Uç Minik Serçem

8,0/10  (8 Oy) · 
27 okunma  · 
4 beğeni  · 
3.708 gösterim
Necati Cumalı'nın çocuklar için kaleme aldığı bir roman. Romandaki kahraman Sonçiçek'in doğa ve hayvan sevgisini küçük okurlar da duyumsuyor.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2010
 • Sayfa Sayısı:
  126
 • ISBN:
  9789756747902
 • Yayınevi:
  Cumhuriyet Kitapları
 • Kitabın Türü:
Hakan Aktaş 
14 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Çocuklar için yazılmış iyi bir kitap. Sonçiçek'in doğa ve hayvan sevgisini anlatan bir yapıt. Çocukların okurken Sonçiçek'i örnek alıp onlara doğa ve insan sevgisi katacağını düşündüğüm ve bu yüzden çocukların okuması gerektiğine inandığım bir kitap. Okuması eğlenceli bir eser.

şule uzundere 
25 Oca 11:19 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Uç Minik Serçem ilköğretim öğrencileri için seçilen 100 Temel Eser arasında. Necati Cumalı’nın daha önce iki öykü kitabını okumuştum. Öykü sevmememe rağmen iki kitabını da çok beğenmiştim. Hatta en sevdiğim iki öykü kitabı, yazarın Susuz Yaz ve Ay Büyürken Uyuyamam kitapları oldu diyebilirim. Özellikle bu türü sevenler mutlaka Cumalı’nın kalemiyle tanışmalı. Yazarın bu sefer de çocuk kitabını okumak istedim ve yine çok beğendim. Özellikle her yerin betonla dolduğu ağaca, yeşilliğe doğaya hasret kaldığımız şu günlerde kitap daha da anlam kazanıyor. Çocuğunuza hayvan sevgisi aşılamak için de okutabileceğiniz bir eser Uç Minik Serçem.

Kitaptan 1 Alıntı

Hakan Aktaş 
14 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Çocuk
... "ağır bir suç işlediniz! Şimdi ayrımında olmayabilirsiniz, ama siz büyüdükçe bu suçun ağırlığı da yüreklerinizde büyüyecek! Kardeşinize kardeş sevgisi göstermediğiniz için, ben sizi bağışlasam bile, siz kendinizi bağışlamayacaksınız!.."

Uç Minik Serçem, Necati Cumalı (Sayfa 77)Uç Minik Serçem, Necati Cumalı (Sayfa 77)