmayı eğlenceli hâle getiriyordu.

Şe7tan, Joe Hill (Sayfa 553 - Yayınevi: Altın Kitaplar, Karakter Adı: Victoria McQueen)Şe7tan, Joe Hill (Sayfa 553 - Yayınevi: Altın Kitaplar, Karakter Adı: Victoria McQueen)
Onur Özkan 
22 Tem 00:29 · Kitabı okudu · Puan vermedi

NOS4A2
Die Toten reiten schnell.
(Çünkü ölüler hızlı yol alırlar.)
- "LENORE", GOTTFRIED BÜRGER

Şe7tan, Joe Hill (Altın Kitaplar - 1.Basım Mayıs 2014)Şe7tan, Joe Hill (Altın Kitaplar - 1.Basım Mayıs 2014)