Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur
"Neden yaşamam gerektiğini bilmiyorum. Nasıl yaşayacağımı da bilmiyorum!"🥀
Nietzsche Ağladığında
Nietzsche Ağladığında
Reklam
Araşdırmalar nəticəsində məlum olmuşdur ki, hazırkı təcavüzkarların əksəriyyəti uşaqlıqda cinsi zorakılığa məruz qalmışlar.
Sayfa 158Kitabı okudu
peki bu gerçek beni neden üzdü...?
Marguerite tıpkı Olympe gibi bir kapatmaydı ama onu ilk gördüğümde, bu kadına söylediklerimi ona söylemeye cesaret edemezdim. Çünkü Marguerite'i seviyordum,
Sayfa 194Kitabı okudu
Ancak, tüm baskılara tüm aldatmacalara tüm saptırmalara karşın, dürüst insanlar tükenmez.
Reklam
Benim için önemsiz varlıklar, toplumsal kötülük ruhlarından başka bir şey değiller.
Öylesine tutkuyla istediğimiz bu gerçeği, bu adaleti böyle tokatlanmış, daha da aşağılanmış, daha da karartılmış görmek ne büyük bir acı!
Eppur si muove
Modern bilimin kuruculanndan kabul edilen Galileo Galilei dünyanın döndügünü inkar emek zorunda kaldı. Kaldı ancak bu şerefli mağlubiyet ve insancıl korku, sonraki nesilleri öyle musuz etti ki, anladığım kadarıyla, tarihi yazarken, bu bilim insanının yüzyılların galibi olması onlara yeterli gelmedi; kendisine bir çift söz atfederek o tarihi daha da yakışıklı hale getirdiler. Rivayete göre, dunyann dönmedigini kabul etmiş olsa da engizisyonun canavar hakimlerinin huzurundayken içinden şöyle mırıldandı: - Eppur Si Muove... (Yine de dönüyor).
Depresyon size doğru olmayan şeyler düşündürür. Gelgelelim depresyonun kendisi bir yalan değil, başıma gelen en gerçek şeydi. Ve maalesef, görünmezdi. Etraftakilere çoğu zaman bir şeyiniz yokmuş gibi gelir. Siz içinizi yakan ateşle ortalıkta dolanırken kimse fark etmez alevleri.
Sayfa 2 - DomingoKitabı okudu
Reklam
"Aslında, gördüklerinizin hoşunuza gitmemesi elbette mümkün. Ama bize yardımcı olan şeylerin hepsi kaçınılmaz olarak hoş olmayabilir."
Sayfa 182 - Pegasus/ProfesörKitabı yarım bıraktı
943 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.