Yandaş Uyumsuz 3

8,3/10  (129 Oy) · 
342 okunma  · 
97 beğeni  · 
1.994 gösterim
Tek bir seçim
Seni dönüştürebilir

Tek bir seçim
Seni yok edebilir

Tek bir seçim
Kim olduğunu belirler

Birinin korkularını çekip aldığınızda, merhamet duygusunu da almış olursunuz.

Tris Prior'ın bir zamanlar inandığı topluluk sistemi çöküşün eşiğinde. Bu nedenle Tris, yeni bir dünya keşfetme fırsatını tereddütsüz kabul ediyor. Çünkü Tobias'la birlikte çitlerin ötesinde yalanlardan, iç içe geçmiş ilişkilerden ve acı hatıralardan uzak, yeni bir hayat kurma şansı olabilir. Oysa Tris'in öğreneceği gerçekler, ardında bıraktıklarından çok daha tehlikeli. Bildiği her şey anlamını hızla yitirirken, Tris insanın karmaşık doğasını anlamak için savaşmak zorunda. Tabii cesaret, dostluk, fedakârlık ve aşk gibi imkânsız seçimlerle de karşı karşıya.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9786051424521
 • Orijinal Adı:
  Allegiant
 • Çeviri:
  Uğur Mehter
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Muharrem Armağan 
03 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Serinin en iyi kitabı bana göre özellikle Tobiasın iç dünyasından konuşması çok daha etkili yapmış kitabı. Tobias'ın diğer 2 kitapta daha sert ve baskın olmasına rağmen bu kitapta iç dünyasına kırgınlıklarına, zayıflıklarına tanık oluyoruz bu da kitaba çok ayrı bi hava katmış. Sonunu en çok beklediğim serinin bu kitabı oldu finalse gerçekten üzücü olsada tatmin ediciydi yani direk tahmin edebileceğiniz gibi bitmiyor bu da benim için kitabın en büyük artı yönlerinden biriydi.

Aleyna Yılmaz 
08 May 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 7/10 puan

Serinin son kitabı ve biraz sıkıldım doğrusu. İlk iki kitapta da sıkılmıştım biraz ama filmi izlediğim bağlamıştım. Fakat bunda son yüz sayfam kaldı ve okuyasim hiç yoktu. Yani niye öyle oldu bende bilmiyorum ama çok sıkıcı geldi. Sonra bitiriyim artık dedim ve bitti. Gerçekten güzel bir sondu. Gözlerim doldu. Çok üzüldüm ama güzel bir sondu. Serinin geneli olarak pek begenmedim ama kötü de diyemem. Ama daha iyi bekliyordum.

Sıla 
29 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yorum:
Tris ve Tobias'ın hikayesine kendimi öyle bir kaptırmışım ki kitap bitince her şey bana anormal gelmeye, acaba biz onlar gibi olsaydık bizim yaşamımız onlar açısından nasıl olurdu diye düşünmeden edemedim. Ayrıca bu kitapta yazar hem Tobias'ın hem de Tris'in dilinden anlatıyordu olayları. Bunu görünce o kadar çok sevindim ki.. Ve Çoğu arkadaşlar gibi bende spoi yedim. Ama bu bile kendimi ne hazırlamama ne de inandırmaya yetti. Birkaç gün boyunca somurtmama, okurken dinlediğim o şarkıyı dinledikçe duyguları ve olayları tekrar yaşamama yetti. Ancak bu seride Tobias'a ve Crsitina'ya olan sevgim kat kat arttı ve Tobias ile Tris'in aşkını öyle bir benimsedim ki...
Konu:
Tris ve arkadaşları bir önceki kitapta yer aldığı üzere bir kadının mesajı sonucu çitlerin arkasında yaşamın olduğunu öğrendiler. Bunun üzerine Tris, çitlerin arkasında aklında oluşan sorulara cevap bulmak için arkadaşlarıyla uzun bir maceraya başlarlar. Orada yaşamları kimi zaman güzel kimi zaman ise kendilerini zorluklarla sınayan sınavlarla doludur. Bu süre zarfında Tris ve Tobias birbirine olan sevgilerini, her ne olursa olsun kendilerinden üstün tutuyor, bu sınavlara rağmen birbirlerinin yanında oluyorlardı. Ancak bir süre sonra buradaki insanların hiç de düşündükleri gibi iyi olmadıklarını fark ederler ve asıl heyecan verici ve sizi sürprizlerle karşılaştıran yer bundan sonra başlar

Açelya Tuncer 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

Tobias ve Tris. Duygularım karman çorman. Bazı yerlerde çok sıkılıp ''İlerlemiyor'' diye isyan etsem de bazı yerlerde yattığım yerden doğrulup ''Yok artık'' dedim. Bazı yerlerde içimdeki ''Hadi Açelya bu bir kaç sayfayı atlayalım'' sesini bastırmaya çalıştıysam da bazı yerlerde tutamadım kendimi ağladım. Kilit noktayı öğrenmemiz açısından serinin en önemli kitabı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca karakterleri (Peter, Christina, Caleb vs.) daha yakından tanıyoruz. Serinin diğer kitaplarını okuyanlara önerebileceğim, güzel bir kitap.

Kanatsız Kitap 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama nedense olaylar hız kazanıp kimi zaman can sıkıcı kimi zaman 'işte bu' diye tepkilere sebep olacak kadar karıştığında yazarın dilinin olaylardan daha da karışık bir hal aldığı hissine kapıldım. Sanki olaylar ne zaman kızışsa yazar olayı yaşatma amaçlı değil de 'bakın burada adrenalin yükseliyor' diyebilmek için yazmış hissine kapıldım. Ilk kitaptaki güzel tasvirlerden sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşamadım değil...

Fatma 
27 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Uyumsuz seriainin en iyi kitabı olarak görüyorum. Bu kitap insanı resmen maceradan maceraya sürüklüyor kesinlikle sıkılmıyacaksınız. Kitabın son kısmına gelmek için can atıcaksınız trisin ve tobiasın yaptıkları fedakarlıklara hayran kalacaksınız gözleriniz dolacak ki ben kitap bittiğinde ağlamıştım sakın önce bi son sayfaya göz gezdirim demeyin heyecanı orasında zaten.

Büşra Özkan 
11 Eki 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kuralsız kitabının sonunda dışarıdaki dünyayı çok merak etmiştim. Fakat tamamıyla ters köşe oldum. Artık kaosun bittiğini, güzel bir hayata yelken açtıklarını düşünürken tekrar kaosun tam ortasında buluyorlar kendilerini. Ve Tris' in ölümü. Bir sonraki kitabı okumak garip olacak.

Duygu Demir 
24 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

hayatımda okuduğum en güzel kitap serilerinden biriydi 10 günde 4 kitabını da okudum ve bu kitabın son 50 sayfasında ağladığım kadar ağlamadım ve öyle uyudum rüyamda bile son bölümü gördüm uyandığımda yastık sırılsıklamdı... Veronica okuduğum en iyi yazar

zehra kaya 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

serinin en beğendiğim, insanı tamamen şaşırtan, olayların beklendiğinden çok farklı olması nedeniyle bir türlü bırakılamayan bir kitap.
Tüm serinin okunmasını tavsiye ederim.
Ama sonrasında four'u okumanıza çok da gerek yok yani :)

Deniz Bülbül 
10 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hiç beklemediğim türden bitti,kitabın son sayfasında sersemlemiş gibiydim. Kitapla ilgili hoşuma giden diğer şey ise bazı bölümlerin Tobias'ın ağzından anlatılmasıydı. En kısa zamanda Dört'ü okumak istiyorum.

3 /

Kitaptan 19 Alıntı

Ayşenur 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Cesaret bazen acıya dayanabilmek için dişlerini sıkmak, her güne yeniden başlamak ve daha iyi bir hayata ağır adımlarla ilerlemektir.

Yandaş, Veronica RothYandaş, Veronica Roth
Duygu Demir 
25 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Son bir öpücük, son bir söz, son bir bakış ve daha fazlası için bütün bedenim isyan ederek haykırıyor.

Yandaş, Veronica RothYandaş, Veronica Roth
Tuncay YILDIRIM 
 14 Mar 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Aşk
Aşk seni olduğundan daha fazlası yapar, hayal edebileceğinden
çok daha fazlası yapar.

Yandaş, Veronica RothYandaş, Veronica Roth
Tuncay YILDIRIM 
 14 Mar 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sabah
“Günaydın,” diyorum.
“Şşş,” diyor. “Görmezden gelirsen, belki sabah olmaz.”

Yandaş, Veronica RothYandaş, Veronica Roth

Bu dünyada cesur olmanın bir sürü yolu var. Bazen cesaret, kendi hayatını senden çok daha büyük bir şey ya da başka biri için feda etmektir. Bazen de daha büyük bir amaç uğruna bildiğin her şeyden, bir zamanlar sevdiğin herkesten vazgeçmektir.
Ama bazen farklıdır.
Cesaret bazen acıya dayanabilmek için dişlerini sıkmak, her güne yeniden başlamak ve daha iyi bir hayata ağır adımlarla ilerlemektir.

Yandaş, Veronica Roth (Sayfa 497)Yandaş, Veronica Roth (Sayfa 497)
Sümeyye Kıymaz 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu dünyada cesur olmanın bir sürü yolu var. Bazen cesaret, kendi hayatını senden çok daha büyük bir şey ya da başka biri için feda etmektir. Bazen de daha büyük bir amaç uğruna bildiğin her şeyden, bir zamanlar sevdiğin herkesten vazgeçmektir.

Ama bazen farklıdır.

Cesaret bazen acıya dayanabilmek için dişlerini sıkmak, her güne yeniden başlamak ve daha iyi bir hayata ağır adımlarla ilerlemektir.

İşte şimdi ben de böylesi bir cesarete sarılmalıyım.

Yandaş, Veronica RothYandaş, Veronica Roth
Deniz Bülbül 
10 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Ben kolayca kırılamayacak kadar güçlüyüm ve ona her dokunuşum da biraz daha güçleniyorum, biraz daha keskinleşiyorum."

Yandaş, Veronica Roth (Sayfa 407)Yandaş, Veronica Roth (Sayfa 407)
Deniz Bülbül 
10 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Duygularıma biraz olsun gem vuramazsam, hepsi ortalığa dökülecek ve bir daha asla kendimi toparlayamayacağım."

Yandaş, Veronica Roth (Sayfa 486)Yandaş, Veronica Roth (Sayfa 486)
Deniz Bülbül 
10 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Sen sağlıklısın, sevilmeye değer birisin, tanıdığım en iyi insansın."

Yandaş, Veronica Roth (Sayfa 405)Yandaş, Veronica Roth (Sayfa 405)
Aleyna Yılmaz 
08 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Belki tekrar tekrar incinerek sertleşen eller gibi insan da nasır tutuyordur.

Yandaş, Veronica Roth (Sayfa 496)Yandaş, Veronica Roth (Sayfa 496)
2 /

Kitapla ilgili 1 Haber

Önce kitabını mı okumalı, yoksa filmini mi izlemeli?
Önce kitabını mı okumalı, yoksa filmini mi izlemeli? Önce kitabını mı okumalı, yoksa filmini mi izlemeli? Cevaplaması kolay bir soru değil... "Çok okuyan mı bilir, çok gezen mi"nin bir başka versiyonu olarak nitelendirebiliriz. Önce filmi izlemeli diyenlerin de, önce kitabını okumalı diyenlerin de haklı nedenleri olacaktır hiç kuşkusuz. 2016 yılı içerisinde izleme şansı bulacağımız kimi uyarlama filmlere baktığımız zaman, eğer hikayeyi hiç bilmiyorsak, hangi tarafı seçeceğimiz "sabırsızlık"la olan imtihanımıza bağlı olacak gibi görünüyor! Birkaç ay içinde izleyici karşısına çıkacak şu filmlerin dayandığı romanlar, Türkçeye çevrilmiş durumda: