Lanetli

7,3/10  (7 Oy) · 
23 okunma  · 
2 beğeni  · 
688 gösterim
Orada mısın, Şeytan? Benim ben, Madison. Şimdi geldim buraya, Cehennem'e; ve belki de aşırı doz marihuanadan ölmek dışında hiçbir şey benim hatam değil. Belki de şişman… gerçek bir domuzcuk oldu-ğum için düştüm Cehennem'e. Kendine saygın yeterli olmadığı için Cehennem'e gidilebiliyor mu bilmiyorum ama ben bu yüzden buradayım. Keşke yalan söyle-yip, sarı saçlarım ve iri göğüslerimle bir deri bir kemik olduğumu anlatabilseydim sana. İnan bana, şişma-nım ama çok iyi nedenlerim var bunun için. Önce kendimi takdim edeyim…

İşte böyle başlıyor daha on üç yaşındaki, narsist ve milyarder bir Hollywood yıldızının kızı Madison Spen-cer'ın heyecanlı, eğlenceli, biraz da korkunç Cehen-nem macerası…

Dünyaya dair hatırladığı son şey, lüks bir otomobile bindiği ve uykuya daldığıdır. Sonra Cehennem'de bir hücrede uyanır. Yan hücrelerde kalan kendisi gibi genç günahkârlardan oluşan renkli bir grupla tıraş bıçağı, peçete ve izmarit atıkları, kırık camlar, kepek, zalim tarihsel şahsiyetler, bok, salya, balgam, cerahat dolu bataklıklar, göller ve okyanuslarla, her çeşit iblisle dolu ve elbette dehşetli ateşlerin yandığı Cehennem topraklarında zorlu bir yolculuğa çıkarlar. Baştan sona olağanüstü zeki gözlemlerle, toplumsal eleştiriyle, şiddetle, hicivle, akılla ve aşkla örülü, çok katmanlı ama büyük bir zevkle okunacak, sizi asla yanıltmayacak, o her zamanki irkiltici ama eğlenceli Palahniuk kitaplarından biri, Lanetli.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9789755398068
 • Çeviri:
  Gökçe Çiçek Çetin
 • Yayınevi:
  Ayrıntı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurcan 
15 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Chuck Palahniuk daha önce okuduğum kitaplarında çıtayı çok yükseltmişti. O nedenle bu kitabını çok beğenmedim. Ünlü bir film yıldızının 13 yaşındaki kızının öldükten sonra cehennemde yaşadıklarını anlatan bir yandan da popüler kültürü eleştiren kitap ansızın bitti devamı gelecek.

Hakan Uzun 
05 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Oldukça farklı bir üsluba sahip olduğunu bildiğimiz Chuck Palahniuk'un okuduğum ilk kitabı oldu. Ölümünün ardından cehenneme düşen 13 yaşındaki bir kızın hikayesini anlatıyor. Anne ve Babası oldukça zengin ve ünlü kişiler olan bu kız, yaşadıkları şeylerle alakalı anekdotlar sunarak sizi hikayenin içine çekiyor. Yine bir tür toplum eleştirisi barındırıyor. Hikayede pek çok farklı kültürden bolca şeytan figürünün de adı geçiyor. Sıkılmaya yaklaşmadım bile okurken.

Ümit güder 
02 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Dante nin İlahi komedyası gibi sayılır,ölen bir kızın cehennem de kendini ,hayatı sorgulaması kendini yeniden arayışı eğer yer altı edebiyatını savıyorsanız beğenirsiniz

Kitaptan 4 Alıntı

İyi haber şu ki, ben Jane Eyre ya da Oliver Twist gibi, basılı bir kitaba sıkışmış kurgusal bir karakter değilim; benim için artık her şey mümkün. Başka biri olabilirim. Baskıdan ve umutsuzluktan ötürü değil, yalnızca yeni bir hayat fikri kulağa eğlenceli ya da ilginç ya da hoş geldiğinden.

Lanetli, Chuck PalahniukLanetli, Chuck Palahniuk

Evet , kuşkusuz kalbimin atmayı sürdürmesini ve ciğerlerimin nefes alıp vermesini sağlayan şey, umut. Alışkanlıklardan kolay vazgeçemezsiniz.

Lanetli, Chuck PalahniukLanetli, Chuck Palahniuk
Tuncay YILDIRIM 
 22 Eki 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ölüm
Hayır, bu hiç adil değil ama hayatı Cehennem'e çeviren şey bizim onu ebediyen sürmesini beklememizdir. Oysa hayat kısadır. Ölüm ise ebedi. Çok geçmeden bunu kendiniz anlayacaksınız. Sizin için herkesin perişan olması da bir işe yaramayacak.

Lanetli, Chuck PalahniukLanetli, Chuck Palahniuk

İşgüzarlığımı bağışlayın ama dünyayı Cehennem'e çeviren onun Cennet gibi olması gerektiğine dair beklentimiz. Dünya dünyadır. Cehennem de Cehennem. Şimdi kesin sızlanmayı ve viyaklamayı.

Lanetli, Chuck PalahniukLanetli, Chuck Palahniuk

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız