Son 10 Saniye Tina Boyd Serisi 5

7,9/10  (20 Oy) · 
45 okunma  · 
13 beğeni  · 
988 gösterim
BİR ERKEK, BİR KADIN VE SADİST BİR KATİL!

Üçü de korkunç bir yüzleşmeye doğru dörtnala koşarlarken kesin olan tek bir şey var: hayatta kalabilmek için çok sıkı mücadele etmeleri gerekecek.

SIMON KERNICK, İngilterenin en heyecan verici gerilim yazarlarından biri. Onun eserlerini bu kadar özgün kılan ise yaptığı araştırmalar. Kernick romanlarını yazmadan önce Emniyet Teşkilatı, Anti-Terör Şubesi ve Ağır Organize Suçlar Masası üyeleriyle kayda geçen veya geçmeyen görüşmeler yaparak İngilterenin yeraltı dünyasının derinliklerinde gerçekte neler olduğunu ilk ağızdan duyuyor.

SİVİL POLİS
Son on beş yıldır sivil polis olarak çalışan Sean Egan hayatı uçurumun kenarında yaşamaya alışkın olanlardan. Yakın zaman önce Londranın en tehlikeli suç şebekelerinden birinin içine sızmayı başardı ve şimdi kendisinden özel bir görev isteniyor: Gece Sürüngeni diye anılan bir seri katili polis nezaretinden kaçırmak.

KATİL
Acımasız ama bir o kadar da zeki olan Gece Sürüngeni şöhretini genç kadınları işkence ederek öldürmesine borçludur. Önceki gece tutuklanan katil, cinayetlerden birini işlemediğine dair çok sağlam bir delili olduğunu ve masumiyetini kanıtlayıp asıl katili sunacak çok önemli şeyler bildiğini iddia etmektedir.

KADIN POLİS
Dedektif Müfettiş Tina Boyd geçmişi asla yakasını bırakmayan bir bela mıknatısı. Gece Sürüngenini cinayetleri işlemekle suçlayan polis kendisiydi ve şimdi kaçırılan suçluyu bulmak da yine ona düşecek. Ama bunu çok çabuk yapması gerekiyor, çünkü bazı tehlikeli kişiler onu sonsuza dek susturmak istiyor.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  424
 • ISBN:
  9786055433567
 • Orijinal Adı:
  The Last Ten Seconds
 • Çeviri:
  Esra Gül Coşkun
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
01 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Vahşette sınır tanımayan psikopat bir katili yakalayan dedektif Tina onu sorgularken ufakta olsa hissettiği şüpheyi araştırırken bulduğu ipucunun peşinde koştururken hiç beklemediği olaylar örgüsüne adım atmıştı...
Kendi geçmişinide sorgularken"Gece Sürüngeni" lakaplı katilin kaçırılması ile birlikte tahmin etmediği olaylarla karşılacağından habersiz sezgilerinin peşinden gitmekte kararlıydı...
Sivil polis Sean kimliğini gizli tutmaya çalışarak girdiği çete arasında intikamını almaya çalışırken kendini anlayamadığı bir biçimde "Gece Sürüngeni"davasının içinde bulmuştu...
Gerilimin hiç düşmediği soluksuz okuyacağınız bir polisiye...
Devamını sabırsızlıkla bekliyorum...

Semanur* 
18 Haz 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bence çok güzel bir kitaptı.Polisiye okumayı sevenler için önerebilirim.Bazı olaylarda ve bazı yerlerde gerçekten çok şaşırdım.Okumanızı tavsiye ederim...

Librarian 
11 Ağu 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İngiliz/İsveç yazarların kendi ülkelerinde geçen olayları konu alan eserlerini genelde sevmem. Diyeceksiniz niye? Alışmışız bir kere Amerikan dizilerindeki o iletişim temellerinin bizdeki benzerliğine, bunu bu türlerde yakalamam zor olduğundan sevmemem.Ama Ejderha dövmeli kız ve Son 10 saniye adlı kitap bu düşüncemi sarsan yazar/eserlerden oldu. Olayların kurgusunu ve işlenişini oldukça beğendim. Cinayetlerdeki vahşet, bunun ardındaki komplolar, iki apayrı kanattan olayların akarak bir noktada kesişmesi iyi kaleme alınmıştı. Kahramanın kadın dedektif/polis olduğu romanlarda bu tiplemenin biraz asi, azıcık yaralı, bolca öfkeli ve mümkünse diplerde yüzüp çaktırmayan olanını severim.Buradada kadın kahramanımız böyle bir tiplemeydi işte. Adı gibi son on saniyeye kadar " hah işte herşey boşa gitti gördün mü" diye söylenip durduran bir heyecan vardı. Yazarın başka eserini okumamış olmama ve bunu da sadece Oku Oku'da kargoyu bedavaya getirmek için almama rağmen yılbaşı sürprizi gibi bir kitap oldu benim için.

Çağla Kaymak 
17 Şub 10:52 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Birkaç sene önce okuduğum sürükleyici bir polisiye kitabı. Harika bir konu ve harika ilerleyen kurgu. Gerçekten film izliyor gibi hissettiğimi hatırlıyorum. Hele sonlara doğru evdekilerle ilişkilerimi kesip bi kenarda kitabı bitirdiğimi hatırlıyorum (: Pişman olmazsınız.

Azime Nur GÜRBÜZ 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · Puan vermedi

Olaylar İngiltere'de geçtiği için mi kitabın kapağı beni çekmediği için mi bilmem ama ilk başta ön yargıyla başladım okumaya. Ama kitabın yarısından sonra düşüncelerim kesinlikle değişti. Aşırı sürükleyiciydi ve şu ana kadar okuduğum en iyi polisiyeydi diyebilirim.

Hüseyin 
21 Eki 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Roman başlarda biraz sıkıcı geldi bana ama sonrasında öyle bir bağlandım ki bitirmeden kitabı elimden bırakmak istemedim. Eğer başlarsanız kesinlikle bitirmenizi tavsiye ederim.

Pelinsu Karabulut 
02 Haz 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 7/10 puan

Güzel bir kitap,sürükleyici,okunabilir ama bence bu kadar çok insan ölmemeliydi bu beni rahatsız etti açıkçası hepsinin ölmesindense daha farklı bir şey olmasını isterdim

Kitaptan 8 Alıntı

Nurhan Işkın 
01 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bir saniye canlı ve hareket eder halde, sonraki saniye sonsuza kadar cansız.

Son 10 Saniye, Simon Kernick (Sayfa 389)Son 10 Saniye, Simon Kernick (Sayfa 389)
Nurhan Işkın 
01 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsan böyle çaresiz kalınca tehlikeli çözümlere başvurabiliyordu...

Son 10 Saniye, Simon Kernick (Sayfa 279)Son 10 Saniye, Simon Kernick (Sayfa 279)
Nurhan Işkın 
01 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Dürüst olmam gerekirse emin değildim, ama mademki bir çıkış yapmıştım bunun nereye varacağını görmek zorunda kalacaktım artık.

Son 10 Saniye, Simon Kernick (Sayfa 195)Son 10 Saniye, Simon Kernick (Sayfa 195)
Semanur* 
09 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

''Iyi adamlar hiçbir şey yapmadıklarında kötülük zafere ulaşır."

Son 10 Saniye, Simon KernickSon 10 Saniye, Simon Kernick
Nurhan Işkın 
01 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hayatımda daha önce öfkeyle tabanca ateşlememiştim hiç, ama artık yapmıştım bunu ve geri dönüşü yoktu.

Son 10 Saniye, Simon Kernick (Sayfa 76)Son 10 Saniye, Simon Kernick (Sayfa 76)
faik 
14 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bir yalanı yaşamak için o kadar çok vakit harcarsınız ki gerçekte kim olduğunuzu ve sizi neyin mutlu ettiğini unutmaya başlarsınız."

Son 10 Saniye, Simon KernickSon 10 Saniye, Simon Kernick
Nurhan Işkın 
08 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

John herkesin sevdiği biriydi.Kocaman bir gülümsemesi ve başkalarına kolayca bulaşan bir neşesi vardı.Her zaman insanlara yardım ederdi-arkadaşlarına,ailesine,komşularına,herkese. Caddenin aşağısında yaşayan yaşlı teyzenin alışverişini yapardı ve kadın altmışıncı yaş gününde hemen sonra öldüğü zaman vasiyetinde John'a beş bin paund bıraktığı ortaya çıkmıştı.Ve John bu para ile ne yaptı biliyor musunuz?

Son 10 Saniye, Simon Kernick (Sayfa 95)Son 10 Saniye, Simon Kernick (Sayfa 95)