Uçurumdan Dönüş

9,5/10  (4 Oy) · 
39 okunma  · 
6 beğeni  · 
765 gösterim
Bu kitap, yaşanmış anılardan, gerçek hayat hikayelerinden ve çarpıcı çözüm önerilerinden oluşuyor.
Burada anlatılan hayat hikayeleri, insanların çelişkileriyle, psikolojik problemleriyle, çıkmazlarıyla, isyanlarıyla ve sonuçta çözüm yollarıyla dolu.
Kitapta zihne takılan sorular, dökülen gözyaşları, heyecan veren gelişmeler, bunalımlar, intihar arzuları ve tümünün sonunda yaşanan kurtuluşlar, dönüşler bulacaksınız.
Daha da önemlisi , kimseye açamadığınız sırlarınızın çözümünü, kimseyle paylaşmadığınız açmazlarınızın çıkış yolunu, iç dünyanızı bunaltan dertlerinizin çaresini, kendi dünyanızdaki problemlerin nasıl halledileceğini öğreneceksiniz.
Yaşayışınızı yeniden değerlendirmek, düzenlemek ve hayatınızı gözden geçirmek için kendinizi bu çarpıcı tespitlerin kucağına atın.
sabah uykum 
20 Mar 17:12 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Gerçekten çok etkileyici bir kitaptı. İçinde ayrı ayrı hayat dersleri ve en önemlisi de hiç bir zaman umudun yitirilmemesi.
Yani tam bir "UÇURUMDAN DÖNÜŞ" romanı.

Yonca YAVUZ AKÇAY 
03 Kas 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bir sorun bir çözüm önerisi; daha ne ister insan. Halit Ertuğrul yine size bir çok konuda yol gösterek ve bir ke z daha anlayacaksınız, hayat çokta ağır bir yer değil...

Kitaptan 5 Alıntı

Bir öğrencinin kafasında ilim, başarı ve kulluk görevi bulunmalı; masasının çekmecesinde de seccadesi olmalıdır.

Uçurumdan Dönüş, Halit Ertuğrul (Sayfa 43)Uçurumdan Dönüş, Halit Ertuğrul (Sayfa 43)

- Efendim, dedim. Yolunuzdan gittiklerini iddia eden "Aleviler" denen bir kesim var. Bunlar için ne diyorsunuz?

Bizim yolumuz, Allah'ın, Peygamberin ve Kur'an'ın yoludur. Biz, bu yolda olan herkesle beraberiz. Bu yolda yürümeyenlerin, kendilerini bizden sanmaları boşunadır. Onlar kendilerini bizden saysalar da biz onlardan değiliz.

Uçurumdan Dönüş, Halit Ertuğrul (Sayfa 52)Uçurumdan Dönüş, Halit Ertuğrul (Sayfa 52)

"Onu (Allah'ı) tanıyan ve itaat eden zindanda dahi olsa bahtiyardır. Onu unutan saraylarda da olsa, zindandadır, bedbahttır".

Uçurumdan Dönüş, Halit Ertuğrul (Sayfa 63)Uçurumdan Dönüş, Halit Ertuğrul (Sayfa 63)

İnsan ya kendini terbiye edecek yahut da Allah etti mi çok acı (ama meyvesi tatlı bir şekilde) terbiye ediyor. Îlme ve amele, ama hepsinden önce ihlasa çok muhtacız.

Uçurumdan Dönüş, Halit Ertuğrul (Sayfa 148)Uçurumdan Dönüş, Halit Ertuğrul (Sayfa 148)

Müslümanlar, dünyaya imtihan için geldiklerine, öldükten sonra tekrar dirilip yaptıkları her şeyden dolayı hesap vereceklerine inanırlar. Kendilerini yaratan Allah'ın her söylediğine uyarlar. Allah'ın elçisi olan Hz. Muhammed'i (s.a.v.) Peygamberleri, Kur'an'ı da Ilahî kitaplar olarak kabul ederler. Bütün hayatlarını, Kur'an ve Hz. Peygamberin öğütlerine göre tanzim ederler.

Uçurumdan Dönüş, Halit Ertuğrul (Sayfa 78)Uçurumdan Dönüş, Halit Ertuğrul (Sayfa 78)