Profil
Meczuplar böyledir Zaten:
Meyhaneyi görünce istavroz çıkarır, kiliseyi taşlar......
Sayfa 98 - DostoyevskiKitabı okuyor
Dost
Ey dostum sen dostum değilsin benim, ama bunu nasıl izah edeceğim ki sana? Yolun yol değildir, yine de yürürüz biz yan yana el ele
Ey dostum, senin için gündüzken benim için gecedir, tepelerde dans eden öğle vaktinden ve vadileri örten erguvan gölgelerinden söz ettiğimde bile; çünkü sen karanlığımın şarkılarını duymaz, yıldızlara karşı çırptığım kanatlarımı göremezsin- ben de istemem duymanı veya görmeni. Ben gecede bir başıma olmak isterim.
Susuzluk
Bir meczubun susuzluğunu kendi kanı dışında ne giderebilir ki?
Niyetimiz meczup olmaktır, aşk uğruna akıl da can da feda :)
Bazen gönül veren kişi kafayı kırıverir. Bana sorarsanız kafa kırılmamışsa gönül de verilmemiştir. Aşk bir kapıdan girince akıl pılı pırtıyı toplayıp öbür kapıdan çıkmamışsa orada aşk yoktur. Aşkın cazibesi ne fazla kapıldığında da insan meczup olur. Deliyle meczubu çoğu zaman birbirine karıştırırız. Halbuki deli aklını kaybedendir, meczup ise gönlünü göklerin çekip aldığı, aklını kalbinde unutan adama derler.
Meczup yaklaşır, hiç kimsede ona takılmak için istek bulunmaz, bu değişiklik önünde donar kalır, bütün tefekkürü insanların davranışlarını tanımaktan ibarettir..
Sayfa 53 - beyan yayınları
Çünkü bizi anlayanlar içimizdeki bir şeye de egemen olurlar.
14 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.