Dini Siyasete Alet Etmek ve Din Sömürgeciliği

Profil
Çok haklıyım dimi
Ya tamam cehenneme girip yanacaz🤫 Bunu herkes biliyo.. Ama bari hak edicek insanlar için günaha girseydik😜 Yemin ediyorum dedikodusunu yaptıklarım bile belki Rabbim tanımıyo😶 Tövbe estağfurullah yaa😬 Cehennemde közüm olamicak insanlar😑 günahlarımın sebebi oldu 😾Ay Allah'ım yaktıın beni 😹 Herneyse çok yakışıklıyım bari 🤭😹
Reklam
Ülkemimizde de benzer durumlar var, malesef..!
Baba kadehini salladı. Buzlar şıngırdadı. "Hepsini kastediyorum. O kendini bir bok sanan, her şeyin üstünde gören maymunların sakalına tüküreyim." "Tek bildikleri, tespih çekip anlamadıkları bir dilde yazılmış bir kitabı papağan gibi tekrarlamak."
Seçimler İslamcı faşist hareketler için sadece iktira gelmenin bir aracıdır. İktidardan gitmek için demokratik bir yol değildir. Dolayısıla, seçimlerde hile yapmak, millet iradesine el koymak, "kutlu dava" için meşrudur.
Küçük burjuvazi şuna inanmıştır: Din ahlâkın temelidir, din olmadıkça devlet de olamaz. Oysa burjuva devletinin ahlaksız olduğu, hırsızlığa, yağmaya, emekçi halkın sömürülmesine dayandığı gün gibi apaçıktır. Savaş sırasında birbirlerini iğrenç bir şekilde öldürme ve boğazlama işinden. "Hiç bir zaman öldürmeyeceksin" ve "Kendi cinsinden olanı, kendi sevdiğin gibi seveceksin" diye buyuran Tanrılarını imdada çağırmayı gayet doğal bulmuşlardı.
Reklam
Badeci Şeyh olayında çocuk istismarı soruşturması açılmamasında tarikatların korunduğu siyasi iklimin bir etkisi oldu mu? Bence haklı bir soru.
Sayfa 213Kitabı okudu
Siyaset-i hâzırada (bugünkü siyasette) bir çıkar yol görmek ister misiniz? Gözünüze gözlük değil, belinize kılıç takınız.
Zahatopolk (4)
Aklıbaşında insanların güneşle, ay hakkındaki o palavralara inandığını mı sanıyorsun sen? Çok iyi tanıdığımız, iğrendiğimiz İnka'nın takvime göre, yılda bir Tanrılaştığına inanıyor muyuz sanki biz? Kutsal gecede onu esinleyen hiçbir dinsel itki olmadığını bal gibi biliyoruz hepimiz; ama hiçbirimiz çıkıp da ortalığı karıştırmıyoruz bu yüzden; çünkü biliyoruz ki ne denli temelsiz olursa olsun, Devlet'e yararlı bu inanç. Hükümetin saygı görmesine, anavatanda ve dış ülkelerde düzenin sağlanmasına yardım ediyor. Herkes senin gibi düşünmeye başlarsa ne olur, hiç düşünmedin mi? Peru'da karışıklık çıkar, dışarda ayaklanmalar olur; çok geçmeden bütün uygar dünyanın düzeni çatırdamaya başlar. Düşüncesiz kız! İnka'ya kurban edilmek istemiyormuş! Aslında kaba bir prense değil de Yasa, Düzen ve Toplumsal Denge'ye kurban edileceğini anlayamıyorsun demek?
Sayfa 109 - CEM Yayınevi, Türkçesi : Yurdanur Salman, İstanbul, 1979, Kapak: İbrahim NiyazioğluKitabı okudu
Reklam
Enes

Enes

@enesbir
·
12 Nisan 2023 01:46
TAYYİP GENELEVDE
CIA istasyon şefi Graham Fuller'in yakın arkadaşı Ruşen Çakır'ın Tayyip'i övmek amaçlı yazdığı Recep Tayyip Erdoğan adlı kitapta, Tayyip'in genelevden oy istemesi ve onları kurtaracağını vaat etmesi bakın nasıl anlatılıyordu: "Erdoğan, 1980'lerde karşı çıktığı genelevlerde propaganda çalışmasına evet dedi. Kasımpaşa eşrafından bu bölgenin raconunu bilen birkaç kişinin yanına RP'li gençler verildi. Gençler buralara hayatlarında ilk defa, ürkerek ve korkarak girdiler. Biri cılız sesle 'Biraz sonra RP Belediye Başkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan sizleri ziyaret edecek' dediler...
Çoğu müslüman terörist değildir, köktencilerin çoğu da terörist değildir ancak günümüzün teröristlerinin çoğu Müslümandır ve kendilerini gururla böyle tanımlarlar.
Sayfa 113Kitabı okudu
120 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.