Kuralsız Uyumsuz 2

8,4/10  (171 Oy) · 
535 okunma  · 
145 beğeni  · 
1.967 gösterim
Tek bir seçim fedakarlık gerektirir.
Tek bir fedakarlık kayıp getirir.
Tek bir kayıp sorumluluk haline gelir.
Tek bir sorumluluk savaş demektir.
Tek bir seçim seni yok edebilir.

Her seçimin bir sonucu vardır. Tris sevdiklerini -ve kendini- kurtarmak zorunda. Üzüntü, fedakarlık, kimlik, bağlılık, kurallar ve aşkla ilgili sorunlarla boğuşurken bu hiç de kolay olmayacak. Üstelik savaş başlıyor ve herkes tarafını seçmek durumunda. Ancak geri dönüşü olmayan bir yola giriyorsan, zafer getireceğini umduğun seçim, tüm hayatını altüst edebilir.

 
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  516
 • ISBN:
  9786051423555
 • Orijinal Adı:
  Insurgent
 • Çeviri:
  Uğur Mehter
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ömür Törpüsü 
19 Ağu 08:19 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Serinin ikinci kitabı. Hem filmini izleyip hem kitabını okuduğum sayılı serilerden. Bilim kurgu tarzı hoş bir roman. Sürükleyici ve merak uyandıran bir tarzı var. Okumanızı tavsiye ederim.

Kitap ve Kahve Delisi 
22 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Uyumsuz serisinin 2. Kitabı da bitmiş bulunmaktadır. Birinci kitapta başlayan olaylar bu kitapta tüm heyecan ve adrenaliyle devam ediyor. Karakterlerine göre ayrılan gruplar arasında saklanan bir sır var ve bu sırrı öğrenme pahasına cesurlar topluluksuzlarla birlik olup bilgelik grubuna savaş açarlar. Tris ve Tobias arasında ise işler karışıktır. Eğer biraz anlatmaya başlarsam spoi vermemem mümkün değil bu yüzden susuyorum ve mutlaka okuyun diyorum

Muharrem Armağan 
02 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Öncelikle değinmek istediğim konu kitapla ilgili en büyük pişmanlığım seriyi bitirmeden 1. kitaptan sonra filmini izlemem oldu çünkü seriyle ilgili ilk yorumumda da belirttiğim gibi bir çok karakter kitapla alakasız olduğu için özellikle Tris'in minyon tipli ve kısa boylu olmasına rağmen filmde bunun tersine daha uzun ve arkadaşlarına göre daha olgun olması kitabı okurken beni zorladı çünkü Tris'in bir çok yerde minyon olmasının avantajları bazende dezantajları vardı ama filmdeki karakteri düşündüğüm zaman bunun o kadar da uyumlu olduğunu söylemem. Siz arkadaşlara tavsiyem seriyi bitirmeden filmini izlememeniz ama kitaptan sonra filmini iyi bulacağınızı düşünmüyorum o yüzden filmini hiç izlemeseniz daha iyi olur çünkü dediğim gibi filmler insanın hayal dünyasını kısıtlayan aygıtlardır bana göre.

Aleyna Yılmaz 
02 May 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çok güzel bir distopik seri. Önce filmini izlediğim için sanırım arada biraz sıkıldım ama filmden farklı yerler çok güzeldi. Yine sonlara doğru heyecan arttı hele o son.. Çok beğendim ve deli gibi üçüncü kitabı merak ediyorum. Hemen üçüncü kitaba Yandaş a baslayacagim. Tekrar söylüyorum okunması gereken serilerden bence.

Fatma 
27 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Uyumsuz serisinin 2. Kitabıdır. 1. Kitapta uyumsuz oldukları öğrenildikten sonra birlikte kaçıp trene binen tris, tobias ve arkadaşları dostluk yerleşkesinde bir süre kalırlar ancak cesurluk askerleri ile bilgelik topluluğu onları bulmayı başarır. Oradanda apar topar kaçarlar ve bilgelik topluluğunun planlarını öğrenmek için cesurluk yerleşkesine tekrar dönerler ancak önlerinde daha uzuun bir yol vardır. Kitabın son serisi olan yandaşı okuduktan sonra gözleriniz dolacak kesinlikle kaçırılmaması gereken hemen bitirmek isteyeceğiniz muhteşem bir kitap.

Ayfesa 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İyi tarafı: Kitap hiç durmadı,. Nefes alacak boşluk bile yoktu. Kötü tarafı: Bence fazla depresifti. Kız ölmeye o kadar meraklıydı ki... Ayrıca Tris kitapta yalnızdı, yapayalnız. Kimsesi yoktu. Bu yüzden burnunun dikine gitti. En acayibi de 1.kitaptaki "four" yoktu. Sırları ve birbirlerine güvensizlikleri hat safhadaydı. Belki yazarın karakterin gelişimi için yaptığı bir şeydir. Ama mantığımın sesi bunun sebebini daha çok yazarın genç olması ve muhtemelen kocasıyla kavga etmesini kitaba yansıtması olarak görüyor.

Kanatsız Kitap 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Okuyucunun seriye devam etmesi için fazla meraklandirici bir son yazmaya çalışırken son 50-100 sayfada yazarın anlatımını ve betimlemelerini çok da başarılı bulmadığım ama yine de olayların can sıkıcı derecede karmaşıklaşmasina rağmen bir solukta okuduğum kitap...

Sıla 
29 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yorum:
Uyumsuz'dan sonra kesinlikle devamını okumalıyım diye büyük bir beklenti ile başladım kitaba. Ve kesinlikle ama kesinlikle beklentimin fazlasını karşıladı. Bir gün boyunca etkisinden çıkamadım arkadaşlarr. Obkadar güzel ve sürükleyiciydi ki sevgimi anlatamıyorum bu seriye karşı. Bir oturuşta bile bitirebileceğiniz bir kitap. Tabii bu sefer kitapta Tiris'e biraz gıcık oldum. İnsan bir daha güvenmekte tereddüt etmekte haklı yani. Ama Tobiass kesinlikle muhteşem. Tiris'in kendine has etkielyici tarafları tabii ki vardı. Hatta bazı cesurlukları ve bilgeliği ile birçok şeyi başardı ve hayran kaldım. Bu kitapta birçok duyguyu aynı anda yaşadım. Kalbimin yerinden çıkacakmış gibi olduğu zamanlarda oldu, mutluluktan havaya uçtuğum zamanlarda. Resmen hayatımın bir parçasıymıs gibiydi. Her an devamında ne olacak acaba diye düşünmekten edemedim. Çoğu karakterleri çok sevdim. Peter beni şaşırttı doğrusu. Ama ben her şeyin karşılıklı olması düşüncesine karşıyım ya. İnsan zorunluluk hissederek değil isteyerek yapar neyse. TEK KELİME İLE MUKEMMEL BİR KİTAP. EN SEVDİĞİM DİSTOPYA KİTAPLARİ ARASİNA GİRDİĞİNİ SÖYLEYEBİLİRİM. Devamını çok ama çok merak ediyorum. Spoi yemeseydim cok güzel olacaktı ama neyse cok sinirliyim bu duruma. Ama bu kitapta yaşadığım duyguları başka bir kitapta yaşayabilmem zor gibi. Ayrıca umut dolu bir anlatımdı. Yani karakterler ne olursa olsun umutlarını kaybetmemekte çok yetenekliydiler

haribu 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

aslında yarım bir "vay canına" yı hakediyor ama yarım.olayların fazlaca uzatıldığını düşünüyorum ,mesela kızın iç hesaplaşmaları arkadaş bitmedi gitti :( bide 1.kitapta aşık olmuştu çok seviyolardı falan bu kitapta nerdeyse hiç o yoğun duyguları hissedemedim,sadece bir cümle vardı o çok güzeldi "-herkesten bana ne,ben sensiz nasıl yaşayacağım." ama işte genele bakınca bu cümle bile gerçek anlamını bana hissettiremedi.bence burdaki kız tam deli :) ya da arkadaşlarının tabiriyle ölmeye meyilli :) olayların çok uzatılmış olduğunu düşünüyorum.hmm bide kitaplardaki en sevdiğim şey son 50 sayfanın harika olması bu kitapta da var,şimdi heyecanla 3.kitap "Yandaş"a başlıyorum,çünkü 2.kitap orta yerde bitti :)

Kenan ÖZ 
10 Ara 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çok beğendim. Sürükleyici.
Tris ve Tobias hem cesur hem bilgili hemde fedakarlar. Olayların içinde her simulasyonda başarılı oluyorlar. Ve aşklarına zaman bile ayıramıyorlar.

2 /

Kitaptan 27 Alıntı

Şule ALTAN 
23 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ama unutmayın, gün gelir ezdiğiniz insanlar sizden daha güçlü olur."

Kuralsız, Veronica RothKuralsız, Veronica Roth
Visal... 
11 Oca 08:35 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ama unutmayın, bazen ezdiğiniz insanlar gün gelir sizden daha güçlü olurlar"

Kuralsız, Veronica Roth (Sayfa 497)Kuralsız, Veronica Roth (Sayfa 497)

Hayat da bizi kirlerimizden arındırıp dünyaya tertemiz geri yollasa hoş olurdu. Ama bazı kirler kolay çıkmaz.

Kuralsız, Veronica Roth (Sayfa 43)Kuralsız, Veronica Roth (Sayfa 43)
Visal... 
11 Oca 09:36 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Benim için yas , yıkıcı bir uyuşukluk , bütün hislerin ölmesi.

Kuralsız, Veronica RothKuralsız, Veronica Roth
Visal... 
11 Oca 09:35 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Annem bana gerçek fedakarlığı öğretti. Fedarkarlık, başka birinin genetiğine duyduğun iğrentiyle değil, sevgiyle yapılmalı. Fedakarlık bütün seçenekleri tüketene kadar çabalamaktır...''

Kuralsız, Veronica RothKuralsız, Veronica Roth
Fangirl 
18 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Ben önemli falan değilim. Herkes ben olmadan da yaşayabilir" diyorum.
"Herkesten bana ne? Ben nasıl yaşayacağım?

Kuralsız, Veronica RothKuralsız, Veronica Roth
Tuncay YILDIRIM 
 10 Mar 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Gerçekler
Gözlerimi kısa bir süreliğine kapatıyorum, tekrar açtığımda gerçeklerle yüzleşiyorum. Dostluk bir rüyadan ibaret.

Kuralsız, Veronica RothKuralsız, Veronica Roth
3 /