The Lost Hero (Heroes of Olympus, Book 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
4.609
Gösterim
Adı:
The Lost Hero
Alt başlık:
Heroes of Olympus, Book 1
Baskı tarihi:
3 Nisan 2012
Sayfa sayısı:
592
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781423113461
Kitabın türü:
Dil:
English
Yayınevi:
Disney-Hyperion Books
Baskılar:
Kayıp Kahraman
The Lost Hero
dents in the Wilderness School, a boarding school for "bad kids." What he did to end up here, Jason has no idea-except that everything seems very wrong.

Piper has a secret. Her father has been missing for three days, and her vivid nightmares reveal that he's in terrible danger. Now her boyfriend doesn't recognize her, and when a freak storm and strange creatures attack during a school field trip, she, Jason, and Leo are whisked away to someplace called Camp Half-Blood. What is going on?

Leo has a way with tools. His new cabin at Camp Half-Blood is filled with them. Seriously, the place beats Wilderness School hands down, with its weapons training, monsters, and fine-looking girls. What's troubling is the curse everyone keeps talking about, and that a camper's gone missing. Weirdest of all, his bunkmates insist they are all-including Leo-related to a god.

Rick Riordan, the best-selling author of the Percy Jackson series, pumps up the action and suspense in The Lost Hero, the first book in The Heroes of Olympus series. Fans of demi-gods, prophesies, and quests will be left breathless--and panting for Book Two.
552 syf.
·8/10
İlk seriyi okumuş biri olarak bu seriye çok büyük heyecan ve beklentiyle başladım. Kitaba ilk başladığımda büyük hayal kırıklığına uğradım, sebebi hem anlatım biçimi farklıydı hem de Percy yoktu buda beni sıktı ama büyük bir umutla okumaya devam ettim ve kitabın gittikçe açıldığını fark ettim. Kitabın özellikle son 200 sayfası çok güzeldi. Kesinlikle okuduğum için pişman değilim.
552 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarın yeni serisine başlıyıp başlamamakta kararsızdım çünkü yeni karakterlerin ağzından anlatıliyodu ve percy jackson yoktu. Ama çok beğendim yeni karakterlere hemen alistim yazarın anlatimı herzamnki gibi çok sürükleyiciydi. Serinin devamını okumak için sabırsızlanıyorum.
552 syf.
·Beğendi·8/10
Percy Jackson serisi bitti yerine Olimpos kahramanları serisi başladı fakat Percy severler bu kitapta Percy'i göremiyecekler çünkü kayıp. Bunun nedeni ise Roma ve Yunan kamplarının kahramanları yer değiştiriyor. Bu kitapta Anabeth, Percy'i arıyor fakat bulduğu hafızası silinmiş Jason ve Piper ve Leo. Melez kampının yeni melezleri. Dördü birleşip hem Percy'i bulmaya hem de Jason'u hafızasını yerine getirip gerçekleri öğrenmeye çalışıyorlar.
552 syf.
·Beğendi·10/10
Şimşek hırsızı serisinin ikinci bölümünün ilk kitabı. İlkler her zaman efsane olur sanırım. Çünkü ikinci serinin bu ilk kitabı öyleydi. Farklı olan şu: burada Percy Jackson yerine yeni katılmış ve daha yaşları küçük olan üç çocuk üzerinden olay dönüyor. Önceki kitapla bağlantısı var ama durum şu ki Percy kayıp. En az ilk kitap kadar sürükleyici olan bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.
552 syf.
·25 günde·Beğendi·9/10
Veeeee Percy Jackson geri dönüyor!

Tabi ilk kitapta kendisinden sadece kayıp olduğu söz ediliyor ama isminin geçmesi bile benim içimi kıpır kıpır ediyor. Rick Riordan’ın hatta Percy Jackson serisinin bendeki yeri çok ayrı. Çünkü ilk defa gerçek anlamda kitap alışkanlığımı kazanmamı sağladı. Her ne kadar üzerinde 12 yaş yazsa da benim için her yaşta okunacak bir yazar Rick Riordan.

Kitaba gelecek olursak işler daha çok karışıyor. Tam anlamıyla böyle anlatabilirim. Jason bir anda hafızasını kaybetmiş bir şekilde bir okul otobüsünün arkasında kendine geliyor. Yanındaki kişiler onu tanıyor fakat onun kendi ismini bile hatırlayamayacak kadar kendinde olmaması işleri çıkmaza sokuyor. Bunun yanında kendine daha gelemeden canavarlarla ustalıkla savaşması kendisiyle birlikte herkesi şaşkına uğratıyor. Bu kadar usta olması için kampta eğitilmesi gerektiğini herkes biliyor ve Melez Kampı’na yanında en yakın arkadaşları olduğunu iddia ettikleri Piper ve Leo’yla vardıklarında en büyük sorun işte o zaman belli oluyor :Jason Melez Kampı’na ait değil!

Açıkçası ilk önce Percy olmadan nasıl ilerler diye düşünmedim değil ama Rick Riordan ilk serideki gibi yeni karakterleri öyle bir sevdiriyor ki bir bakmışsın serinin ilk kitabı bitmiş! İlk seriyi okuyanlar bilirler ki en son kitapta asıl en önemli kehanet verilmişti. Kitabı okuyunca cidden bu kehanetin aslında nelere yol açacağını ve neleri getireceğini siz de göreceksiniz.
552 syf.
·9/10
Kitaba başlamadan önce tereddütlüydüm.Çünkü ilk seri ile anlatım biçimi aynı değildi ve precy yoktu ama okuduğum için hiç pişman değilim çok güzeldi.
552 syf.
Kitapta Percy olmadıgı için baslarda asırı sıkıldım hatta Annabeth bile cok azdı. O yüzden okumadım sonra devam ediyim dedim ve aonlarına dogru kitabı sevmeye basladım. Tek istedigim ileriki kitaplarda baskahramanın jason degilde Percy olması...
552 syf.
·9/10
Kayıp Kahraman’da üç yeni melezle tanıştık ve işlerin karışmaya başladığı kitap bu kitap. Üç farklı kişinin bakış açısından yazmış Rick Amca. Jason, Piper ve Leo. Valla Jason ve Piper’ı çok pis yakıştırıyorum. Sevgili oluyorlar zaten ;). Yalnız bu kitapta Percy yok. O ikinci kitap olan Neptün’ün Oğlu’nda geliyor. İsimden anlarsınız heralde. Hihih. Çoğu kişi sevmiyor bu kitabı ama bence çok güzeldi yani. Jason’a zaten aşığım Ve Piper çok sıcak gelmişti bana. Ah Leo ah. Herkesin sevgilisi. Hahah. Thalia’nın Kardeşi olduğunu öğrenince böyle bir şokkk ben. Thalia Grace, Jason Grace. Soyadlardan anlarsınız :D. Percy Jackson ve Olimposlular serisinin 5 kitabını okuduktan sonra bu kitapla başlayarak Olimpos Kahramanları’na geçiyorsunuz. Sonra da Apollo’nun Görevleri serisi var. Bu arada serinin diğer kitaplarına da inceleme yapmamı isterseniz belirtinnn
552 syf.
·5 günde·10/10
Kitabı şiddetle tavsiye ediyorum. Fakat eğer Percy Jackson'un diğer serisini okumadıysanız kitabı anlamayabilirsiniz. Benim tavsiyem ilk önce o seriyi okuyup, daha sonra bu seriye geri dönebilirsiniz:)
552 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Percy Jackson'un yeni bir serisi olduğunu öğrendiğimde kapağına bile bakmadan ( Kötü bir alışkanlık biliyorum ama ben okumadığım kitapları kapağına göre yargılarım :) aldım.
Heyecanla ve severek okudum.
Ancak tek sorun bu " Kayıp Kahraman" adlı kitabın o kadar Percy ile ilgili olmamasıdır. Bu kitap daha çok yeni gelen kahraman yani JASON - benim deyimiyle "bay mükemmel" - ile ilgiliydi.
( Ama hepimiz biliyoruz ki gerçek kahraman - her ne kadar Rachel aksini iddia etse de- Percy'dir:)

Büyük Manhattan Savaşı'ndan sonra Melez Kampında her şey normal - tabi normal sözcüğü Percy' nin hayatında ne kadar varsa- akışına dönmüştü.
Ta ki Rachel yeni büyük kehanette bulunana dek :
"Yedi Melez Çağrıya Kulak Verecek,
Dünya Fırtınada ya da Ateşte Yok Olacak.
Son Nefesleri Pahasına Bir Söz Verilecek,
Ve Düşmanlar Ölümün Kapısı'na Dizilecek."
Daha bu kehaneti hazmedemeyen Melez Kampında çok büyük bir olay oldu : Percy Jackson kayıplara karıştı!!!

O sırada bir başka olay oluyordu. Jason kendini bir okul gezisinin ortasında buldu. Yanındakilerin, elini tutan kızın kim olduğunu bilmiyordu. Bir dakika, kendi hakkında adı hariç de bir şey hatırlamıyordu.
Daha sonra herzaman ki gibi Melez kurtarma operasyonları - ve huysuz Koç Hedge'i unutmamak gerek- sayesinde Melez Kampına ulaştılar.
Ve şunları bilmeleri yetiyordu:
Leo; demirin, makinelerin ve mucitleri tanrısı Hephaistos'un oğluydu.
Piper; güzellik tanrıçası Afrodit'in kızıydı.
Ve Jason ise; göklerin ve şimşeklerin tanrısı Olimpos' un lideri Zeus'un oğluydu.
Tek bir görevleri vardı :Hera'yı kurtarmak...
Bu kitabı okumak gerçekten eğlenceliydi.
Rick Riordan'ın Percy'i Jason - bay mükemmel- gibi yazmamasına sevindim doğrusu...
Gerçeği söylemek gerekirse bu kitaptaki favori karakterim Leo. 🤪
Bu kitap ile Canavarlar Denizi arasında seçim yapsam kesinlikle bunu seçerdim. (Ancak gücü Şimşek Hırsızı'a yetemez:)
Bu kitapta hoşlanmadığım bir şey de Rick Riordan'ın her bölümü karakterin ağzından anlatmasıydı. Percy'nin dilinden dinlemek çok daha iyiydi.

Tüm Percy Jackson severlere tavsiye ederim.
552 syf.
·Beğendi·6/10
Serinin devamında macera açısından hiçbir eksik yoktu fakat asıl görmek isteyipte göremediğim karakterlerin özlemiyle her bir sayfayı umutla çevirsem de yine karşılaşamadım.Fakat başka Tanrılarıda tanımak çok eğlenceliydi
"Merhaba Olimpos! Rüzgarların Efendisi Aeolus her on iki dakikada bir karşınızda! Bugün Florida'ya doğru bir alçak basınç sistemi ilerliyor. Demeter turunçgiller çiftçilerine zarar gelmesini istemediği için Florida bölgesinde hava ılımlı olacak!" ... "Doğu kıyılarındaysa... Ha bir dakika." Aeolus kulaklığına vurdu. "Özür dilerim millet! Poseidon bugün Miami'ye öfkelenmiş. O yüzden Florida soğuk hava etkisi altında kalabilir! Kusura bakma Demeter. Orta batıdaysa St. Louis'in Zeus'u niye öfkelendirdiğini bilmiyorum ama o bölgede feci fırtınalar bekleniyor! Boreas oraya bizzat kendisi gidip her yeri buzla kaplayacak. Missouri size kötü haberlerim var! Yok bir dakika. Hephaistos orta Missouri'nin haline acımış o yüzden hava daha ılımlı olacak güneş parıldayacak."
Aeolus hava durumunu sunmaya devam etti. Ülkenin dört bir yanındaki eyaletlerin hava durumunu teker teker okurken kulaklığından aldığı haberler doğrultusunda hava durumu raporunu sık sık değiştirdi. Belli ki tanrılar kulağına sürekli bir şeyler fısıldıyorlardı.
Piper şaşkınlıkla başını salladı. "Ama Majesteleri altın dokunuştan vazgeçmemiş miydiniz siz?"
"Vazgeçmek mi?" dedi kral hayretle.
"Evet. Tanrılardan biri bahşetmişti bu yeteneği size."
"Ha evet Dionisos. Onun satirlerinden birini kurtardım bunun karşılığında bana bir dileğimi gerçekleştirme sözü verdi. Ben de altın dokunuşunu seçmiştim. Dokunduğum her şey altın olmaya başladı."
"Ama yanlışlıkla kızınızı da altına dönüştürdünüz" dedi Piper."Ne kadar açgözlü olduğunuzu anladınız. Ondan sonra da bu işi yapmamaya yemin ettiniz."
"Yemin etmek mi?" Kral Midas hayretle Lit'e baktı. Görüyor musun oğlum? Birkaç bin sene buralardan ayrı kalınca öykü nasıl da çarpıtılmış.
Çok tatlısın.Ama güzellik,kişinin kendine yakışan en doğal hali bulmasıdır.Mükemmel olmak için kendini mükemmel hissetmen gerekir.Olmadığın biri gibi olmaktan kaçınmalısın.
Aşk,hayattaki en büyük itici güçtür.Ölümlülerin daha iyi insanlar olmasını sağlar.En cesur,en asil şeyler aşk uğruna yapılır.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
The Lost Hero
Alt başlık:
Heroes of Olympus, Book 1
Baskı tarihi:
3 Nisan 2012
Sayfa sayısı:
592
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781423113461
Kitabın türü:
Dil:
English
Yayınevi:
Disney-Hyperion Books
Baskılar:
Kayıp Kahraman
The Lost Hero
dents in the Wilderness School, a boarding school for "bad kids." What he did to end up here, Jason has no idea-except that everything seems very wrong.

Piper has a secret. Her father has been missing for three days, and her vivid nightmares reveal that he's in terrible danger. Now her boyfriend doesn't recognize her, and when a freak storm and strange creatures attack during a school field trip, she, Jason, and Leo are whisked away to someplace called Camp Half-Blood. What is going on?

Leo has a way with tools. His new cabin at Camp Half-Blood is filled with them. Seriously, the place beats Wilderness School hands down, with its weapons training, monsters, and fine-looking girls. What's troubling is the curse everyone keeps talking about, and that a camper's gone missing. Weirdest of all, his bunkmates insist they are all-including Leo-related to a god.

Rick Riordan, the best-selling author of the Percy Jackson series, pumps up the action and suspense in The Lost Hero, the first book in The Heroes of Olympus series. Fans of demi-gods, prophesies, and quests will be left breathless--and panting for Book Two.

Kitabı okuyanlar 1.182 okur

  • Z Ceren
  • Akın Utku

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0.3 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0