·
Okunma
·
Beğeni
·
1.683
Gösterim
Adı:
Sonsuz Sevgilerimle
Baskı tarihi:
Kasım 2019
Sayfa sayısı:
312
Format:
Ciltli
ISBN:
9789444824613
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınevi
Baskılar:
Sonsuz Sevgilerimle
Sonsuz Sevgilerimle
Sör Phillip, Eloise Bridgerton'ın evde kaldığını biliyordu ve evlilik teklifini kabul edecek kadar sıradan daha da önemlisi çaresiz olduğunu düşünmüştü. Ve fena halde yanılıyordu.Bu güzel kadın kapısında belirip nefes almadan konuşmaya başladığında tek istediği onu öpmekti.Bu Sör Phillip denen adam onun çıldırdığını mı sanıyordu? Eloise Bridgerton daha önce karşılaşmadığı bir adamla evlenemezdi! Ancak tekrar düşündü... ve merak etmeye başladı... Öyle ki gecenin bir yarısı araba kiralayıp hayalindeki kusursuz erkeğe gidecek kadar. Ve fena halde yanıldı. Hayalindeki adam bu kadar sevimsiz ve kaba değildi. Elbette Phillip yakışıklıydı ama Londra'daki centilmenlerden farklı olarak iriyarı, sert ve bakımsızdı aynı zamanda. Ne var ki gülümsediğinde... ve onu öptüğünde... kendinden geçiyor ve düşünmeden edemiyordu: Phillip gerçekten onun için mükemmel erkek olabilir miydi?“Günümüzün Jane Austen’ı.”

-JILL BARNETT“Tam anlamıyla kusursuz bir hikâyeci.”

-PUBLISHERS WEEKLY
356 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Tarihi romantik kitaplar türünde favori yazarım Judith Mcnaught’tır. Aynı türde yazan Julia Quinn’den okuduğum ikinci kitap Sonsuz Sevgilerimle oldu (Birincisi Cennet Gibi kitabıydı).

Kitapta mektuplaşmayla başlayan bir aşk hikâyesi anlatılıyor. Bu bana günümüzde sosyal medyadan tanışıp âşık olan çiftleri hatırlattı.

Ben kitabı çok sevdim ama kitapla ilgili yazabileceğim çok bir şey yok. Bu türü seven biri zaten alıp okuyacaktır. Eğer bu tarz kitapları seviyorsanız Julia Quinn’in kitaplarını tavsiye ederim. Ben şimdi yazarın bütün kitaplarını toplamaya çalışıyorum. Ayda birkaç tane okuyarak kendimi mutlu etmeyi düşünüyorum.
356 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
En sevdiğim JQ romanlarından biri daha. Eloise karakterini ilk kitaplarda pek sevmesem de bu kitap kendisine baya bağlanmamı sağladı. Eloise; Bridgerton kızları içinde en entellektüelleri olan, mektup yazmaya bayılan, atıcılıkta usta olan -o dönemde bayanların bunu görse kalpten gideceğine eminim :) - ancak evde kalmış ortanca kardeşlerden biridir. Ölen kuzenin eşine yazdığı taziye mektubuyla olaylar başlıyor. Sör Phillip'in mektupta yazmış olduğu evlilik teklifini düşünen Eloise kimseye haber vermeden evden kaçıp onun yanına gider. Gittiğindeyse şaşkına döner. Sör Phillip hakkında bildiklerinin sadece herkesçe bilinen şeyler olduğunu ve aslında onu hiç tanımadığını anlar. Phillip'in soğuk davranışları ve adamın çocuklarının onu evden atmak için ellerinden gelen tavırlarından dolayı başta tekliften vazgeçmek ister. Ancak baba ve çocuklarının arasındaki kopuk ilişkiyi görünce bu duruma el atar. Kitap genel olarak eğlenceli son kısmı biraz hüzünlü ama o hüzün çok güzel anlatılmıştı. Bridgerton kardeşlerin atıcılık yaptıkları sahnede kahkahalara boğuldum.

Phillip biraz odun da olsa eşi varken ve gittikten sonra yaşadıkları acıklıydı.
Kitapta en sevdiğim kısım Benedict-Sophie'yi bolca görmek oldu :). Kendileri en sevdiğim Bridgerton çifti olur.
356 syf.
·7/10
Serinin diğer kitapların yanında Sonsuz Sevgilerimle sönük kalmış. Güzeldi ama diğerlerinden aldığım tadı alamadım. Sophie ve Benedict'i bolca görmek çok güzeldi. Eloise'nin güçlü karakteri ve Phillip'in yaşadığı onca olaya rağmen kişiliğini koruması beni etkileyen kısım oldu. Yazmadan geçemeyeceğim en çok eğlendiğim kısım Eloise ile ağabeylerinin silahla atış yapmaları oldu. Kendisi çok iyi atıcı.
Ayrıca Eloise ne kadar çok mektup yazmayı sevdiği daha iyi görmüş olduk. Bölüm başlarında kardeşlerine, annesine ve Penelope'ye yazdığı mektuplardan alıntılar okuyoruz.
356 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Bridgerton Kardeşler serisi 5. Kitap ile devam ediyoruz. Sabırsız, tez canlı, geveze ve inatçı Eloise... Tabi bunlar kızımızın en belirgin özellikleri. :)

En yakın arkadaşı, can yoldaşı, her daim birlikte kız kurusu olarak kalacaklarını düşündüğü Penelope'nin evlilik haberini alması Eloise'i bir anda kendini sorgularken buluyor. Daha önce aldığı 6 evlilik teklifini kabul etmeyen Eloise bir anda kendine Sir Phillip Crane den gelen evlilik teklifini ciddi anlamda düşünmeye başlıyor.

Eloise ve Sir Phillip Crane aslında 1 yıldır mektup arkadaşları ve bu yazışmalar sonucunda bu noktaya geliyorlar.

Phillip in ilk eşi vefat ettikten sonra 2 çocuğu ile yalnız başına kalan Phillip bu iki yaramaz ile ne yapacağını bilemez haldedir. Baş etme yöntemi ise kendince olanları görmezden gelmek :)

Phillip evde kaldığını bildiği Eloise'nin bu nedenle çok alımlı veya hoş olabileceğini aklına dahi getiremiyor. Tek düşüncesi ona yoldaşlık edip çocuklarını yola getirecek birisi. Ama tabi ki karşılaştıklarında düşünceler değişiyor ve tatlı bir aşk hikayesi okuyoruz. :)

Puanım Yine 10 :)
356 syf.
·1 günde·8/10
Bridgerton serisi 5
Zeki kızımızin hikayesi
Eşini kaybeden bir adam bir gün bir mektup alır ve hayatı değişir.
En yakın arkadaşının evlenmesi hemde abisi ile evlenmesi yüzünden boşluğa duşen kızımız hiç beklemediği evlilik teklifini alınca hemen değerlendirmeye alır ve umutsuzca yola düşer
Kitapta en en sevdiğim taraf çocukların olmasıydı nasılda renk kattılar ama o öğretici lerinin onlara yaptığı eziyetler kalbimi yaraladi
Kitap iyiydi etkileyiciydi ama aşk konusunda sanki eksikti gibi:) tabi bana göre ama sevdim aile kavramı anlatımı harikaydı
356 syf.
·1 günde·9/10
BRİDGERTON SERİSİ VE JULİA QUİN BEN ÇOK BEĞENDİM KİATBI..
HERŞEY BİR MEKTUPLA BAŞLADI MASUM BİR MEKTUP VE ELOİSE AŞKINI BULUYOR. VE ELOİSENİN ÇOK İYİ BİR NİŞANCI OLMASI VE BRİDGERTON ERKEKLERİNİN HEPSİNDEN İYİ OLMASI ÇOK GÜZELDİ. BAYILDIM GÜLMEKTEN KENDİMİ ALAMADIM. KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM...
356 syf.
·Puan vermedi
Birbirleri için uygun olduklarını ve aşkı düşünmeyen iki kalp... Peki hiç ummadıkları bir an aşk gelirse ne olur?
356 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Bridgerton'lar ile tanışın. Londra' nın en neşeli en saygın ailelerinden biridir. Genç yaşta dul kalan anne Lady Bridgerton'un artık tek bir isteği vardır. 8 çocuğununda mürüvvetini görebilmektir. Ama asla unutulmamalıdır. Bir Bridgerton asla aşık olmadan evlenmez.


Sir Phillip Crane karısının ölümünden sonra iki çocukla yalnız kalmış ve ne yapacağını bilememektedir. Sevgili mektup arkadaşı olan Eloise'e evlenme teklifi etmiştir. Ancak Eloise'i kapıda görene kadar cevabın bu kadar hızlı geleceğini bilememiştir.

En yakın arkadaşı ve yeni yengesi olan Penelope'nin evlenmesiyle boşluğa düşen Eloise Bridegerton mektup arkadaşı Phillip Crane'in evlenme teklifine ışık hızıyla evet deyip kimseye haber vermeden evden ayrılır. Planlarında evlenmek vardır ama Phillip'in haylazlıklarıyla ünlü iki çocuğuna annelik etmek aklının ucundan geçmez.
356 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Eloise Bridgerton mektup yazmaya bayılıyordu. Öyle ki uzak akrabalarına bile bir kaç satır göndermek onun için gayet doğaldı. Kuzeni Marina' nın ölümü üzerine Sör Phillip' e yazdığı taziye mektubu ile bir mektup arkadaşlığı başlamış oldu.

Evde kalmış Eloise ve kendisini baba ve eş olarak yetersiz hisseden Sör Phillip' in hikayelerine pupa yelken dalıyoruz.

Siz ne derseniz bilmem ama Eloise' nin gizlice Sör Phillip' i kaçarak ziyarete gitmesi başlangıçta çok saçma göründü. Ancak bu kitapta çocukların da işe dahil olması nedeniyle hikaye daha şirindi.
356 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Sevgili JQ nin Bridgerton Serisinin beşinci kitabı. Kitap ailenin hazır cevap inatçı kızı sevgili Eloise nin en yakın arkadaşı Penelope nin evlenmesi ile kendini yalnız hissetmesi sonucu hayatının iplerini eline almak istemesi ve hayatının aşkını bulmak için mektuplaştığı sevgili Phillip i ziyaret etmeyi karar vermesi ile başlıyor. Kesinlikle Elosie favori karakterlerimden birisiydi ama asla sosyeteden uzak biri ile evleneceğini tahmin etmemiştim ve bu kadar anaç bir karakter olduğunu galiba Violet kızlarına mükemmel bir örnek olmuş. İkizlerin yaptığı şamatalar mükemmeldi. Ailenin beraber olduğu sahneler zaten favorim özellikle dört büyük ağabeyinin ev basması ve Anthony nin Elosie ile olan duygu yüklü konuşması. seriyi size çok sevdirecek kitaplarından birisi kesinlikle tavsiye edilir sevgili okurlar..
356 syf.
·7/10
Kız kurusu olmayı Eloise kendi seçmişti. Şimdi pişman olmamalıydı di mi? Ömrünün sonuna kadar beraber yaşayacağı kişi gelen tekliflerin arasından hiçbiri olamazdı. Bunu biliyordu. Şimdi ise hiç yüz yüze gelmediği sadece mektuplardan tanıdığı bir adamın yanına gidiyordu. Onu yeterince tanımıştı değil mi?

Sör Phillip Crane’in evlenmesi gerekiyordu. Kendisinin bir eşe ikiz çocuklarının da onları arada bir gülümseyebilen, başlarını okşayacak ve disipline sokacak bir anneye ihtiyacı vardı. Evin sorumluluklarını üstlenecek birine ihtiyacı vardı. Eloise’e evlilik teklifi ederken aklında bunlar vardı. Ne de olsa oda evde kalmış bir kız kurusuydu, bu teklif onun içinde mükemmel olmaz mıydı?
(İncelemenin devamı sitemizdedir.)
356 syf.
·3 günde·Beğendi·6/10
Serinin 5.kitabı, konusunu okuduktan sonra bu tarz birkaç kitap okuduğum halde sevmiştim. Yazarın yazım tarzını ve karakter oluşturmasını seviyorum ama roman beklentimin altında kaldı.
Çift arasındaki elektriği beğenmedim. Karakterleri ayrı ayrı sevdim ama bazı olaylar saçma olmuş. Duygu eksikliği vardı romanda. Kadın karakterin aşk için bu kadar bekledikten sonra aşık olmadan kendini riske atması mantıksızdı. Londra hayatından uzakta olduğu için aileden uzak bir konusu vardı.
8 kitaplık serinin 4 kitabını okudum ve diğerlerini okuyacak heyecanı bulamadım.
Gregory: Daha kahvaltımı etmedim.
Colin:Tekrar istemen gerekecek,hepsini yedim.
Gregory:Küçük kardeş olduğumdan ölmemem mucize.
Colin:Eğer yemek istiyorsan hızlı olacaksın.
Anthony:Siz yetimhanede mi büyüdünüz?

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sonsuz Sevgilerimle
Baskı tarihi:
Kasım 2019
Sayfa sayısı:
312
Format:
Ciltli
ISBN:
9789444824613
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınevi
Baskılar:
Sonsuz Sevgilerimle
Sonsuz Sevgilerimle
Sör Phillip, Eloise Bridgerton'ın evde kaldığını biliyordu ve evlilik teklifini kabul edecek kadar sıradan daha da önemlisi çaresiz olduğunu düşünmüştü. Ve fena halde yanılıyordu.Bu güzel kadın kapısında belirip nefes almadan konuşmaya başladığında tek istediği onu öpmekti.Bu Sör Phillip denen adam onun çıldırdığını mı sanıyordu? Eloise Bridgerton daha önce karşılaşmadığı bir adamla evlenemezdi! Ancak tekrar düşündü... ve merak etmeye başladı... Öyle ki gecenin bir yarısı araba kiralayıp hayalindeki kusursuz erkeğe gidecek kadar. Ve fena halde yanıldı. Hayalindeki adam bu kadar sevimsiz ve kaba değildi. Elbette Phillip yakışıklıydı ama Londra'daki centilmenlerden farklı olarak iriyarı, sert ve bakımsızdı aynı zamanda. Ne var ki gülümsediğinde... ve onu öptüğünde... kendinden geçiyor ve düşünmeden edemiyordu: Phillip gerçekten onun için mükemmel erkek olabilir miydi?“Günümüzün Jane Austen’ı.”

-JILL BARNETT“Tam anlamıyla kusursuz bir hikâyeci.”

-PUBLISHERS WEEKLY

Kitabı okuyanlar 315 okur

  • kitapkolik_birkiz
  • Asiye Güngen
  • İpek Güler

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%1.3 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0