Tess - Dönüşüm Karanlık Serisi - 2

7,3/10  (20 Oy) · 
38 okunma  · 
12 beğeni  · 
530 gösterim
Sen, benim esclave'imsin, ruh eşimsin.
Biz birbirimize aitiz, sonsuza kadar benimsin…

Q tüm dengeleri kontrolü altında tutsa da söz geçirmekte zorlandığı tek bir şey vardı. İçindeki karanlık… Elli sekiz numaralı kölenin dünyasına girmesiyle durumu daha da zorlaştı. Ama kendisi gibi kavgacı olan bu ruh, ona iki yanlışın tek bir doğru edebileceğini gösterdi.

Q'yu tamamlayan Tess'ti. Tess'in vazgeçilmezi de Q… Şimdi onu bütün eden kadının intikamını almak için yemin eden Q'nun vermesi gereken bir sınavı daha vardı. Sınırlarını yok edip zırhını ortadan kaldırmak… Ve dönüşümü kucaklamak.

Q karanlığın timsali olabilirdi ama o karanlık tamamen Tess'e aitti.

İhtiyacım olanı bana ver, bırak nehirler aksın, içimizdeki karanlık kazansın…

Karanlık Serisi'nde Dönüşüm'e hazır mısınız?
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786051880297
 • Orijinal Adı:
  Quintessentially Q
 • Çeviri:
  Esra Çetin
 • Yayınevi:
  Arkadya Bitter
 • Kitabın Türü:
Yasemin 
 24 Oca 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Daha az erotizm, daha çok olay. Konusu keyifli. Akici dili ve fransızca öğrenme isteği yaratmasida ilgincti. Çoğu kitapta hissettigim duygu bunda da vardi.... herkesin icinde karşı koyamadigi bir karanlık mutlaka var, zira bütün bu yazarlar sırf konu yaratmak olsun diye yazmış olamazlar insanin karanlığını :)

Quincy 
15 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Charlie Cunningham - Minimum

İlk kitabın ardından hayal kırıklığına uğrayacağımı düşünüyordum, hatta kitabı okurken bırakmayı falan düşündüm. Yine konudan sapılacak, saçma sapan bir aşk hikayesine dönecek sandım. Sabrettim, eğer düşündüğüm gibi devam ederse okumam bırakırım dedim.
Sayfa yüz ellilerde kitap aldı başını gitti. Gözlerim yerinden çıkacak sandım, bu gerçek mi? Ben ne okuyorum böyle? Rüya falan olmalı diyorum kendi kendime…
İlk kitabın ardından beklediğim düşüşün olmaması, hatta ilk kitabı sollayıp dehşet saçması. Kelimeler boğazıma diziliyor, kitap hakkında fazla detaya girmek istemiyorum ama girmeden de yapamam gibi geliyor.
Bu kadar büyük çaplı bir şey beklemiyordum, yani bana sorsalardı ikinci kitapta neler olur sence? Diye, cevabım; evlenirler, çocukları olur ya da en fazla Q, Tess'i öldürür falan olurdu. Bu bana da büyük darbe oldu.
Kitap gerçekten de dönüşümdü… Tess ve Q'nun dönüşümünü çok değişik ve duygusal bir şekilde işlemişti. Yazarın ilk kitabından sonra sevdim, bu kitap ona aşık olmamı sağladı. Bu nasıl bir yürek? Ben okurken kendimden geçtim, okurken dinlediğim müziği duyunca ağlamaya başlıyorum. Sen bunları nasıl yazabildin kadın? Yüreğin nasıl dayandı?
İlk kitapta çok fazla +18 sahne vardı diyenler vardı, yorumumda bahsetmedim ama bana göre fazla değildi. Gidip Raine Miller okuyun, ne demek istediğimi anlarsınız. İlk kitapta nasıl azsa bu kitapta daha azdı. Zaten ben kitabı nasıl okuduğumu bilmiyorum, sayfa sayısı kaç? Kaç sayfam kaldı? Gibi düşüncelere zaman bile kalmadı, kalmıyor, kalamıyor. Kitap resmen beynimi uyuşturdu.
'Minimum' şarkısını ağlamadan nasıl dinlerim bilmiyorum. Yazarın Tess'e yaşattıkları, kadınlara yaşatılanları kağıda dökmesi…
Her şeyi tam olarak görmemi sağladı. Gözümü açtı, farkına varmamı sağladı. Hayatımda dönüm noktası olan seriler arasında koyabilirim bu seriyi. Çünkü tecavüz ve kadına işkence gibi konuları yüzeysel olarak gören ben; bu kitapla gözümün önündeki perdeleri ardına kadar çektim. Görebiliyorum artık.
Ne kadar bazılarına vahşice görünse de işlenen sevgi, dağılan duygular, yıkılan duvarlar, uyuşturulan beyinlerin arasından herkesi iyileştirecek bir aşk vardı. Yazar Tess'in Gözyaşları'na başlarken aklında seri yazmak yokmuş, sonra kendini kaptırmış hikayeye. Bence çok iyi bir şey yapmış. Ellerine sağlık, gözümü açtığın için sana milyon kere teşekkür etmem gerekiyor Pepper Winters.
Bana göre okunması gereken bir kitap, ama henüz düşünceleri yerine oturmamış, ne okuduğunu anlayabilecek kadar olgun olmayanlara tavsiye etmem. Zaten bu öyle olmayan biri bu kitabın yorumunu okuma gereği bile duymaz. Sevgiler…

birkitabimbirkahvem 
21 Şub 22:45 · Kitabı okudu · 20 günde · Puan vermedi

Sonunda bitti! Evet sonunda diyorum çünkü yaklaşık bir aydır elimde sürünüyordu. İlk kitabı merakla okurken bu kitap nasıl böyle oldu bilmiyorum. Hiçbir olay yok, hiçbir özellik yok, hiçbir farklılık yok... Hayal kırıklığının dibini gördüm bu kitapta. Yazar ne yapmış böyle yahu? Sürekli aynı konu, aynı konuşmalar yüzünden çığlık atacaktım. 400 küsur sayfalık bir kitapta tek bir olay; kaçırılma. Sadece kurtarılma kısmı -o da 50 sayfa anca- heyecanlıydı, gerisi gereksiz. Kadınlara yapılan iğrençlikler de cabası. Kesinlikle tarzım olmayan bir kitaptı. İlk kitabı bir nebze olsun heyecanla ve severek okudum ancak keşke seri olmasaymış da Tess ve Q aklımda öyle kalsaymış. Yok yok, hiç olmamış. Bir de bu kitabın üçüncüsü varmış. Allahtan Türkiye'de yayımlanmamış. Yoksa iyice nefret edecektim.  Tess'in Gözyaşları'nı tavsiye ederim ancak Tess & Q Dönüşüm zorlama olmuş. Okuyacakların dikkatine olsun.

Pelin Sueda 
 18 Kas 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 7/10 puan

İlk kitaba göre daha akıcı ve olaylar bu sefer o kadar abartılı değildi,güzel bir devam kitabıydı.Kapak yine çok güzel bu kez karakterler daha olgun ve yazım tarzı daha iyi. İlk kitaptan daha az olay vardı ama bu kitapta sanki biraz durağan geçmişti.Yine de akıcıydı fakat on altı yaşından küçüklere pek öneremeyeceğim bir seri. 3.kitabı bekliyorum.

Kitaptan 7 Alıntı

Quincy 
15 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Tek amacı yere düşmek ve çürümek olan kurumuş bir yaprak gibi hissediyorum.

Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 404 - Arkadya Bitter , Tess Snow)Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 404 - Arkadya Bitter , Tess Snow)
Quincy 
15 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bu kadar çabuk bitmesi için mi aşık oldum?

Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 349 - Arkadya Bitter , Quincy Mercer)Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 349 - Arkadya Bitter , Quincy Mercer)
Quincy 
15 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Hayatım, senin hayatını korur."

Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 130 - Arkadya Bitter , Quincy Mercer)Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 130 - Arkadya Bitter , Quincy Mercer)
Bengisu 
07 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bana öyle duygusuz bakıyordu ki cehenneme hızla yaklaşmama neden oluyordu.

Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 344)Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 344)
Bengisu 
07 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gitmene engel olamam, ama gidişini izlemek için burada kalmayacağım.

Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 378)Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 378)
Quincy 
15 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hissizliği, boşluğu büyük bir memnuniyetle karşılıyordum çünkü bunu hak ediyordum.

Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 241 - Arkadya Bitter , Quincy Mercer)Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 241 - Arkadya Bitter , Quincy Mercer)
Quincy 
15 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Bana aşık olma. Bunun sorumlusu olamam."

Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 34 - Arkadya Bitter , Quincy Mercer)Tess - Dönüşüm, Pepper Winters (Sayfa 34 - Arkadya Bitter , Quincy Mercer)