Takkeli Firavunlar

8,0/10  (9 Oy) · 
25 okunma  · 
4 beğeni  · 
898 gösterim
Usta gazeteci Sabahattin Önkibar, medyada ve siyasette geçirdiği 30 yıl boyunca yaşadıklarını ve gördüklerini Takkeli Firavunlar ve Büyük Siyasi Sırlar isimli kitabında topladı. Önkibar, Takkeli Firavunlar'da daha önce kimsenin yapamadığını yapıyor, medya, siyaset ve tarikat ilişkilerini bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.Cariye kasetlerine kim milyon dolarlar ödedi?
Cemaat ile Tayyip Erdoğan kavgasının bilinmeyen tarafları neler?
Tayyip Erdoğan Melih Gökçek'e nasıl saldırdı?
Erdoğan ile Gül, Yahudi önderle gizlice niye buluştu?
Alparslan Türkeş'in hiç açıklanmayan pişmanlığı neydi?
Kumarhaneler Kralı Topal 5 milyon doları Ankara'da kime götürdü?
Nazlı Ilıcak kime "Sizin yalakanızım" dedi?
"Maaşını verdiğin hanım, cariyen hükmündedir," diyen medya patronu kim?
Fethullah Gülen Hilmi Özkök'ü nasıl sahiplendi?
Alparslan Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu için neler söyledi?
Hırsızların imparatoru kim?
Türkeş'e göre Devlet Bahçeli MİT'çi miydi?
Türk işadamlarına New York'ta kadın arkadaş bulan AKP'li kimdi?


(Tanıtım Bülteninden)
silaes 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

ederim şanslı olduğumuzdan... Ülkenin tayyip erdoğan ve saz arkadaşlarından öncesini baz alarak nasıl bir uçuruma sürüklendiğini, tasdikli delilli anlatmış kitap. Tansı çiller ve mesut yılmazın cahil cahil davranışlarından tutunda, ihlas holding vurgununa, cemaat yapılarının oluşum ve ilerleyişi hakkında bin bir türlü pislik ve rezaleti bu kitapla idrak edebileceksiniz. Dil okadar muazzam ve kelimeler öyle özenle seçilip ironi yapılmış ki. Man kafa bir insan bile gerçekleri görebilir. Bu kitap piyasaya çıktığı an ortalığın şöyle bir karışması lazımdı. Karışmadı. Neden derseniz millet okumuyor çünkü.... Bu kitabı okuduktan sonra ciddi derecede gelecek kaygım arttı.

Özlem Yılmaz 
22 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Kısa, ama geçmişle dolu bir kitap. Enver Ören zamanında basın, medya ve siyaset dönemine ışık tutmuş yazar. Biraz Demirel, Çiller, Mesut Yılmaz ve tabiki R.T. Erdoğan hakkında bazı bilgileri ve yaşadıklarını aktarmaya çalışmış Sabahattin Bey..
Belki şimdiki zamana biraz ışık tutabilir. Yaşananlar, yaşanacaklara rehber oluyor..Okunmalı..

Kitaptan 1 Alıntı

Nur Önder 
05 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yıl:1994

Cumhurbaşkanı Demirel,Başbakan Çiller, Başbakan Yardımcısı Karayalçın toplu olarak Hakkari'ye gidiyor ve bizde onları takip ediyoruz.

Program bitip dönüşe geçildikten bir süre sonra hemen ön koltuğumuzda yan yana oturan Demirel-Çiller-Karayalçın üçlüsünden Çiller'in kafasını uçağın camına doğru uzatarak,''Aaa Sayın Karayalçın,Akdeniz'in üstüne geldik''dediğini işittik...Çiller'in her söylediğine kayıtsız- şartsız evet dediği bilinen Murat Karayalçın mest olmuş bir edayla''Evet Tansu Hanım,Akdeniz üzerinde uçuyoruz'' karşılığını verdi...Tam o anda evrak okuyan Demirel istifini hiç bozmadan ve kafasını kaldırmadan aynen şu sözü etti:''Orası Akdeniz değil Keban Barajı...Akdeniz'in bu güzergâhta ne iş var?''
Çiller ve Karayalçın mahcup bir şekilde sustular...

Takkeli Firavunlar, Sabahattin Önkibar (Sayfa 55)Takkeli Firavunlar, Sabahattin Önkibar (Sayfa 55)