Taş Kağıt Makas

8,8/10  (22 Oy) · 
59 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.035 gösterim
Hayatınızdaki en önemli varlığın kurtulması adına, hayatınızdaki en büyük düşmanınızın son isteğini yerine getirir misiniz?

June Nealon iki kızı ve geç de olsa bulduğu kocası ile mutlu bir yaşam hayal ediyordu. Hayallerinden uyandığında ise gördüğü manzara bambaşkaydı: Acımasızca işlenmiş bir cinayete kurban giden kocası ve kızının cesetleri arasında, kalp nakli bekleyen diğer kızının yalvaran gözleri.

New Hanıpshire'de 69 yıl sonra ilk kez bir mahkum ölüm cezasına çarptırılmıştı. June Nealon'un kızı ve sevilen bir polis olan kocasını öldürmekten hüküm giyen Shay Bourne.

Ancak idamlık Shay Bourne'nin son bir isteği vardı: Tanrı'nm huzuruna çıkmadan günahlarından temizlenmek ümidiyle, taşıdığı kalbi hayatım altüst ettiği June Nealon'un hasta kızma vermek...

Jodi Picoult bir kez daha insanoğlunun en temel duygularını sorguluyor. Merhamet ve iyiliği öğütlediği düşünülen bir sistemin aslında inanırlarını kimi zaman çok daha katı ve mutsuz edebildiği gerçeği üzerine etkileyici bir roman.

"Dahice anlatılmış bir hikaye. " People

"Mahkum hakları ve dini tartışırken, bir yandan da anne-kız ilişkisinin derinliklerine dalan ve 'kalp sahibi olma'mn gerçek ve mecazi anlamlarını sorgulayan Jodi Picoult, bir kez daha sön derece etkileyici bir kitapla okuyucularına sesleniyor."

Publisher 's Weekly

"Picoult kestirilemez bir ihtişamla yazıyor." Stepken King
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2009
 • Sayfa Sayısı:
  446
 • ISBN:
  9789756006405
 • Orijinal Adı:
  Change of Heart
 • Çeviri:
  Serkan Göktaş
 • Yayınevi:
  April Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Özge Uzun 
28 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Okumuş olan herkes Yeşil Yol filmini ya da kitabını hatırlamıştır muhakkak. Ama beni sıkmadı bu durum. Sonu hayal kırıklığına uğratmamakla birlikte şaşırtıcı olduğu da söylenemezdi. Dili akıcı, yine sorulacak bir çok soru var. Ve çekilen çokça acı. İnsan sevdikleri için neler yapar? Sevdiklerimizi kaybetmeye ne kadar katlanabiliriz, nasıl katlanabiliriz? Ve daha pek çok soru. Özellikle her bölümün başında verilen alıntılara da bayıldığımı belirtmem gerekir. Yazar çok iyi seçimler yapmış. Her zaman cesur konularla karşımızda olsa da dini sorgulayan, dini konu edinen böyle bir kitap yazdığı için de kendisini bir kez daha tebrik etmek gerektiğini düşünüyorum.
http://expectokitabum.blogspot.com.tr/...di-picoult.html#more

arzu amaç 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yazarın şaşırtıcı konular bulmakta üstüne yok, özellikle "ben olsam ne yapardım?" sorusunu okurun kendisine sormasını sağlıyor. Tüm toplumsal normlar dahilinde, sevdiğiniz insanın yaşamı için şeytanla anlaşmayı göze almak... Kişinin kendisi ve inançları ile hesaplaşmasını sağlayan, polisiye ögeler de içeren oldukça duygusal bir yapıt.

Taş Kağıt Makas benzeri kitaplar

Esma Tezgi 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

En sevdiğin insanı kurtarmak için en nefret ettiğin insana mecbur kalmak?Sevdiklerin için nelere katlanacağın çok iyi anlatılmış. Etkileyiciydi ve gerçekten zor bir mücadeleydi. Sadece dinler çok fazla yer kaplıyordu bu biraz sıkıcı olsa da kitap çok güzeldi.

Nevra Yıldız 
23 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Yeşil yol filmindeki konu ele alınmış kitapta. Filmi izlediğim hafta okuduğum için daha etkili bir benzetme oldu. Jodi, Dili akıcı bir şekilde kullanmış bu kitapta. Gereksiz ayrıntı veya anlatımda sıradanlaşma görmedim. Kitap genel olarak çok güzeldi.

NigRa // Andronikos 
02 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

okurken yer yer Stephen King'in Yeşil Yol'unu anımsayabilirsiniz. İnanılmaz güzellikte bir kitap mutlaka okuyun.

niluferinkitapligi 
22 Şub 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Doktor kontrolünden eve dönen June'un kızını ve kocasını silahla öldürülmüş halde bulmasıyla başlayan roman;mahkeme sahneleri;jüride bulunan genç bir pederin,mağdur annenin,mahkumların ve bir avukatın gözünden olayların ayrı ayrı anlatımı ile devam ediyor.Jodi PİCOULT'un hemen hemen tüm kitaplarında olduğu gibi sürpriz son,insan dramı çarpıcı bir şekilde sunulmuş.Tek eleştireceğim yönü hristiyanlık ve inanç üzerine nerdeyse kitabın 1/4 ünü kaplayan ve fazlasıyla uzatılan bakış açıları.Jodi Picoult için okunur ancak...

sibel murat 
26 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kızınızı kurtarmak için diğer kızınızın katilinin kalbini ne kadar istersiniz? Ya bildiğiniz gerçekler, gerçek değilse! Sık sık 'Yeşil Yol' filminin sahneleri gözlerimin önüne gelse de harika bir kitaptı.

Ebru Ince 
02 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

en beğendiğim kitaplardan biriydi..diyalogların akıcılığını çok sevmiştim..bitirmeden bırakılmayan kitaplardan benim için..

Kitaptan 18 Alıntı

Ayça 
 18 Haz 2017 · Puan vermedi

Bir kahkaha attım.Ama çok geçmeden ağlamaya başladım;kaybettiklerim için.Şu anda kelimenin gerçek anlamıyla parmaklarımın arasından akıp gidenler için döktüğüm yaşlar yanaklarımdan aşağıya süzülüyordu.Bir şeyi özleyebilmeniz için bir zamanlar ona sahip olduğunuzu hatırlamanız gerekir.

Taş Kağıt Makas, Jodi Picoult (Sayfa 44)Taş Kağıt Makas, Jodi Picoult (Sayfa 44)
Asiye Yıldız 
21 Oca 20:35 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Çocuklarımızı tanıdığımızı sanırız, çünkü bu, gerçeği kabul etmekten daha kolaydır; o göbek bağı kesildiği andan itibaren birer yabancıdırlar aslında.

Taş Kağıt Makas, Jodi Picoult (Sayfa 414)Taş Kağıt Makas, Jodi Picoult (Sayfa 414)
seher 
13 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ruhun ölümsüzlüğünün kanıtlarından biri de yüz binlerce insanın buna inanmasıdır. Gerçi onlar dünyanın düz olduğuna da inanmışlardı!"

Taş Kağıt Makas, Jodi PicoultTaş Kağıt Makas, Jodi Picoult
sibel murat 
28 Kas 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Bana öyle geliyor ki; hangi dine mensup olursanız olun, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmenin yolu iyilik temelli eylemlerden geçer."

Taş Kağıt Makas, Jodi PicoultTaş Kağıt Makas, Jodi Picoult
Asiye Yıldız 
21 Oca 20:31 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yalnızca kurtarılmayı isteyen birini kurtarabilirdin; aksi halde, sen de dibe doğru çekilirdin.

Taş Kağıt Makas, Jodi Picoult (Sayfa 388)Taş Kağıt Makas, Jodi Picoult (Sayfa 388)
Asiye Yıldız 
 21 Oca 20:19 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gördüm ki hayatımdan memnunmuşum gibi yapmak, umut etmekten daha kolaymış.

Taş Kağıt Makas, Jodi Picoult (Sayfa 221)Taş Kağıt Makas, Jodi Picoult (Sayfa 221)
Esma Tezgi 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Farklı olduğunuzda, bazen sizi olduğunuz gibi kabul eden milyonlarca insanı göremezsiniz. Tek fark ettiğiniz bunu yapmayan kişilerdir.

Taş Kağıt Makas, Jodi PicoultTaş Kağıt Makas, Jodi Picoult
sibel murat 
28 Kas 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Elmalardan biri çürürse, onu dışarı at, bütün sepeti çürütmesine izin verme."

Taş Kağıt Makas, Jodi PicoultTaş Kağıt Makas, Jodi Picoult
seher 
13 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Buna izin verirsem ben nasıl bir anne olurdum? Ya buna izin vermezsem ne tür bir anne olurdum?

Taş Kağıt Makas, Jodi PicoultTaş Kağıt Makas, Jodi Picoult
Asiye Yıldız 
21 Oca 20:12 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu dünyada o kadar fazla acı var ki; hepimiz sabahları uyanabilmeyi nasıl başarıyoruz merak ediyorum.

Taş Kağıt Makas, Jodi Picoult (Sayfa 120)Taş Kağıt Makas, Jodi Picoult (Sayfa 120)
2 /