Doktor Uyku

8,6/10  (39 Oy) · 
110 okunma  · 
38 beğeni  · 
1.609 gösterim
King'in, tüm zamanların en çok beğenilen eseri Medyum'un (The Shining) unutulmaz karakterlerinden Danny (Dan) Torrance, "Doktor Uyku" olarak karşınızda.

Çocukluğunda bir kışını geçirdiği Overlook Oteli'nin "sakinlerinden" bir türlü kurtulamayan Dan, yıllarca bir şehirden diğerine sürüklenirken, sonunda ufak bir New Hampshire kasabasına yerleşir, bir bakımevinde işe girip, kalan "ışıltısını" ölmekte olan insanları rahat ettirmekte kullanır. Orada Dan'e "Doktor Uyku" adını verirler.

Dan, o güne dek görmediği kadar parlak bir ışıltıya sahip olan küçük bir kızla, Abra Stone'la tanıştığında geçmişiyle barışır ve Abra'nın hayatta kalabilmesi için iblislerle zorlu bir mücadeleye girişir.

İyi ile kötü arasındaki epik savaşın hikâyesi olan Doktor Uyku, Medyum'un sadık milyonlarca okuyucusunu tatmin edecek ve King külliyatının başyapıtını bilmeyenleri de hayal kırıklığına uğratmayacak yeni ve ihtişamlı bir King destanı...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  544
 • ISBN:
  9789752117235
 • Orijinal Adı:
  Doctor Sleep
 • Çeviri:
  Zeynep Heyzen Ateş
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:

Çok güzel,sıkılmadan okudum. Daha kitabın başında insanı germeye başlıyor usta. Yine süper hayal gücü ile yazılmış.Dan Torrance, Medyumdaki küçük çocuğun büyümesi ve olayların devam etmesi.ÇOK İYİ ESER.. Medyum kitabıyla bağlantılı ve olaylar devam ediyor. Yeni karakterlerle birlikte konusu, kurgusu çok iyiydi.

Mustafa Aydın 
06 Oca 2016 · Kitabı okudu · 15 günde · 8/10 puan

Öncelikle 'Medyum' kitabını okumadıysanız önce onu okuyun çünkü çok fazla gönderme yapıyor

Kitabın akıcılığı, senaryosu, giriş - gelişme okuyucu sıkmadan ilerlemeyi başarıyor. Ayrıca hikayenin başlangıcını 10-15 seneye yayarak kitabın okurda soğuk su etkisi yapmasınıda engellemiş. İşte size kaliteli bir yazarın kaliteli bir kitabı daha.

Tek eksiği ise onca heyecendan sonra sona fazlasıyla basit bir şekilde ulaşılmış olması. Kendi adıma daha heyecanlı, etkileyici bir çarpışma bekliyordum

Elif Öksüz 
17 Kas 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Medyum'u okuyanlar veya Jack Nicholson'ın başrolde oynadığı Cinnet filmini izleyenler bu kitabı mutlaka okumalı. Oradaki küçük çocuk Dan Torrance büyüdüğünde ne oldu diye merak edenler, cevapları bu kitapta bulacak. Özellikle roman bittikten sonra, kitabın sonunda yazarın bizlerle paylaştığı bilgiler çok içten. Stephen King'e tekrar ve tekrar hayran olmaktan kendinizi alamayacaksınız.

İbrahim ÇEKİN 
17 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Stephen King'in en çok beğenilen eseri Medyum'un ikinci serisi ve dopdolu maceralarla karşımızda.. Danny artık büyüdü ve Doktor Uyku olarak karşımızda! Sürprizlerle dolu bu kitabı okumamak, Stephen King'e ayıp olur...

irem 
16 Oca 2014 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Medyum'u okudum çok iyi ve şaşırtıcı bir kitaptı.Zaten Stephen benim yazar idollerimden en kısa zamanda Doktor Uyku'da okunacak.....

Kitaptan 20 Alıntı

KüLKeDiSi 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gün gelir sürekli hareket etmenin anlamsızlığını kavrarsınız. Nereye giderseniz gidin, kendinizi de yanınızda götürdüğünüzü bilirsiniz.

Doktor Uyku, Stephen KingDoktor Uyku, Stephen King
KüLKeDiSi 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Oysa zaman değişkendir. Bir saat her zaman bir saat sürmez. Uyuyamadığınızda, görebileceklerinizden korktuğunuz için başınızı çevirip bakamıyorsanız saatler uzar. Zaman keskin dişlerini beyninize geçirir.

Doktor Uyku, Stephen KingDoktor Uyku, Stephen King
KüLKeDiSi 
18 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

'Hayat gerçekten bir kısır döngüydü. Dönerdi, dönerdi ve kendinizi başladığınız yerde bulurdunuz.''

Doktor Uyku, Stephen KingDoktor Uyku, Stephen King
KüLKeDiSi 
18 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Babamın içkisine Kötü Şey derdim." diye düşündü Dan. Ama bazen İyi Şey'dir. Hele ışıltınızın yarattığı kabustan yeni uyanmışsanız.''

Doktor Uyku, Stephen KingDoktor Uyku, Stephen King
KüLKeDiSi 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Ölüm beni korkutmaz,'' dedi. ''Hepimiz ölüyoruz. Dünya temiz havalı bir huzur evinden fazlası değil.''

Doktor Uyku, Stephen KingDoktor Uyku, Stephen King
KüLKeDiSi 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tek seçeneğiniz intiharsa, en azından silahınızı seçmeye hakkınız vardır...

Doktor Uyku, Stephen KingDoktor Uyku, Stephen King
2 /