Uyumsuz Film Özel Baskısı

9,2/10  (18 Oy) · 
72 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.659 gösterim
Beatrice Prior'ın Chicago'sunda toplum, her biri belli bir erdemi yaşatmaya adanmış beş topluluğa bölünmüş durumda. Dürüstlük, Fedakarlık, Cesurluk, Dostluk ve Bilgelik. Her yıl, belli bir günde bütün on altı yaşındakiler, hayatlarının geri kalanında birlikte yaşayacakları grubu seçmek zorunda. Beatrice, hem ailesiyle kalmak, hem de kendi benliğini bulmak istiyor ama ikisini birden seçemez. Bu nedenle kendisi dahil, herkesi şaşırtan bir seçim yapıyor.

Genç yazar Veronica Roth heyecanlı seçimler, kalp kıran ihanetler, kan donduran sonuçlar ve beklenmedik aşklarla dolu karanlık bir geleceği anlatan gerilim serisinin ilk kitabıyla edebiyat sahnesine çıkıyor!
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  516
 • ISBN:
  9786051424224
 • Çeviri:
  Uğur Mehter
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
feyzaaferayyy 
15 Haz 17:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bazen imkansızlıklarin çok büyük bir imkan olduğunu anlatıyor. Aslında hayata dair ipuçlarıda mevcut. Çoğunluktan farklı olanı öldürmek, aynı beyazların siyahileri öldürdüğü gibi bunun soykırım haline geldiğini düşünün, sonra siyahileri unutun, yerine uyumsuzlar gelsin. Okurken bırakmak istemeyeceğiniz bir kitap, bir bilimkurgu kitabı tavsiye ederim.

Gözde ışık 
18 Mar 08:10 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu kitap uyumsuz serisinin ilk kitabı ve bu serinin distopya kitabı olduğunu söyleyebilirim. Aslında güzel bir kitap fakat diğer distoptik kitaplarla karşılaştırdığınızda yetersiz kalabiliyor

Hatice Nur Özcan 
02 Haz 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Uyumsuz kitabını ben film olmadan önce satın alıp okumuştum. Ama koleksiyonerliğim yüzünden film baskısını da alıp okudum. Okuduğum en güzel ütopik kitaplardan birisi. Karakterler tek tek düşünülmüş olduğu aşikar. Ben ilk kitapta Tobias'ın duygularından bahsedilmesini de isterdim. Bir de Tris karakteri bana çok bencil ve itici geldi. Ama her şeyine rağmen güzel bir kitaptı. Okumanızı öneririm :)

destan algul 
 14 Şub 2016 · Kitabı okudu · 77 günde · Beğendi · 10/10 puan

pek farklı değil ama yinede okuduğumda büyüleniyorum çok güzello

Kitaptan 1 Alıntı