Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
5 yıldır buradayım ve burada olmaktan çok mutluyum. Birbirimizi harika kitaplarla tanıştırdığımız güzel bir yıl olmasını dilerim. Mutlu yıllar. 🤍
2023'te okumak istediğim yazarlar ve kitapları üzerine genel bir program yaptım. Elbette okuyacağım tüm kitaplar bunlar olmayacak, daha pek çok kitap da okumalarıma dahil olacak; çağdaş dünya edebiyatından beni sarsacak yeni romanları heyecanla bekliyorum mesela. Kurgu dışı kitaplar, dünya klasikleri, Freud. Benim listem bitmez :) ama hem bana hem size fikir vermesi için güzel bir okuma listesi yaptım ve üstelik adını daha önce benden hiç duymadığınız yazarlar da var. Sürpriz! Kaleminizi, defterinizi, çayınızı kahvenizi aldıysanız, haftalar sonra video yayında. Özlemişim! ☺️ youtu.be/0ZrR4yCpPGM YouTube: Begüm Çakır. Doya doya bu güzel kitapları konuşalım.
Reklam
Cahit Sıtkı Tarancı'nın bu şiirini sizlere sunuyorum. 🕊️ Öyle bir yıl olsun ki; Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun. Kuşların, çiçeklerin diyarı olsun. Öyle bir yıl olsun ki; Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun. Kardeş kavgasına bir nihayet olsun. Öyle bir yıl olsun ki; Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun. Kış günü herkesin evi barkı olsun. Öyle bir yıl olsun ki; Yaşamak sevmek gibi gönülden olsun. Olursa bir şikayet ölümden olsun. O da gençlerden uzak olsun. YENI YILINIZ KUTLU OLSUN.🙂🕊️⭐
Her son yeni bir başlangıçtır, güzel başlangıçlara... Güzelliklerle gel 2023
1K AİLESİ 2023'te TÜM GÜZELLİKLER BİZLERLE OLSUN
... İnsanoğlunun yaratılışı gereğidir; İnsan kendi mutluluğundan yalnız kendinin haberdar olmasıyla kanaat etmez, herkesi de haberdar etmek ister ...
Sayfa 111 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Kendine_okur
“Kaybettiklerin, kurtulduklarındır belki de. Bazen kaybederek kazanırsın.”
Reklam
Günaydın
* * * Belki de kaybetmesi gerekiyordur insanın; Bulmak için çıktığı yolda; Asıl kaybının ne olduğunu anlaması için... #GönülDağı youtu.be/haibIAXpkz8😔
İnsanlar her yıl bireysel olarak büyük kayıplar verebilir veya büyük kazançlar elde edebilir lakin bu yıl Dünyaca en büyük kaybı verdik, İNSANLIĞIMIZI!..
Yeni yıla girerken.. Herkesin kalbi kendine dönsün..
En güzel yerlerde, en doğru insanlarla yollarımızın kesişmesi, Ve her zaman en iyisinin değil, En hayırlısının olması dileğiyle... youtube.com/watch?v=xl63Odw...🤍
iyi geceler, mutlu yıllar...
Mutluluk, sağlık, huzur ve Kardeşliğin daim olduğu, Ülkemiz ve coğrafyamızda tüm emperyalist oyunların son bulduğu nice bin yıllara... İrade dikit Ew bi xeyr u şeran Rida nine emma bife'la şeran (Hem hayra hem de kötülüklere vardır irâdesi Fakat kötülüklerin yapılmasına yoktur rızası)
Ehmedê Xanî
Ehmedê Xanî
,
Eqîdeya îmanê
Eqîdeya îmanê
s. 232 youtube.com/watch?v=qED9s2s...
Reklam
Sesli Güldüm
Hoșgeldin 2023, Umarım hoş gelirsin 2023, Yok yani pandemi,ekonomik kriz fln 2020'den sonra pek hayır göremedik ama yaşıyoruz şükürler olsun nefes almaya devam 🙏😇 İnşallah 2023 ülkecek daha rahat nefes aldığımız, daha çok okuduğumuz, dileklerimizin fln gerçekleştiği ama daha çok kendimizi gerçekleştirdiğimiz bir yıl olur. Çok Amin🙏🤗😇
Gönderi kullanım dışı
2023
"Umarım 'hoş'gelmişsindir."
Ahmed Arif
Ahmed Arif
... Dayan kitap ile Dayan iş ile.    Tırnak ile, diş ile,    Umut ile, sevda ile, düş ile ....
Her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden, Bana mı öyle geliyor Yoksa daha mı hızlı ilerliyor zaman İnsan yaşlanırken? (Mutlu yıllar)
Hoş Gel 2023 :)
Güzelliklerle, yeni başlangıçlarla, sağlıkla, sıhhatle, huzurla, mutluluklarla, yeni heyecanlarla, yeni hayallerle, başarılarla, bol bol kahkaha ile, yeni dünyalar ile... Hayırlısıyla gel 2023!
112 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.