Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı

Köylüler ayaklanamazlar .Türk köylüsünde öyle bir kabiliyet yoktur .
Sayfa 343Kitabı okudu
Maalesef ki 4 gün gecikmeli yapıyorum. Tüm yazarların ve kitaplarda emeği geçen bütün yayıncılık çalışanların 1 Mayıs işçi bayramı kutlu olsun... 😊
Reklam
Ama çocuklar kusura bakarkar. Kuşlar gibi. Hani taş atmıştım bir kez de küsüp kaçmıştı... Ben şimdi kaçamıyorum İnci. Ama büyüyünce kaçarım belki. Hani o mavi uçurtma gibi...
Sayfa 102 - Can yayınları/ son mektup
Uçma zamanı gelince gitmesi gerekirmiş. Kuşlar tutsak yaşayamazlarmış. Ya çocuklar, İnci? Onlar tutsak yaşayabilirler mi?
Sayfa 88 - Can yayınları/10 nisan mektubu
Bazen gözümüzü kapıdaki deliğe uydurup akşam göğüne bakmaya çalışıyoruz. Bir yıldız görebiliyoruz ara sıra. Ama çok minik görünüyor akşam göğü. Bizim göğümüzün yalnızca gündüzü var. Senin göğünde akşam oluyor mu İnci?
Sayfa 52 - Cann Yayınları/3 Kasım Mektubu
Bakalım bu mektup eline geçecek mi? Filiz'le birlikte yazdık. Sen Filiz'i tanımazsın. Sizin koğuşa yeni geldi. Kitap okuduğu için getirmişler. Hani kitap okumak güzeldi? Ben burdan çıkınca kitap okursam beni yine getirirler mi ? Ben de o zaman kitap okumam.
Sayfa 32 - Can Yayınları / 1Eylül mektubu
Reklam
"Nişanlın neden kafeste?" diye sordum. Halkını sevdiği içinmiş. "Sen niye buradasın?" diye sordum Nevin'e. O da halkını sevdiği için burdaymış. Ben büyüyünce halkımı hiç sevmeyeceğim. Halkını sevenler hep kafese giriyor.
Sayfa 23 - Can yayınları /14 Temmuz mektubu
208 syf.
10/10 puan verdi
Dünyanın Bütün Karıncaları Birleşiniz
Masal değil, gercek. Bütün hepsi gerçeği söylemek için yazılmış. bir halk masalını kendi diliyle süsleyip bize kıssadan hisse.cikarin demiş Yaşar Kemal. İnsanları iyi tahlil etmiş, daha da anlamadiysak diye açık açık da yazmış. Sömürülüyoruz. Köleligimiz geçmişi bilmeyisimizle kalıcılaştı. Bize özgür zamanların türküsü gerek. O türküyü gönül kulağıyla duyanlar esaret zoncirini kıracak.
Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca
Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal KarıncaYaşar Kemal · Yapı Kredi Yayınları · 201710,2bin okunma
Öte yandan, kardeşlik de “komünistlerin hafta sonu görüşü”nden başka bir şey değildir. Hafta içinde, kardeşler köle olur. Demek ki, bir tek özgürlük vardır Stirner için.
İşçi Bayramı ve Çalışmanın Anatomisi
Zenginleri daha da zengin etmek için çaba gösterip, takip eden süreçte yine kazandığı bir kaç kuruşluk geliri zengine hibe edip, zengin züppelerin hayatını yaşamaya hasret ömür dolduran, enteresan spekülatif bireyler ordusundan başka bir halt olmadığımızı hatırlayacağımız günlerin şerefine, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayram’ımız kutlu olsun.
Reklam
İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz. Hz.Muhammed
Haksızlıkların,eşitsizliklerin,adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı,emeğin sömürülmediği,aydınlık,eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla.. #1MAYIS ✌🏼✊🏼
538 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.