Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Bu bir kutlama değil, henüz degil. Bu bir savaş. Bütün günleri tutan
ez xumxuma ava çeman, ez çerx û govend û sema, tîn im di nêv kat û lema, jîn im, hebûn im, tevger im.
Cegerxwîn
Cegerxwîn
Reklam
Sevgili Kadınlar.. Topunuzun günü kutlu olsun İyi ki varsınız, siz olmasanız halimiz haraptı doğusu Joyce’un dediği gibi bok yoluna giderdik çoğumuz bir kadın elimizden tutmasa
Kutlu olsun...
Kadınlar gördüm; elleri yok, Arafta biri... Kadınlar gördüm; düşlerinden gemiler kalkıyor, Kıyıda biri... Kadınlar gördüm; şarkıları duyulmuyor, Sesimde biri... Kadınlar gördüm; sözleri kanıyor, Ağlıyor biri... Kadınlar gördüm; kedere boğulmuş, Hüzzamda biri... Kadınlar gördüm; saçları kısa, Aynada biri... Ve adamlar gördüm; yokluğu yeğ, Ardımda biri...
Miras
Miras
Hazan Ayaz
Hazan Ayaz
Asıl zafer:
Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır.
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
#8 Mart:
“Kadınlık korunması gereken bir uğraş olmaktan çıktığı zaman her şey mümkün olur.'' Kendine Ait Bir Oda
Virginia Woolf
Virginia Woolf
Reklam
8 Mart Dünya Emekçi Kadınların Mücadele Günü
“Kadının özgürlüğü, tüm insanoğlunun özgürlüğü gibi, yalnızca emeğin sermayenin boyunduruğundan kurtulmasıyla olacaktır.” -Clara Zetkin-
"Burjuva demokrasisi, kulağa hoş gelen sözlerin, kocaman sözcüklerin, özgürlük ve eşitliğe ilişkin tumturaklı vaadlerin ve haykırışlı sloganların demokrasisidir; ama gerçekte bu sözlerle kadının özgürlükten yoksun oluşu, eşitsiz oluşu, emekçilerin ve sömürülenlerin özgür ve eşit olmamaları örtbas edilir."
Kadın ve Aile
Kadın ve Aile
84 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.