Titana Saldırı 1

9,2/10  (12 Oy) · 
25 okunma  · 
14 beğeni  · 
636 gösterim
Titanların her şeyi kontrol ettiği bir dünya. "titan yemi"ne dönüşen insan ırkı, dev gibi bir duvar inşa edip işgalden korunmayı duvar dışının özgürlüğüne tercih etmiştir. Ama sadece adı "huzur" olan şey, duvarı aşabilen dev bir titanın ortaya çıkmasıyla paramparça olur ve umutsuz bir savaş başlar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  196
 • ISBN:
  9786059141000
 • Çeviri:
  Hümeyra Özcan
 • Yayınevi:
  Gerekli Şeyler
 • Kitabın Türü:
Ece Çelik 
02 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Konu muhteşem, karakterler muhteşem ama çizim... Ah o çizim... Keşke mangaka (mangaları tasarlayıp çizen kişi/yazar) şu çizimlere biraz daha zaman ayırsaydı. Yani bir Bleach'in, Naruto'nun vs.'nin çizimlerine bakın bir de Shingeki no Kyojin'in çizimlerine.
Gerçi mangada birkaç sayfa ilerledikçe sonra çizimlere alışıyorsunuz, daha doğrusu konu sizi öyle bir sarıyor ki artık o mangayı okumuyor adeta kafanızda yaşıyorsunuz (Tabi benim gibi ilk animesini izleyenler manga çizimlerine alışmayı ilk mangayı okuyarak seriye başlayanlara göre daha zor başarıyor-ama gene de başarıyorlar )
Konuya gelince insanlar barış içinde yaşarken birden devler ortaya çıkmış ve bir anda insan soyunun 2/3'ü yok olmuş (yenmiş kısaca ). Insanlar da geride kalan 1/3'ünü korumak için 50 metre uzunluğunda iç içe üç sur inşa edip o surların içine yerleşmişler (dıştan içe doğru Duvar Maria-Duvar Rose-Duvar Sina ve duvarlar akıllıca bir şekilde iç içe tasarlanmış. Yani en dıştaki Duvar Maria alanı en büyük olan duvar. Ondan sonra Duvar Rose, en küçüğü de Duvar Rose'nin içinde bulunan Duvar Sina. Akıllıcadan kastım ise en dıştaki duvar yıkılsa bile diğer duvarlar sağlam kalıyor). Işte bu surların inşasından 100 yıl sonra Muazzam Titan'ın gelip o sulardan ilki olan Duvar Maria'yı yıkmasıyla olaylarımız başlıyor (Bu arada Muazzam Titan 60 metre).
Ana karakterlerimiz Eren Jaeger, Mikasa Ackerman ve Armin Arlert. Eren ve Mikasa üvey kardeşler (daha doğrusu Eren'in ailesi bir durumdan dolayı Mikasa'yı evlat ediniyorlar) ve Armin de onların zeki/kitapkurdu dostları. Duvar Maria'nın yıkılmasından sonra beraber Duvar Maria'nın içindeki ikinci duvara -Duvar Rose- geçiyorlar ve burada askeri birliklerde eğitime başlıyorlar.

Nermin Canan Polat 
16 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Normalde alışkın olmadığım bir tür ancak arkadaşımın doğum günümde bu kitabı hediye olarak almasıyla önyargılarımı kırıp okumaya karar verdim. Kitabı elimden bırakamadım...

Kitaptan 1 Alıntı

Siz hiç okyanusu duydunuz mu? Kocaman bir göl, ne kadar uzağa bakarsanız bakın ufuk boyunca uzanır... Ama tamamı tuzlu sudan oluşur.
-Bu Armin' in söylediği bir şey-

Titana Saldırı 1, Hajime İsayama (Sayfa 84 - MangaKa)Titana Saldırı 1, Hajime İsayama (Sayfa 84 - MangaKa)