Tess'in Gözyaşları (Karanlık Serisi #1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.815
Gösterim
Adı:
Tess'in Gözyaşları
Alt başlık:
Karanlık Serisi #1
Baskı tarihi:
Ekim 2015
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759998301
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Tears of Tess
Çeviri:
Arzu Sarı
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Bitter
Baskılar:
Tess
Tears of Tess
Muhteşem bir hayatım vardı. Âşıktım, mutluydum ve istediğim her şeye sahiptim. Sonra bir gün, her şey değişti. Bir adama satıldım!

Sevgilisi Brax Cliffingstone, yıldönümlerini kutlamak için Tess Snow'u Meksika'ya götürene kadar ikisinin de geleceğe dair umutları vardı. Altın rengi kumsalların, denizin ve güneşin tadını çıkaracak, birbirlerine yeniden âşık olacaklardı. Ancak gördükleri güzel rüyanın kâbusa dönmesi uzun sürmedi.

Dünyanın gölgelerinden habersiz Tess, kaçırılmış, hırpalanmış ve satılmıştı. Yeniden aydınlığa kavuşmanın bedeli ise Şeytan'la yapacağı anlaşmada, yalnızca bedenini değil ruhunu da ortaya koyması demekti.

Zindanımın derinliklerinde yankılanan bir fısıltı, "Gözlerindeki karanlığı görüyorum," diyordu. "O karanlık beni besliyor, o karanlık beni çağırıyor."
Ve karanlığın tadı kanıma karıştı. Acı, artık kalbimin en tanıdık yolcusuydu.

"Şimdiye kadar yaptığınız tüm 'en iyi kitap' listelerini unutun ve bu kitabı en başa altın harflerle kazıyın. Yılın değil, yüzyılın en iyi kitabı."
-Lip Smackin Good Books-
(Tanıtım Bülteninden)
496 syf.
·2 günde·7/10
Grinin elli tonu tadinda ama konu olarak daha icine alan, kadin kolelerin yasadiklarina da değinen bir kitap. Okurken sonucu az çok tahmin edebiliyorsunuz. Ama yine de gayet akıcı.kadinlarin bu denli ask! Için bile olsa aptal asik gibi gosterilmesi benide yordu. Bunun yaninda kitaptaki kahramanlarin mazoşist oldugunu ve bununda tıpkı depresyon, anksiyete gibi bir duygu durum bozukluğu oldugunu bilerek okumak kafanizdaki tu- kaka kitap fikrini de tatliya baglayabilir. Ikinci kitabida seriye baslamisken okuyacağım.( mazoşist; aşağılanmaktan, kendisine eziyet edilmesinden, ruhsal ya da fiziksel acı verilmesinden hoşlanan (kimse).
496 syf.
·6 günde·3/10
"Tess'in Gözyaşları" Grey ile başlayan Dark serilerinin bir örneği... Ama bunlar Dark ise Grey heralde hakikaten Gri hatta açık gri falan diyebilirim. Kitabın çoğu yerini zar zor okudum Bana ağır geldi kitap... Kadınların bu hale gelmesi beni okurken bıktırıyor bazen... Evet kitabın ilk kısımları iyiydi. Meksika'da olanlar resmen kabusum oldu. Oraya ilerde gitmem gerekse nasıl giderim bilmiyorum. O derece ürkütücüydü okurken... Bir de bunların gerçeklik payı olduğunu, bir yerlerde bütün bunların kadınların başına geliyor olduğunu bilmek tam bir felaketti. Tess'in bu kısımlardaki halini, güçlü duruşunu sevdim. Ne zaman Q ile karşılaştı işte o zaman rayından çıktı işler... Neymiş efendim Q'nun zevkleri ile kendi zevkleri uyuşuyormuş falan filan... Yahu sana böyle davranan bir adamın üstüne sırf bunun için atlanılır mı? Yapmayın Allah aşkına böyle aptal bir kadın olur mu ya? Yıldım resmen okurken, hatta pes edip bırakmak istediğim yerler oldu. Yoksa düşük puanım aşırı cinsellikten falan değil ama karakterlerin tutarsızlığı, hızlı geçişler, anlık değişimler hikayenin inandırıcılığını tüketiyor bence... Çok beğendiğim söylenemez açıkçası... Sadece dövme kısmını beğendiğimi hatırlıyorum. Q ile ilgili çok başka hayallerim vardı ama pek beklediğim gibi çıkmadı kitap... Herkese iyi okumalar ;)
496 syf.
·1 günde·10/10
Hayatimda okudugum en guzel kitap diyebilirim efsane birsey anlatimi dusuncedi konusu efsane cidden okumaniz gereken bir kitap okuyun tavsiye ediyorm efsane birsey bu kitaptan sonra sizde benim gibi " pepper winters " hayrani olacaksiniz .
496 syf.
·2 günde
Nefes kesen bir kitaptı, durmadan kötü şeyler meydana gelip durdu. Ağzım açık kalarak okudum çoğu yaşananları...

Tess’in yaşadığı, yapılan bütün işkencelerde öfkeden delirdim. Yaşadıkları ağır ve acımasızdı. Yazar her şeyi çok gerçekçi bir dille anlatmış. Hani bazı şeyler vardır ya anlatılmaz yaşanır dersiniz. Bu kitap kelimelerle ifade edilemez ama okunarak hissedilir, yaşanılır.
Çeviri mükemmel, kurgu kusursuz, olay döngüsü sürükleyici ve akıcı. Elimden bırakamadım bir türlü, ne olacak diye merak ediyor insan.

Ayrıca serçelerin kitaptaki yeri çok özeldi. Bölümleri daha anlamlı hale getirdi.

Zaman zaman tüylerinizi ürpertecek, sinirlerini bozacak, ama sonra yaşanan olaylar, duygu yoğunluğu, fiziksel ve ruhsal çekimlerin sonunda oluşan duygu karmaşalarıyla da kalbinizin pır pır etmesine aynı zamanda hayal kırıklığı yaşamanıza sebep olacak bir kitap. Sonunda yüzleşmek zorunda kalacağınız gerçeklerle ağzınız açık kalacak ve şaşkınlığınız doruklara çıkacak.

Pepper Winters, kitabın sonunda Q'nun bakış açısından geçmişini ve Tess hakkında neler hissettiğini aktarmış.

Sadece kitapta geçen cinsel anlatımlarla kitaba bakmamak gerek! Çünkü Tess’in yaşadıklarını ve Q’nun sorunlarını okuyunca derinden etkilenebilirsiniz. İki hastalıklı ruhun birbirini iyileştirme çabası anlatılıyor. Farklı bir bakış açısıyla bakıldığında okunabilecek güzel bir kitap. 

Kötü görünen Q. Mercer'ın kalbimizi fethetmesine sebep olacak detaylar kitabın dehlizlerinde gizli. İşte o detayları öğrenince. Aslında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlayacağız.
Hayatımda bu kadar tutarsız bir kitap okumadım.Erotik kitaplara karşı önyargılı degilim ama bu kitap bambaşka yaa.Baş karakter Tess bir güçlüyüm,bir ağlıyorum bir de ben cinsel istekten kuduruyorum ayaklarında!! Okuyacagim kitaplarda tek tahammülsüzlügum dengesiz karakter yapisi ve altyapisiz kurgudur.Yoo olmadı bu kitabi hiic sevmedim ve kimseye tavsiye etmiyorum uzak durun mümkünse:D
496 syf.
·1 günde·5/10
Kitap için olumlu söyleyeceğim şeylerden biri olay kurgusu olabilir. Kitapta giriş gelişme sonuç kısımları güzel bağlanmış.

Hoşuma giden 2. şey kitabın yazılmasına ilham veren şarkılar listesiydi. Hele en sevdiğim grup olan Depeche Mode'u görünce yüzümü kocaman bir gülümse kaplamadı desem yalan olur :) . Seçilen şarkıyı da baya severim. Şarkının ismi Halo. Şarkıyı bloguma ekledim,boş vaktiniz varsa dinlemenizi tavsiye ederim ;)

Tess'ten hoşlanmasam da kendinden ödün vermeyişini sevdim. Olaylar karşısında gösterdiği cesaret, zamanla kendini tanıması, nasıl biri olduğunu kabullenmesi karakterin hoşuma giden özellikleriydi.

Kitapta en sevdiğim yön, çoğu seri kitaplarının aksine belirgin bir sonla bitmiş olmasıydı. Yani kitap en heyecanlı yerde kesilip "Mutlaka 2. kitabı alın." dedirtmiyor size. İyi ki böyle oldu çünkü kitabı okuduğum süre boyunca 2. kitabı okumayacağım kesinleşmişti benim için.

Bunu dedikten sonra geliyorum olumsuz yönlere.

İtiraf ediyorum ki ben kitabın ilk 100 sayfasını okumadım. Çünkü yorumlardan baktığım kadarıyla oraları okumazsam bir şey kaybetmeyecektim. Ki kaybetmemişim. Belki kitap o açıdan biraz daha kısa tutulabilirdi.

Kitap cidden adının hakkını veriyor. Neden? Çünkü Tess, bütün kitap boyunca ağladı durdu. Hadi kaçırıldığı zaman anlarım, Allah korusun, kimin başına gelse korkar. Fakat gidip de en olmayacak yerlerde de ağlarsan, o zaman bir sorun var demektir.

Q karakterine de pek ısınamadım. Bence sadist yönü olması acayip zorlama olmuş. Hadi, sadistçe şeyler sevmesi Tess'inki gibi olsa biraz daha çekilir kılardı kendisini fakat kitap boyunca gösterdiği davranışlar ile sadistliği çok ters düşüyor birbirine.

Kitap BDSM'nin hakkını cidden vermiş. Yani bize Dark Erotizm diye yutturulan kitaplardan biri değil, ta kendisi! İşin bu yönü güzel. Gelelim sorunlara. İstemeyeceğiniz kadar cinsel şiddet barındırıyor kitap. Ben bile bir yerden sonra tahammül edemedim. Eğer kadının bir şekilde ezildiği kitapları sevmiyorsanız Tess'in Gözyaşları kesinlikle size göre değil. Aslında bana göre de değilmiş bu kitap, bunu anladım.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...gozyaslar-yorum.html
496 syf.
·3/10
Hala titriyorum resmen için için.Yook yook kızın başına gelenlere üzüldüğümden,ürktüğümden falan filan değil.

Tamamen sinirden ! Bu yazar bi harika derdim Önsöz kısmını okumasam kitabın.Keşke de okumasıydım ! Bir de iyi bir bok yapıyormuş gibi Q 'ya aşık olacaksınız demiş herkes senin gibi sadist mazosişt manyak mı be kadın !

Şimdiden uyarıyorum bu postta bol bol küfür, +18 benden daha önce hiç duymadığınız cümleler ve bol bol spoiler göreceksiniz eğer beni böyle şeyler bozar diyorsanız bu postu lütfen es geçin !

Malumunuz Grinin 50 Tonundan sonra bu tarz kitaplar arttı.Bende bu kitabı Kitap Fuarından tamamen konusuna şöyle bi göz gezdirip almıştım daha önce bir çok blogta gördüğüm ve çokta sevilen bir kitaptı o yüzden fiyatıda uygun olunca almaya terreddüt etmedim.Üzerinde Erotic Romance tarzı bir şeyde yazmıyordu maalesef.Konusunun sadece kaçırılma falanla ilgili olduğunu sanıyordum kapak ve ismi de bu öngörümü destekler nitelikteydi.

Yaza okumak için kitap deposuna bırakmıştım ben Balıkesir deyken 15 yaşındaki kardeşim almış okumuş benim kızacağımı bildiği içinde bana anca yeni itiraf etti bende hemen açıp okudum ama yine de azarımı çekmeyi unutmadım elbette !

Bir kadını küçük düşürmek,şiddet,sadist ve mazoşist eylemler sanki özendirilecek bir şeymiş gibi anlatılmamı tamam bu bir kitap sonuçta kitaplarda hep iyi şeyler anlatılacak değil elbette acı çeken insanlarında hikayeleri analtılacak ama sadit tecavüzcü bir manyağı hayallerin erkeği gibi lanse etmek !

Bir erkek zengin ve yakışıklı olunca yaptığı bütün iğrençlikler fantazi mi oluyor yani manyak mısınız ulan siz kafayı peynir ekmekle mi yediniz !

Bu kitabın yanında Grinin 50 Tonu eheeyyy bildiğin masum aşk kitabı gibi kalıyor.Hadi orda kız yine masumdu oldukça adam bile o manyaklığına rağmen masumdu be en azından kadınlar gönüllü oluyordu.Anlaşma falan yapılıyordu ve yapılan cinsel işkencelerde bu kadar değildi !

Lan bıçakla makasla kan fantezisi yapmak nasıl bir sayko zihnin ürünü böyle ?

Kitabı okurken kaç kere Oruspuuu Karıı , Siktir Git böyle Roman mı yazılır diye kitabı duvarlara çarpıp durdum sinirden ağlayacak hale bile geldim resmen ama kitabı sonuna kadar okumayı başardım vallahi.

Bir gün bunu diyeceğim aklıma hiç gelmezdi hele ki benim gibi feminist geçinen birinin ama buradaki salak kadın karakterden resmen iğrendim,resmen nefret ettim cinsimden hemcinslerimden insandan insanlıktan midem bulandı , cinsellikten soğudum resmen.Bir kadın nasıl bir kadın nasıl bir insan lan nasıl bir insanoğlu bir insanın kendi kanını akıtmasından vücudunu kırbaçla,makasla kızartmasından,morartmsından,iğrenç sözlerle küçük düşürmesinden "efendim efendim ben senin kölenim " diye götünde dolaşıp durur !

Kimse kusura bakmasın ama bu tip kadınlar gerçek hayatta da var biliyorum var ! Ve başına gelen her şeyi resmen hak ediyorlar !
496 syf.
·Puan vermedi
Kitaba başlarken beklentim büyüktü ama okudukça zaman kaybı gibi gelmeye başladı. Güzel ama katacağı birşey yok öyle vakit geçsin diye okumaya iyi bence
496 syf.
·10/10
11 Aralık 2017 Pazartesi
16:35

Charlie Cunningham - Minimum (Tears of Tess by Pepper Winters)

Bu kitap, beni hiç beklemediğim bir şekilde etkileyen kitaplar arasında üst sıralara yerleşti. Kitabı kapattıktan sonra başka hiçbir şey okumak istemediğiniz ve sindirmeniz gerektiğini hissettiğiniz kitaplar olur ya, bu kitapta o kitaplardan biriydi benim için.

Kitaba başlama hikayem çok farklı, ne okuyacağımı bilemiyordum bir kaç gündür. Sonra bir anda gözüme çarptı, hiçbir şekilde okumayı planlamadığım bir kitaptı. İlk çıktığında yani 2015'te her bookstagram hesabında, her fotoğrafta bu kitabı görüyordum, kapağına bile dikkatli bir şekilde bakmamıştım. Merak bile etmemiş, arka kapağını dahi okumamıştım. Üstünden iki yıl geçtikten, popülerliği azaldıktan sonra en sonunda okudum. Kitap gözüme çarptı ama konusuyla ilgili bir bilgim yoktu. Sonra arka kapak yazısını okumaya başladım. Sadece iki cümleyi.

'Muhteşem bir hayatım vardı. Aşıktım, mutluydum ve istediğim her şeye sahiptim. Sonra bir gün, her şey değişti. Bir adama satıldım!'

Geri kalan yazıyı okumadan direkt kitabı okumaya başladım. Aradığım kitap buydu!
Her zaman olduğu gibi kitaba başlamadan önce yorum okumadığım için çok memnunum. Çünkü daha kitabın ne anlatmak istediğini anlayamayan, 'Kitabı beğenmedim ama elimden bırakmadan okudum.' gibi cümleler kuran. Sadece +18 sahnelere kendini odaklamış insanlar vardı. Kitabı doğru düzgün okumadıkları, anlatmak istediğini anlayamadıkları bu kitabı Grinin Elli Tonu'na benzetmelerinden belliydi.

Okuduğum bir yorumda 'hadi Grinin Elli Tonu'nda kendi isteğiyleydi, anlaşma falan imzalıyorlardı...' gibi bir cümle vardı. Üstelik yazara ve yazdığı karakterlere, vermek istediği duygulara da küfürler edilmişti. Küfür kısmı kendi ayıbı ama böyle bir cümleyi nasıl kurabiliyor?
Sormak istiyorum, sen bu kitabı beyninin bütün çakraları açıkken mi okudun? Yoksa önyargılar senin gözünü kör mü etmişti?
Bu nasıl bir zihniyet! Sen kitabı tamamen okumadan, profesyonel bir şekilde ne anlattığını anlamaya çalışmadan, gelip böyle hakaret dolu bir yorumu nasıl yazabilirsin? Ve bu yorumu belki okuyarak belki de okumayarak beğenenler var.

Çoğunluğun şu her +18 sahne bulunduran romanı Elli Ton serisine benzetmesi durumu beni çileden çıkarıyor. Arkadaşım, senin kitap okuma alışkanlığın yokken, ya da bu tür roman okumadan, bir de ne anlattığının farkında değilken direkt olarak Elli Ton serisini okuduysan. Sonra da bu tür kitaplar gördüğünde yorumuna 'Elli Ton'a' benziyor diyorsan sende sorun var demektir. Oturup kendini bir tart bence, ne okuduğunun farkına var. Artık gerçekten farkına var.

Bir de bu kitabın çıkmış olduğu yayınevi var. Bildiğim kadarıyla yayınevi, bu yan yayından çıkacak olan kitapların türünü belirtmiş. Sen böyle ağır şeylere gelemiyorsan, neden alıyorsun? Neden okuyorsun?
Hadi yayınevinden haberin yoktu, araştıramadın ve bir bilgin yok. Kitabı aldın, arka kapağını okudun ve kitaba başladın. On ikinci sayfada yazarın kulağımıza çıtlattığı bir durum var. Eğer gerçekten okusaydın bunun farkına varırdın ve bu kitap bana göre değil diyerek okumayı bırakırdın. Tess, on ikinci sayfada 'Benim kanımı kaynatan şeyler kesinlikle masum, sevimli, hoş şeyler değildi. Hatta öyle şeylerdi ki ben bile dile getirme cesaretini bulamıyordum.' diyor açık bir şekilde. Buradan bile bir şeyler anlayabilirdin, sana göre değilse bırakabilirdin. Yani bu kimsenin suçu değil, ne yazarın ne de Tess'in. Bu senin suçun, senin henüz farkında olmadığın, olamadığın şeyler var. Mümkünse bilinçleneceğin zamana kadar böyle romanlardan uzak dur, benden sana tavsiye.

Sinirimi bozan şeyleri bir kenara bırakıp kitaba döneyim, kitaba karşı hissettiğim yoğun duyguları nasıl kelimelere dökeceğimi bilmiyorum ama yine de deneyeceğim.

İncelemeye başlamadan önce bir itirafta bulunayım. Kitabı bırakmamamın nedeni Tess'i kendime yakın hissetmemdi. Çünkü bende çiçek böcekten hoşlanan biri değilim. Ergenlikten, sevimlilikten haz etmem. Bu yüzden Tess'in hissettiklerini bende hissettim ve kitaba devam ettim. Kitap daha en baştan beni kendine çekti yani. Artık romanlarda masum kızlardan bıkmış durumdayım, saklanan, utanan kızlardan da... Bu nedenle Tess'in gözyaşları bana ilaç gibi geldi. Pepper Winters 2017 de tanıştığım ve tanıştığıma çok memnun olduğum yazarlardan biri oldu.

Yukarda da dediğim gibi beni 'Satıldım' kelimesi cezbetti. Merakımı tetikledi. Kitabı okumaya başladığımda Tess ve Brax uçağa binmek üzereydi. Sıra beklerken yaşananlar beni o kadar sinir etti ki. Karşısındakinin ne düşündüğünü önemsemeyen erkek tipinden nefret ederim ve Brax tam da o tipti. Neden insanların gözü önünde seni öptü diye kız arkadaşını azarlarsın ki? Bizim ülkemizde olsa anlarım ama orası farklı. Bende orayı baz alarak düşünüyorum ve Brax'e öfke kusuyorum. Yani işini önemsemen güzel bir şey ama kız arkadaşını geri planda tutman ne kadar doğru? Hayatında ilk sıraya koyamıyorsan, o senin eşin değildir. Ruh eşini bulamamışsındır. Ruh eşini de geçtim, senin için yeterinde değerli değildir.

Havaalanında olan davranışlardan, konuşmalardan anladığım kadarıyla bir tahmin yürüttüm. Brax, uğruna ölecek kadar çok sevmediği Tess'i neden Meksika'ya tatile götürüyor? Sonra satılma konusu da eklenince tamam dedim Brax, Tess'i satacak...
Düşündüğüm gibi olsaydı üzülürdüm çünkü heyecanlanmak istiyorum. Aklımdan geçmeyen , farklı şeyler görmek beni mutlu ediyor. Anlayacağınız üzere Brax, Tess'i satmadı.

Kitapta bana göre mantıksız gelen iki ya da üç nokta var. Onlardan biri de koskoca Meksika'da güvenilir onca mekan varken, neden o tekinsiz mekana gidiyorsun ey Brax! Soruyorum sana, Neden?!
Tess'in içgüdülerinin orada baş göstermesi falan çok güzeldi. Tedirgin olması, kötü bir şeylerin kokusunu alması. Kadınların içgüdülerinin doğruluğuna verilen bir mesajdı bence. Ve çok yerindeydi.
Aptal Brax'in, Tess'i o masada bırakıp tuvalete gitmesi? Merak etme demesi? Allahım bana sabır ver. Bir insan nasıl bu kadar boş, duygusuz, koruma duygusundan yoksun olur. Sanki bana rambo. 'Ben tuvaletteyken bile seni korurum Tessss.' havalarında. Brax'e iyi oldu, Tess'e yazık.

Zaten satılacağını biliyordum ama böyle kaçırıldığını bilmediğimden bende Tess kadar şaşkınım. Yumruklar, tekmeler havada uçuyor. Yazar Tess'e neler yapacağını daha ilk bölümlerde hissettirmeye çalışıyor. Burada bir prenses yok, diye bağırıyor. Diğer kadınların nelere katlandığını, neler yaşadıklarını anlatmaya çalışıyor. Çünkü bu, dünyada var olan ve önüne geçilemeyen bir konu.

Tess'le birlikte birden çok kadının olması ve dış görünüşün önemli olmadığının vurgulanması da ayrı bir gerçeklikti. Sadece Tess'in kaçırılması garip bir hava katabilirdi. Sonuçta kendi ülkesi değil. Tatil niyetine gelmiş, aptal erkek arkadaşının peşine takılarak daha yeni dışarı çıkmış bir kadın, Tess.

Götürüldükleri yerde başına gelmeye başlayan şeylere verdiğim tepkiler, bana hissettirdikleri duygular hala içimi yakıyor. Ve bunların gerçekten yaşandığını, o kadınların Tess kadar güçlü olmadıklarını bilmek ayrı bir dehşet veriyor. Deri ceketli o domuzun, tecavüz etmeye her kalkışı beni ayağa kaldırdı. Ağlamaya başladığım yer, banyo yapmaya götürüldüğü kısım. Deri ceketli domuzun Tess'i mahvedeceğini sandım, kıyafetlerini parçaladığı anda ben hıçkırmaya başladım. Kitabı bir kenara fırlattım, çöküp ağlamaya başladım. Kendi kendime olamayacağını söyledim. Olamaz!

Cehennem gibi geçen haftadan sonra, en sonunda satıldığı kişiye götürülmek üzere yola çıkar. Zaten kaçma düşüncesi asla aklından çıkmaz. Fırsatını bulur bulmaz kaçmaya çalışır.
Tess'in asla pes etmemesi beni her zaman gülümsetti. Gücü, kendi düşünceleriyle olan anlaşmazlığı beni kendine çekti.

Satıldığı adamın evine getirildiğinde şaşırdı, bende şaşırdım. Ne yazık ki bu kadar büyük bir imparatorluk beklemiyordum. Satıldığı adamla karşılaştığında hissettiklerini anlayabiliyorum. Şu sıralar sıklıkla adını duyduğumuz Stockholm sendromu gibi görünen ama aslında öyle olmayan garip bir durumun içine düşüyor Tess.
Q verdiği tepkilerden, aralarındaki çekimden dolayı; diğer kölelerine de böyle davranmış, ona da öyle davranacak gibi bir izlenim yarattı açıkçası. Sanki yıllardır efendilik yapıyor gibiydi. Önyargı kötü bir şey ama böyle bir durumda kim durup bu adam farklı olabilir belki? diye düşünür?
Ben düşündüm... ama Tess'in yerinde olsaydım düşünmezdim. Düşünemezdim. Belki Tess'e bir şey yapmaz, onu serbest bırakır. Belki köle alıp serbest bırakan biridir. Diye düşündüm... Böyle düşündüğüm için şaşkınım. Sadece güzellik arıyordum, biraz da insanlık.

Q'nun Tess'e tecavüz edecekmiş gibi davranıp asla öyle bir şey yapmaması, yapabilecek olması ama kendini tutması... Benim için önemli bir noktaydı, öyle bir şey olsaydı Tess belki o an bir şey demezdi, teslim olurdu ama sonrasında gelen pişmanlık çok yıkıcı olurdu. Q bunu biliyormuş gibi asla yapmadı. Tamam dokundu, ama onu yapmasaydı da saçma olurdu zaten. Elinin altında 'Köle' dediğin biri var. Erkeksin, neden ellemeyesin.

Tess'in Q'nun yanında yaşadığı zıtlıklar. Kendi düşünceleri arasında geçen savaş, bence çok güzel yansıtılmıştı. Q'nun ne hissettiğini son kısma kadar göremedik ama içinde iki farklı kişilik olduğunu anladık.
Tess'in özgürlüğünü geri kazanmak için duyduğu tutku gerçekten beni kendine hayran bıraktı. Asla vazgeçmedi. Q'nun attığı tokatlar sinirimi bozan ikinci noktaydı. Şimdi diğer her şeyi sineye çektin de tokat mı sinirini bozdu diyeceksiniz. Ne yapabilirim tokata karşı asla yumuşayamayacağım.

Q'nun içindeki canavarlarla savaşmasını Tess'in hafiften fark etmesi çok iyiydi. Mesela şu cümle 'Bana karşı nasıl hastalıklı bir ilgi duyuyorsa sürekli o ilgiyle savaşıyor gibi görünüyordu.' o kadar çok şey anlatıyor ki Q hakkında. Okurken okuyup geçiyordur çoğu kişi ama ben geçemedim. Bir ipucu olduğunu düşündüm. Kesinlikle bir ip ucuydu.

Sonra bir de başına gelen bu belaların, Q'nun kendi suçu olduğunu düşünen bir Tess var. Sırf farklılık, ellerinin bağlanmasını falan istiyor diye karmasının onu böyle cezalandırdığını düşünüyor. Bu bazılarına çok sinir bozucu gelmiş, bana göre sinir bozucu değildi. Bende böyle şeylere inanırım ne yazık ki, o yüzden Tess'in yeri bende ayrı. Q'nun da yeri ayrı onu da belirteyim. Asla yumuşak, bebek gibi erkeklere ilgim olmadığından olabilir belki de.

Bir de okuyunca gülümsemeden edemediğim bir yer var. Q'nun Tess ağlarken gözyaşlarını yalaması... Elimde olmadan aklıma Ryhsand geldi. Siz harikasınız...
Bir de Suzette var. Suzette'i merak ettiğim kadar Q'yu merak etmedim gerçekten. Q'yla ne yaşadığını, neden onu bu kadar tanıyormuş gibi göründüğünü ya da tanıdığını çok merak ettim. Hatta kıskandım, Tess'le birlikte kıskandım. Ne kadar kıskandık anlatamayız diyeyim...

Q'nun takım elbiselerinden bahsetmezsem ölürüm... :> Bayan Winters, siz ne yaptınız böyle... Kırmızı gömlek, mor gömlek, siyah gömlek... Gerçekten takım elbiseye yeni bir soluk getirmişti. Hatta bir yerde Tavus kuşu benzetmesi vardı çok güldüm. Gömlekleri ve takım elbiseleri olay olan bir Q sizi bekliyor.

Ne kadar düşünürsem düşüneyim anlayamadığım bir olay oldu kitapta, okuyanlar bilir. Okumayanlar için de çok detaya girmeyeceğim. O kadar adamın önünde, Tess'i bağlı bir şekilde, orada tutmanın anlamı neydi acaba Q? Biraz düşünüp mantığını bulabilirim ama düşünmek istemiyorum. Çok kötüydü, o adamın Tess'e yapmasına izin verdiği şey iğrençti. Sürekli gelip kurtarmasını bekledim bende Tess gibi. Tess onun kölesiydi, başka birinin dokunmasına izin vermemeliydi. Tess'te böyle düşünüp bir ümit bekledi. En sonunda olan oldu ama geç bir müdahaleydi bana göre. Yazar gerçekten Tess'i asla rahat bırakmadı. Hep bir sınav, hep bir sınav.. Böyle bir şey yapması onu daha çok sevmeme neden oldu ne yazık ki. Çünkü ben karakterlerini beladan uzak tutan, el üstünde tutan yazarlardan pek haz etmem. Başına ne kadar bela gelirse o kadar güçlenir karakter. Yazar da bunun farkındaydı.

Q'nun 'Kim canını yakarsa onu öldürürüm.' lafı... bu cümle hakkında ne düşüneceğimi bilemiyorum çünkü ilk seferinde o zararı almasına sen müsaade ettin. Ama olsun.

Sonra, sürekli aklında olan kaçma düşüncesini bir anda gerçekleştiren Tess'ten bahsetmek istiyorum. Bu kadar güzel bir kaçış olamazdı. O kadar iyiydi ki, bu kadar iyi olmasının nedeni bir anda olmasıydı. Plansız, programsız. Bir anda.
Ben bilerek kaçmasına izin verdiler sandım, ama öyle olmadığını çok geç anladım. Franco gelip Tess'i restoranda bulana kadar. Restorana girdiğinde oradakilerin Tess'e inanmaması da tam yerinde olan bir şeydi. Neden inansınlar yabancı bir kadına?
Tess tahmin edileceği gibi Franco'nun elinden kurtuldu, şans eseri (büyük bir şans eseri) ona inanan bir adam buldu, arabasına bindi. Bileğindeki gps'i kesti ama dışarı fırlatmadı. Onu dışarı fırlatmaması ve arabanın içinde bırakması kurtuluşu oldu.

Ben daha önce ne tecavüz sahnesi izledim, ne de okudum. Çoğunluğun bildiği gibi biliyordum, duyuyordum. Bu kitap gözlerimi açtı. Farkına varmamı sağladı. Bazen kötü olduğunu biliriz, ama anlayamayız. Bende anlayamıyordum, bu kadar dehşet bir şey olduğunu yaşamayan bilemiyor zaten. Ama bu kitap. Bu kitaptaki o sahne... Hıçkırarak ağladığım ikinci kısımdı. En son ne zaman bu kadar ağladım bilmiyorum. Hadi dedim, olmayacak, olamaz, Q gelsin, biri gelsin olmasın. Gözyaşlarım dinmedi. Bunu yaşayanlar aklıma geldi, dehşete düştüm. Başıma ağrılar girdi.

Tess beladan kurtulmaya çalışırken daha büyük bir belaya attı kendini. Şaşırdım, kalbim patlayacak gibi oldu. Yazar'a imrendim. Bir kadın karaktere bunları yaşatmak, gerçekten yürek ister. Kendi karakterini bu kadar dehşet verici şekilde kullanması akıllardan silinmez. Ölmez. Hatıralarda yaşatır. En azından bende yaşayacak.

Yazara göre başkarakter ne kadar işkence görürse hikaye o kadar iyiymiş. Ben bu cümleleri okuduğumda nasıl şaşırdım anlatamam. Benim gibi düşünen bir yazarı bulma olasılığım neydi? Benimle aynı düşünceleri paylaşan bir yazar bulduğum için şaşırdım ve o kadar sevindim ki... Pepper Winters, are you real?! diye haykırmak istedim.

Üçüncü sinir olduğum noktadan da biraz bahsetmek istiyorum, Tess'in köle gibi davranması... Diz çökmesi, gitmemek için yalvarması... Olmasaydı olmazdı biliyorum, o kadar güçlü karakteri sindiremezdim. Gıcıktı ama gerekliydi.

Sonra Q'nun Tess'e yaptığı şeylerin Tess'in isteğiyle olduğunu anlayamamış olanlar var. Böyle bir şey yok.

En sonunda Tess'in geri dönmesi, Brax'in ölmemiş olması, eski hayatına geri dönen Tess'in artık bu hayata ait olmadığını hissetmiş olması... Bu değişimler o kadar güzel bir şekilde yazılmıştı ki, ben kusur göremedim. Bir anda ona aşık oldum kafasında değildi kimse. Böyle görenler varsa tekrar düşünsün. Her şey adım adımdı, iki hastalıklı insanın, (ki bence Tess Q kadar hasta değildi) birbirlerine karşı duyduğu çekim, ruhları ve düşünceleriyle olan kavgaları, savaşları... Hepsi benim için mükemmel bir şekilde işlenmişti.

Benim çok beğenerek, sarsılarak, ağlayarak, gülerek ve heyecanlanarak okuduğum bir kitap oldu. Kitabın içeriğinin farkında olmayanlar ve kaldıramayabileceklerini düşünenler okumamalıdır. Kaldıramayanların yazdığı yorumlar ve düşünceleri yeterince belli. Arkadya Bitter'in ne tür kitaplar çıkardığını araştırıp öyle almanızı tavsiye ediyorum. Bu kitabın da Grinin Elli Tonu'yla bir alakası olmadığını söyleyerek iyi günler diliyorum...

Müzikleri de unutmadan söyleyeyim, ben kitabın sonunda yazarın, kitabı yazarken ilham aldığım şarkılar başlığı altında şarkı adı verdiğini bilmiyordum. Bilseydim onlardan birini dinlerdim. Sonradan gördüğüm için üzgün değilim, benim kitabı okurken dinlemek için seçtiğim müzik tamamen şans eseri kitaba uygun çıktı. Kitaba uygun oluşuyla beni büyüledi. Charlie Cunningham'ın Minimum şarkısı bu kitap için yazılmış gibi.
you need it more than you though, but you're managing (buna düşündüğünden daha çok ihtiyacın var, ama idare ediyorsun.)
Can you pass yourself round? What you got to live for? (Kendini geçebilir misin?Uğruna yaşayacak neyin var?)
Go take off a load, Letting your wings unfold (Git yükünü boşalt
Kanatlarının açığa çıkmasına izin veriyorsun.)

Demons'dan
I want to hide the truth, I want to shelter you
(Gerçeği saklamak istiyorum, seni korumak istiyorum)
But with the beast inside, there's nowhere we can hide
(Ama içimdeki canavarla saklanabileceğimiz hiçbir yer yok)

Arms'dan
I never thought that you would be the one to hold my heart
(Birinin kalbimi saracağını hiç düşünmezdim.)
I can't decide if I'll let you save my life or if I'll drown
(Karar veremiyorum ya beni kurtarmana izin veririm ya da boğulurum)
I hope that you see right through my walls
(Umarım duvarlarımı doğrudan görmüşsündür)
I hope that you catch me, 'cause I'm already falling
(Umarım ki beni yakalarsın 'Çünkü ben çoktan düşmeye başladım)

Dark Paradise'dan
And there's no remedy for memory
(ve hatıraların çaresi yok)
Your face is like a melody
(yüzün bir melodi gibi)
It won't leave my head
(aklımdan çıkmıyor)
Your soul is haunting me
(Ruhun beni avlıyor)
And telling me that everything is fine
(Ve bana söylediğin herşey doğru)
But I wish I was dead
(Ama keşke ölmüş olsaydım)
(Dead, like you)
(ölü, senin gibi)

Disturbed'dan
I cannot begin to describe
(Açıklayamam)
The hunger that I feel again
(Hissettiğim açlığı)
Run if you intend to survive
(Yaşamak istiyorsan kaç)

I can see the fear in your eyes
(Gözlerinde ki korkuyu görebiliyorum)
But you can't bring yourself to scream
(Ama çığlık atamıyorsun)

E.T'den
You're not like the others
(Sen diğerleri gibi değilsin)
They don't understand you
(Onlar seni anlamıyorlar)

Wanna be a victim
(Kurban olmak istiyorum)
Ready for abduction
(Beni kaçırmana hazırım)

Teşekkürler...
my love Q
496 syf.
·5/10
Bazı bölümleri Grinin Elli Tonu gibi geliyor. Karakterlerin benlikleri çabuk ortaya çıkmasına rağmen yine de kendini okutan kitaplardan biri. Kurgusu daha başarılı olabilirdi.
496 syf.
·Puan vermedi
Tess karakteri en az Q kadar sapkın biri. aklıma geldikçe sinirlerim bozuluyor doğrusu. kitap akıcı 2 güne biten kitaplardan ama okumayın, kendınıze bunu yapmayın.
496 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Tess, sevgilisiyle birlikte Meksika'ya tatile gittiği sırada kadın tacirleri tarafından kaçırılarak, Fransa'da bir iş adamı olan Q'ya satılıyor. Konu kısaca bu.
Ne kadar kaçıp kurtulmaya çalışsa da Tess bir zaman sonra Q'ya bağımlı hale geliyor. Cinsellik hayatları çok fazla sert. Tess kaçırılmadan önce sevgilisinden böyle bir cinsel hayat isterken, aslında tam da istediği gibi birine satıldığını anlıyor. Bana yaşadıkları çok fazla ağır geldi, bazen içim daraldı yok artık falan dedim. Kitap bitsin diye dua ettim resmen, ancak merak etmeden de edemedim. Değişik bir çekiciliği olan bir kitap. 18 yaş altı kardeşlerime tavsiye etmiyorum, psikolojiniz buna hazır değildir eminim. İkinci kitabını da okuyacağım ancak arada kafamı dağıtacak başka bir kitap okuyacağım. Cinsel tarz sevenler için mükemmel bir kitap olabilir ancak benim minnoş tarzıma biraz ağır geldi.
Kalp atışları kelimelerden çok daha kıymetli şeyler anlatıyordu.
Pepper Winters
Sayfa 251 - *güvercin* bölüm 16
"Adın ne?"
"Katrina."
"Yalan."
"Sophie."
"Yalan."
"Crystal."
"Lanet olsun! Kes şunu! Adın ne?"
Pepper Winters
Sayfa 276 - 9846289587856 kere sorulan ADIN NE? sorusuna Tess'in alternatif cevapları
Geleceğimin belirsizliği dinlenmeye çalıştığım vahayı bile elimden almıştı.
Pepper Winters
Sayfa 349 - Lanet olasıca Arkadya Bitter
"Sen elli sekizsin. Hayatımı mahveden elli sekiz numara."
Pepper Winters
Sayfa 354 - of. Daha bir yıl bile olmadı okuyalı ama unuttuğum yerleri görsen ağzın açık kalır
"Benden imkansızı istiyorsun. Seni sevmemi istiyorsun. Yapamam. Nasıl yapılacağını bile bilmiyorum."
"Q...yatağa yat, yoksa tekrar düşüp bir yerini inciteceksin."
"Benim...sarho...Sarhoşluğumdan mı yararlanmak istiyorsun, esclave?"
Pepper Winters
Sayfa 350 - bu kadar tatlı olmak zorunda değilsin Q

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Tess'in Gözyaşları
Alt başlık:
Karanlık Serisi #1
Baskı tarihi:
Ekim 2015
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759998301
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Tears of Tess
Çeviri:
Arzu Sarı
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Bitter
Baskılar:
Tess
Tears of Tess
Muhteşem bir hayatım vardı. Âşıktım, mutluydum ve istediğim her şeye sahiptim. Sonra bir gün, her şey değişti. Bir adama satıldım!

Sevgilisi Brax Cliffingstone, yıldönümlerini kutlamak için Tess Snow'u Meksika'ya götürene kadar ikisinin de geleceğe dair umutları vardı. Altın rengi kumsalların, denizin ve güneşin tadını çıkaracak, birbirlerine yeniden âşık olacaklardı. Ancak gördükleri güzel rüyanın kâbusa dönmesi uzun sürmedi.

Dünyanın gölgelerinden habersiz Tess, kaçırılmış, hırpalanmış ve satılmıştı. Yeniden aydınlığa kavuşmanın bedeli ise Şeytan'la yapacağı anlaşmada, yalnızca bedenini değil ruhunu da ortaya koyması demekti.

Zindanımın derinliklerinde yankılanan bir fısıltı, "Gözlerindeki karanlığı görüyorum," diyordu. "O karanlık beni besliyor, o karanlık beni çağırıyor."
Ve karanlığın tadı kanıma karıştı. Acı, artık kalbimin en tanıdık yolcusuydu.

"Şimdiye kadar yaptığınız tüm 'en iyi kitap' listelerini unutun ve bu kitabı en başa altın harflerle kazıyın. Yılın değil, yüzyılın en iyi kitabı."
-Lip Smackin Good Books-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 137 okur

  • Zerrin canbolat
  • Ebru B
  • Hlm
  • Merve
  • BİLGE ÖGETÜRK
  • Tuğçe Nur Doğru
  • Nilay kabas
  • Vanessa Ives
  • scarlatina
  • Buse Aktaş

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.1
14-17 Yaş
%9.4
18-24 Yaş
%40.6
25-34 Yaş
%18.8
35-44 Yaş
%14.1
45-54 Yaş
%12.5
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96.2
Erkek
%3.8

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%22.1 (15)
9
%13.2 (9)
8
%4.4 (3)
7
%16.2 (11)
6
%13.2 (9)
5
%10.3 (7)
4
%2.9 (2)
3
%5.9 (4)
2
%4.4 (3)
1
%7.4 (5)