Taocu Sevişme ve Seks - Eski Çinlilerin Cinsel Esrime Yöntemi

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.541
Gösterim
Adı:
Taocu Sevişme ve Seks - Eski Çinlilerin Cinsel Esrime Yöntemi
Baskı tarihi:
1995
Sayfa sayısı:
250
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789757569015
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Tao of Love and Sex
Çeviri:
İlhan Güngören
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yol Yayınları
BİR DEVRİM!.. Erkek boşalmadan orgazm olabilir mi?.. Bu yöntemi öğrenen erkeğin gücünün sınırı sınırsızlık mı?..
"Taocu Sevişme ve Seks" on üçüncü yüzyılda istilacı Moğollar tarafından yasaklanmış eski Çin seksbilimiyle ilgili kırık dökük bilgileri bir araştrmacının bilimsel bir yöntem ve anlayışla bir araya getirip bütünlüğüne kavuşturma çabasıdır. Bu kitabın amacı okuyucaya günümüz insanının şipşakçı sevişme düzeyinin üstüne çıkmayı sağlayacak teknikler öğretmektir. İlk kez çağdaş okuyucu boşalmanın denetimi, sevişme biçimleri, cinsel güçsüzlüğün yenilgiye uğratılması, cinsel isteği arttırıcı öpüşme, seks ve uzun ömürlülük konularını öğrenme fırsatı bulacaktır. Kitabın başında İngiltere'nin en başta gelen Çinbilimcisi Joseph Needham'ın önsözü vardır. Kitabın sonuna da bu konularda çağdaş bilimin son sözü sayılabilecek Masters ve Johnson'un "İnsanoğlunun Cinsel Yetersizliği" adlı kitabından alınan bir bölümü eklenmiştir.
(Arka Kapak)
250 syf.
Kitap nihayet bitti.Normalde çok kısa bir sürede bitirilebilir,akıcı bir kitap fakat biraz yoğunsanız bilgi kitabı olduğu için günlere yayarak okuyabilirsiniz.Kitap çeşitli bölümlerden oluşuyor.Her başlıkta farklı şeyler anlatılıyor gibi dursa da benzer olan birçok şey var ve daha çok erkeklere hitap ediyor çünkü kitabın genel konusu erkeklerde en çok görülen cinsel sorunlardan biri olan erken boşalmayı geciktirmek,değil,hiç boşalmamayı sağlamak!Ya da bunu en aza indirmek.


Jolan Chang Taoculuktaki en önemli üç şeyin sağlıklı beslenmek,spor ve cinsellik olduğunu söylüyor.Taocular bunları yerine getiren kişilerin ömürlerinin daha uzun olacağını düşünüyorlar.Ayrıca spermlerini (ersuyu) sürekli vücudundan atmayan bir adamın da çok uzun yaşayacağına inanıyorlar,ersuyunun yaşamın özü olduğunu ve onun savurganca harcanmaması gerektiğini düşünüyorlar.Kitapta bunun için birçok teknik anlatılıyor.Henüz bu konu hakkında araştırma yapmadım fakat sağlıklı bir şey olmadığını düşünüyorum.Ve kitapta da anlatıldığı üzere spermin böbreklere kaçması gibi çeşitli riskler var.


"Feminist Erica Jong çok ünlü Uçuş Korkusu adlı kitabında düşüncelerini
şöyle açıklıyor :
“...ama asıl sorun feminizminizi bir türlü doyurulmak bilmeyen erkek
bedenine karşı duyduğunuz açlıkla nasıl bağdaştırabileceğiniz. Buna çözüm
bulmak da kolay değil... Sonra bir de şu var. Yaşınız ilerledikçe erkeklerin
kadınlara karşı temel duygusunun korku olduğunu anlamaya başlıyorsunuz.Bazıları açıkça, bazıları da gizli, gizli kadınlardan korkuyorlar. Özgür bir kadın
için sönük bir erkek organıyla gözgöze gelmekten daha dokunaklı bir şey olabilir
mi? Tarihin bütün önemli olayları bu iki simgesel nesneyle karşılaştırılınca
önemini yitirir. Kadın ve sönük erkek organı...
Biraz sonra da sözü şöyle sürdürüyor : “Burda çözümsüz bir haksızlık var. Bu
haksızlık erkeğe penis adı verilen harika bir eklentinin kazandırdığı çekicilik
değil, kadının her hava koşulunda yararlılığını sürdüren o harika kadınlık
organıdır. Ne fırtına, ne sulusepken, ne gecenin karanlığı onu şaşırtabilir. Her
zaman ordadır, her zaman hazırdır. Bir düşünecek olursanız müthiş bir şey bu.
Bunun için erkeklerin kadınlardan nefret etmelerine, kadınların cinsel
yetersizliği masalını uydurmalarına şaşmamak gerek."


Yazar önsözde bu haksızlıktan(?) bahsediyor fakat Taocuların bu konuda bir çözüm bulduğunu söylüyor ve Taoculuğu örnek alan bir kimsenin böyle sıkıntısı olmayacağını düşünüyor.


Kitapta en çok bahsedilen şeyden biri de kadının tatmin olmasıydı.Şuan dünyadaki porno ve seks endüstrisinin aksine eski Çin kültürü kadının tatminine çok önem vermiş fakat tarihin akışını ataerkilleştikçe kadın zevki geri plana atılmış.Kitapta kadının zevk aldığını anlamaya yarayan yazılar ve orgazm yaşarken yaptığı davranışlar yer alıyor,üstelik bunları başka bir yerde böyle ayrıntılı okumamıştım.Bu yönden kitabı sevdim.Yin ve Yang,yani kadın ve erkek uyumuna çok ama çok önem verilmiş.


Kitabın bazı seylerinin uygulamasının zor olduğunu düşünüyorum.Örneğin sevgiliyle bin kez gidip gelme,penis sertleşmeden ilişkiye girme,boşalmadan ilişkiyi bitirme gibi çılgın şeyler yer alıyor!Fakat çok faydalı bilgiler de yer alıyor.Cinsel yaşama dair özel bilgiler de içeriyor,boşalmamak için teknikler,pozisyonlar,kadınların olmak için fellik fellik doktor gezdiği ve her şeyi denediği orgazm için kadının daha çok zevk alacağı şeyler vs.


Ayrıca yaşlılıkta cinsel yaşamın bitmediği ve bazı sorunların normal karşılanmasını söylüyor.Hatta yaşlıların daha tecrübeli olduğundan daha güzel ilişkiler de yaşayabileceğinden bahsediyor.Taouculuk hakkında biraz bilgiler de içeriyor;tarihi,dini gibi...


Cinsellik hakkında bilgi istiyorum diyorsanız daha dolu kitaplar okuyabilirsiniz fakat tarihi,mistik ilginç bilgiler de istiyorsanız ve cinselliği biraz daha ayrıntılı öğrenmek istiyorsanız okuyabilirsiniz.Fakat toplum içinde,aile yanında okumamanızı önemle rica ediyor,aksi takdirde olacaklardan kendimi sorumlu tutmuyorum :))
250 syf.
·3 günde·6/10
Bu incelemeyi yazmak için bazı arkadaşlarım ve kendim ile çok istişare ettim. Ne kadar olumsuz cevaplar alsamda yazmaya karar verdim.

Sonuçta hakaret aşağılama küfür rencide ve zinaya tesfik değilde, aksine bilgi amaçlı olacağı için hiç çekinmeden inceleme yapmaya karar verdim. Zaten herkesin yaşadığı ve yaşayacağı şeyler olduğu için öğrenilmesi gereken bilgiler içeriyor.

Kitapta eşlerin çiftlerin mutluluğu sağlıklı ve hatta uzun bir ömür için faydalı olabileceği konular üzerinde duruluyor.

Nasıl mı ?

Eski Çin Taocu Felsefesi' ne göre erkeklerin erken boşalma gibi cinsel sorunlara (günümüzde neredeyse tüm medya alanlarında herkesin reklamlariyla karşılaştığı kimyasal uyaricilar haplar vs. yerine) erkeklerin neredeyse hiç boşalmadan çiftlerin orgazma ulaşmasını sağlayacak tamamen doğal bilgiler içeriyor.

Erkekler de boşalmanın en aza indirilmesinin hem evliliklerin hemde erkeğin ömrünün daha sağlıklı ve uzun olacağı üzerine durulmuş.
Ve şu bilgiler de eklenmiş;

""Sevişme konusun da daha çok, daha büyük sorunları olanlar ve acele yardıma gereksemesi olanlar erkekler...
Onun için bu kitabın asıl amacı erkeklerin acele yardımlarına koşup kadınlara daha iyi, daha sağlıklı yatak arkadaşı olmalarına yardımcı olmaktır. Eğer bunu başarabilirsek doğal olarak bundan yararlanacak olan kadınlar olacak."

"Eski Taocu sevişme ustaları, sevişme, sağlıklı beslenme ve beden egzersizleri yapmayı, insan yaşamının üç temel direği sayıyorlardı. Onlara göre uzun yaşam işte bu üç temel direk üzerinde durmaktadır. Kuşkusuz Taocu sevişmeyi uygulayarak sağlığınız iyileşecektir ama öteki iki temel direğe de, yani sağlıklı beslenme ve beden egzersizlerine de — özellikle nefes egzersizlerine önem vermeniz gereklidir."

"Taoçuluk sevişme yeteneğinin hem yatak arkadaşını tam olarak doyuracak, hem de sevişmenin olabildiğince tadını çıkaracak düzeye ulaşana dek geliştirilmesini istiyor. Doyum dendiği zaman Taocuların anladığı şey yalnızca o anda duyulan zevk değildir. Daha çok fizikötesi bir anlamda karşılıklı olarak bir dinginlik, erinçlik, bir gönül rahatlığının gerçekleştirilmesidir. Taocu, sevişmede teknikten söz ettiği zaman anlatmak istediği yalnız git geldeki beceri ya da boşalmayı denetlemedeki ustalık değildir. Bir yandan da Yin ve Yang uyumunu tam olarak gerçekleştirebilmeniz için sizden tüm duyularınızı açmanızı, onları sonuna kadar geliştirmenizi bekliyor."

"Niçin Ernest Hemingway, George Sanders, Mark Rathko gibi sayılamayacak kadar çok, görünürde üstün başarılı kimseler kendi elleriyle canlarına kıyıyorlar? Gene niçin sayısız sağlıklı kadın, erkek hatta çocuk sigarayla, uyuşturucu maddelerle, alkollü içkilerle, sağlıksız yiyecekler, sağlıksız yaşam alışkanlıklarıyla yavaş yavaş kendilerini öldürüyorlar? Niçin sayılamayacak kadar çok insan karşılarına çıkan her insan ve her şeyden nefret ediyorlar — hatta onları yok etmeye çalışıyorlar? Yalnızca utkunun övüncü için mi? Yoksa doyurulmamış tutkuları yüzünden mi? Ya da amaç yalnızca güçlülüğünü kanıtlamak mı?

bütün bu kötülüklerin kökünü kadınla erkeğin Yin’le Yang arasında kurulması gerekli temel uyumu sağlamaktaki başarısızlıklarında aramak gerektiği kanısına vardım. Taoculuk tüm bu sorulara hem kolay hem de zevkli bir çözüm getiriyor."

Yukarıda geçen sozler kitaptan alıntardır.

Mutluluğunuz huzurunuz ve ömrünüz uzun olsun.
Kitaplarla kalın emi :)
180 syf.
Kitap, Çin öğretisi olan Taoculuğun seks üzerine tavsiyelerini içeriyor. Bu tavsiyeler daha çok erkeğe yönelik; erkeğin boşalmasini engellemek, geciktirmek ve de erkeğin cinsel ilişkide sadece kendisini değil partnerini keşfetmesi ve partnerini düşünmesini temel alıyor.

Yin ve Yang = Kadın ve Erkek olarak kabul edilebilir bu konu özelinde. Bu nedenle cinsellikte gerçek mutluluğun Yin ve Yang'in uyumuna dayalı olduğu vurgulanıyor.

Kitapta sürekli kendi felsefesini ovme cümleleri mevcut. Tabiki bu övgü cümleleri olabilir, gayet normaldir. Ancak bu durum, kitapta fazla yer kapladiginda ana fikrin sönük kalmasına ve asıl anlatılmak istenene bir türlü deginilmemesine ya da yeterince deginilmemesine sebebiyet verir. Sürekli felsefeni övmektense ne anlatmak istiyorsan bunu enine boyuna anlatmalisin; felsefemiz çok derin kitaba sığmaz gibi bir argumana karşılık ise şu çok rahat denilebilir: Kendini bu kadar ovme kısımlarına yer verecegine felsefeni anlatmaya yer verseydin.

Keyifli okumalar
250 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bu kitabı burada görüp merak ettim. Aslında inceleme yazmaya gerek görmemiştim ama sanırım bir iki bir şey söylesem okumak isteyenler için iyi olur. Cinsellik nereden baksak bir sorun günümüzde. Ayıplayanlar, utananlar, gereğinden fazla abartanlar derken ciddi olarak bilinçlenmemiz gereken bir konu. Ama bu kitap bunu sağlamayacaktır çünkü ilk olarak kadınlar için de faydalı bilgiler içerse de daha çok erkeklere hitap ediyor. Kalıp yargılar nasıl kırılır, cinsel ilişkideki sorunlar nasıl aşılır, bunlarla ilgili taktikler verilmiş. İkinci olarak da sadece Taocu felsefeye göre cinsel ilişki nasıl olmalı onu anlatıyor. İnce bir kitap ama bana kalırsa oldukça sıkıcı çünkü tarihçe kısmı çok geniş bir yer kaplıyor. Aynı şeyi tekrar edip durduğu yerler var. Bir de aslında övündükleri şiirsel dilleri, organlara verilen isimler beni inanılmaz derecede rahatsız etti. İtici sıfatlar, benzetmeler ve betimlemelerdi. Yazar dalga geçiyor hissi uyandırıyor insanda. Bunun dışında önemli şeyler de anlatıyor. Cinsel yaşam ve sağlık, mutluluk arasındaki ilişkiden de bahsetmiş. Tamamen bu felsefe üzerine bir birliktelik kurmak çok da mantıklı mı emin olamamakla birlikte anlattığı yöntemlerin uygulanabilir bir yanı da olduğunu düşünüyorum.
Bir erkek bir kadınla sevişirken sanki mastürbasyon yapıyormuş gibi davranmamalıdır. Bir kadını hiçbir şey yatak arkadaşının yalnız kendini, yalnız boşalmayı düşündüğünü anladığı zamanki kadar kırgın, küskün ve mutsuz yapamaz. Sevişme kadınla erkek arasında tam bir bütünleşme sağlanmasıyla gerçekleştirilebilir.
Bir erkek bir kadınla sevişirken sanki
mastürbasyon yapıyormuş gibi davranmamalıdır. Bir kadını hiçbir şey yatak arkadaşının yalnız kendini, yalnız boşalmayı düşündüğünü anladığı zamanki
kadar kırgın,küskün ve mutsuz yapamaz. Sevişme kadınla erkek arasında tam
bir bütünleşme sağlanmasıyla gerçekleştirilebilir. Sevişme karşılıklı bir sevgi ve
haz aktarması ve bütünleşmesi olacak yerde pek çok erkek için mastürbasyondan hiçbir farkı olmayan sanki kadın yokmuş gibi davranan mekanik bir devinimdir.Bunun sonucu hem kadın hem erkek için beklentilerinin boşa çıkmış olmasından
kaynaklanan mutsuzluk,düşkırıklığıdır.Bazı erkekler böylelikle doyum
sağladıklarını sanabilirler ama onlar sevişmenin getirebileceği gerçek hazlardan
hiç haberi olmayan kimselerdir.
Dünya kurulduğundan beri erkekler kamışlarının boyu kalınlığı ve yapısı
konusunda kaygılardan kendilerini kurtaramamışlardır. Bu konuda kaygıları
kuşkuları olan erkekleri de kadın için önemli olan şeyin kamışın şöyle ya da
böyle olmasından önde erkeğin sevişirken duyarlığı ve cinsellik organını gereği
gibi kullanmasını bilip bilmediği olduğuna inandırmak kolay olmuyor.Eğer bir erkek eşine sevgi ve saygı göstererek sevişmenin önkoşullarını hazırlar, içtenlikli duygularla birleşmeyi yürütürse kamışın büyük ya da küçük olmasının niçin olumsuz bir
etkisi olsun?
“Bu bakış açısı (cinsel birleşmeyi hiçbir zaman günah ya da kabahatlilik duygusuyla bulaştırmadan doğal düzenin ayrılmaz bir parçası saymak), bir de hiçbir baskının olmayışı eski Çin’de cinsel yaşamın genellikle sağlıklı olmasına olanak kazandırmıştır.
Her
erkek boşalmayı seviştiği kadın tam anlamıyla doyum sağlayana kadar
geciktirme yeteneğini geliştirmelidir. Her erkek kaç günde bir boşalmasının
kendi doğasına uygun olduğunu kendisi bulmalıdır.
Bir kadınla yaptığım ilk cinsel birleşme hemen hemen mastürbasyonda uğradığımla eşdeğerde bir
düşkırıklığına uğrattı beni. Boşaldım ya da şimdiki görüşümle kadın organı
içinde bir mastürbasyondu yaptığım. Biraz önce de söylemiş olduğum gibi bu
böyle on iki yıl kadar sürdü. Bu biçim sevişme birçok nedenlerden bana çok
zevkli bir şeymiş gibi gelmiyordu. (1) Erkek durmadan boşalma konusuyla
uğraşıyor; (2) gebe kalmak korkusu kadının keyfini kaçırıyor; (3) eğer doğum kontrol hapları alınmış ya da dölyatağına halka konmuşsa bunların yan etkileri
bir üzüntü kaynağı oluyor ya da başka araçlar kullanılıyorsa onları zamanında
kullanmış olup olmamak gibi sorunların düşünülmesi gerekiyor. Kafasında bu
kuşkular ya da sorunlar olan erkek ya da kadın nasıl olur da şiirsel bir coşku
duyabilir?
Freud bize,cinsel davranışların köklerinin,annemizin bizi sevgiyle kucakladığı,o tatlı sesiyle bizi yatıştırdığı bebeklik dönemindeki
koşullanmalarda aranması gerektiğini öğretti.Eğlence endüstrisi seksi bir sesin
değerini iyice anlamıştır.İnsan sesi son derece gizemli,olağanüstü bir müzik
aletidir.Sizin sesiniz de öyle olmalıdır.Sevişirken tam bir suskunluk yatak arkadaşınızı sinirlendirebilir.Suskunluğunuzu ilgi eksikliği ya da hoşnutsuzluk
olarak yorumlayabilir.Kuşkusuz sevişirken felsefe konusunda bir tartışmaya
girmenizi önermiyoruz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Taocu Sevişme ve Seks - Eski Çinlilerin Cinsel Esrime Yöntemi
Baskı tarihi:
1995
Sayfa sayısı:
250
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789757569015
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Tao of Love and Sex
Çeviri:
İlhan Güngören
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yol Yayınları
BİR DEVRİM!.. Erkek boşalmadan orgazm olabilir mi?.. Bu yöntemi öğrenen erkeğin gücünün sınırı sınırsızlık mı?..
"Taocu Sevişme ve Seks" on üçüncü yüzyılda istilacı Moğollar tarafından yasaklanmış eski Çin seksbilimiyle ilgili kırık dökük bilgileri bir araştrmacının bilimsel bir yöntem ve anlayışla bir araya getirip bütünlüğüne kavuşturma çabasıdır. Bu kitabın amacı okuyucaya günümüz insanının şipşakçı sevişme düzeyinin üstüne çıkmayı sağlayacak teknikler öğretmektir. İlk kez çağdaş okuyucu boşalmanın denetimi, sevişme biçimleri, cinsel güçsüzlüğün yenilgiye uğratılması, cinsel isteği arttırıcı öpüşme, seks ve uzun ömürlülük konularını öğrenme fırsatı bulacaktır. Kitabın başında İngiltere'nin en başta gelen Çinbilimcisi Joseph Needham'ın önsözü vardır. Kitabın sonuna da bu konularda çağdaş bilimin son sözü sayılabilecek Masters ve Johnson'un "İnsanoğlunun Cinsel Yetersizliği" adlı kitabından alınan bir bölümü eklenmiştir.
(Arka Kapak)

Kitabı okuyanlar 43 okur

  • Erdem
  • Umut Ök
  • Özge SAVAŞ
  • Ayşegül Topçu
  • Murat İslam
  • Richard Wagner
  • Yaren Aksoy
  • Hakan KURU
  • Kasım
  • Eda

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25 (4)
9
%12.5 (2)
8
%25 (4)
7
%12.5 (2)
6
%18.8 (3)
5
%0
4
%6.3 (1)
3
%0
2
%0
1
%0