Tekinsiz

8,2/10  (10 Oy) · 
35 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.038 gösterim
Yazarların İnzivası: Üç Aylığına Hayatınızı Terk Edin.

Ortadan kaybolun. Sizi başyapıtınızı yaratmaktan alıkoyan her şeyi geride bırakın. İşinizi, ailenizi ve evinizi; tüm bu sorumluluklarınızı ve dikkatinizi dağıtan şeyleri üç aylığına askıya alın. İşinize tam anlamıyla odaklanmanızı sağlayacak bir ortamda, kafa dengi insanlarla birlikte yaşayın. Katılmaya hak kazananlar için kalacak yer ve yemek bedavadır. Profesyonel bir şair, romancı veya senarist olarak yeni bir gelecek kurma şansını yakalamak için hayatınızın küçük bir bölümüyle kumar oynayın. Çok geç olmadan, hayalini kurduğunuz hayatı yaşayın. Yer çok sınırlıdır.

Her şey yukarıdaki ilanla başladı. Bunun yazarların inzivası olması gerekiyordu. Güvenli ve huzurlu bir yer olacaktı. Meğer öyle değilmiş. Birbirimize isimler verdik. Leydi Çöpçü, Ajan Fitneci, Aziz Bağırsaksız gibi. Hatalarımıza, suçlarımıza, günahlarımıza istinaden uydurduğumuz isimlerdi bunlar. Anlatacak birbirinden korkunç, kafa karıştıran, mide bulandırıcı hikâyelerimiz vardı. Ancak en korkunç hikâye, bizi bir araya toplayan adamın birer kurbanı olduğumuzu anladığımızda yazılmaya başladı. Ve biz parıltılı "şöhretler" dünyasına kapağı atmak adına tırnak sökmeyi, penis kesmeyi, insan pişirip yemeyi bile göze aldık; ama artık çok geçti...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2012
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9789755395500
 • Orijinal Adı:
  Haunted
 • Çeviri:
  Funda Uncu
 • Yayınevi:
  Ayrıntı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Deliler Cumhuriyeti 
19 Mar 20:40 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 8/10 puan

Biraz abartılı olması dışında her zamanki gibi okuma keyfi sunan bir kitap sunmuş Palahniuk. Zaten belli bir tanınırlık oranına ulaşan yazarların sipariş üzerine piyasa işleri yapmasına alışkınız lakin Palahniuk gibi yeraltı edebiyatı yazarları bunu yapınca inandırıcılıkları pek kalmıyor da diyebiliriz.

Sinan Fırat 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yeraltı edebiyatıda olsa yer yer abartılı bence ama insanların zor durumda kaldıklarında neler yapabilecekleri,yani insan doğasının özünü yazar güzel betimlemiş bence..

Nurcan 
30 Kas 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Her zaman popüler kültüre karşı olan yazar bu kitabında da şöhret olmak uğruna insanların her şeyi göze alabileceğini anlatmış ancak bence biraz fazla abartmış. Yeraltı edebiyatıni seven biri olmama rağmen bazı bölümleri bana bile ağır geldi kan donduran cinsten. Ele aldığı konu ve kurgusu güzel ancak diğer kitaplarına göre biraz zayıf kalmış .

hidogan 
11 Eyl 13:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Tekinsiz'i okuyun. Bir kitaba kafa yormak istiyorsanız veya karmaşık bir olaya tanıklık etmek istiyorsanız veya başınızı kitaptan kaldırdığınızda uçan bir penis görmek istiyorsanız..
Bitmese iyi olurdu.

Kitaptan 2 Alıntı

Funda Güler 
28 Oca 23:46 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İkinci Dünya Savaşının bize tükenmez kalemi armağan etmesi gibi, uzay programı da bize insan ruhunun ölümsüzlüğünü ispatladı. Herkesin dünya dediği şey, bütün ruhların uğramak zorunda olduğu bir işleme istasyonuydu. Islah sürecinde bir adımdı. Ham petrolü, benzin veya gaza çeviren ayrım kulesi gibiydi. İnsan ruhları Dünyada ıslah olduktan hemen sonra, Venüs gezegeninde canlanacaktı.

Tekinsiz, Chuck Palahniuk (Sayfa 448)Tekinsiz, Chuck Palahniuk (Sayfa 448)
Özkan Bilgen 
28 Haz 00:15 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dünya diyecekti, büyü bir makinedir. Büyük bir işleme tesisi. Bir fabrika. Bu, sizin önemli cevabınızdır. Önemli hakikattır.
Bir taş perdah makinesi düşünün, içi su, taş ve çakıl dolu vaziyette yedi gün yirmi dört saat dönen bir tambur. İçindekileri ezen. Dönüp duran. Çirkin taşları perdahlayarak değerli taşlar haline getiren. İşte bu, dünya. Dönmesinin sebebi bu. Biz taşız. Ve başımıza gelenler - dram ve acı ve mutluluk ve savaş ve hastalık ve zafer ve istismar - bizi aşındıran su ve kum. Bizi ezen. Güzel ve parlak olmamız için bizi perdahlayan.

Tekinsiz, Chuck Palahniuk (Sayfa 123)Tekinsiz, Chuck Palahniuk (Sayfa 123)