Giriş Yap
Ekolojizm
Mevcut tüketim düzeylerini "sınırsız geri dönüşüm" ile birleştirme fikri ekolojik bir tasavvurdan çok teknokratik bir tasavvurun ayırt edici özelliğidir. Geri dönüşümün kendisi kaynak kullanır, enerji yayar, termal kirlilik yaratır. Nihayetinde, diğerleri gibi bir endüstri faaliyetidir. Geri dönüşüm hem yararlıdır hem zorunludur -ama elimize basit bir çözüm sunduğunu tasavvur etmek bir yanılmasadır. Jonathon PORRİTT
Ekolojizm, Andrew DobsonSayfa 38 - yeniinsan yayınevi
Reklam
EKOLOJİNİN KURALLARI: HER ŞEY BİRBİRİYLE BAĞLANTILIDIR HER ŞEY BİR YERE GİDER HİÇBİR ŞEY SONSUZ DEĞİLDİR SON SÖZÜ DOĞA SÖYLER
302 syf.
·
Puan vermedi
Bitkilerin bilimsel adları kullanılmadığı in çoğunlukla hangi bitkiden bahsediliyor bilinmiyor. Yer verilen çoğu bitki hem ilaç mahiyeti yazılmış hem de zehirli. Kullanım şekilleri yeterince açık anlatılmamış. Bununla birlikte az da olsa faydalı bilgiler de barındırıyor. Konuya meraklı olan kişilerin okumasam da çok birşey kaybedeceği bir kitap değil maalesef.
Doktor Bitkiler
0.0/10 · 2 okunma
Reklam
Ekoloji, canlıların birbirleriyle ve canlı cansız çevreleriyle olan ilişkilerini inceleyen bilim dalı olarak tanımlanabilir.
Önceleri teknolojinin mutluluk getireceği sanılmıştı. Tabiat ve insan israf edildi. Gelişmemiş ya da az gelişmiş diye söz edilen ülkeler "teknik yardım" adı altında sömürülür oldu. Yeni ihtiyaçlar oluşturuldu. Hayat sunileştirildi ve pahalılaştırıldı. Suni beslenme ve tekdüze bir hayat sonunda hastalıklar arttı.
Reklam
2
16
159 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42