1000Kitap Logosu

Mehmetçik

TAKİP ET
Emre Korkmaz
bir alıntı ekledi.
Bir gün dağda pusuya düştük. Üç arkadaşım yaralandı, zor kurtulduk. Sonra arazide arama tarama yaparken iki teröristle karşılaştık. Bizi görünce ateş ettiler, ama mermileri bitince sağ yakaladık. Teröristi görünce çok şaşırdım. Her gün birliğe ekmek getiren fırıncıydı.
Koray Gürbüz
Sayfa 357 - Bülent Yıldırım
1
Emre Korkmaz
bir alıntı ekledi.
Türk halkını korkutabileceğini sananlara sesleniyorum: Gaziler, dün ne yaptılarsa yarın da onu yapacaklar. Dün bedenimizi milletimiz için feda etmeye hazırdık, bugün de o bedenlerden geriye ne kaldıysa feda etmeye hazırız. Bu anlamda ilk sözümüzle son sözümüz hep aynı olacak: “Yaşasın millet! Yaşasın vatan!”
Koray Gürbüz
Sayfa 266 - Ahmet Ali Özduman
6
Emre Korkmaz
bir alıntı ekledi.
Her gün üçer beşer şehit haberleri geliyor. Gazilerin haddi hesabı yok. Haberde deniyor ki: “Beş asker yaralandı.” Vatandaş sanıyor ki bir şeyi yok, tedavi görüp birkaç güne düzelir. Ama öyle olmuyor. Haberde “Yaralandı!” denilen çocuklar uzuvlarını kaybediyor. Onlarca yıl ameliyatlarla boğuşuyorlar, tüm hayatları etkileniyor.
Koray Gürbüz
Sayfa 215 - Hayri Kırıcı
1
Emre Korkmaz
bir alıntı ekledi.
Bir keresinde Ağrı Dağı’na çıkarken mola vermiştik... Yorgunluktan dalmışım, eldivenimi çıkartıp elimi ısıtmak için ağzıma götürdüm; hissetmiyordum, ellerim donmuştu. Ellerim o kadar acıyordu ki ağlıyordum. Terörist görür diye ateş yakamıyorduk. Tim komutanımız ellerim açılsın diye elimin üzerine ağlamamı söylemişti.
Koray Gürbüz
Sayfa 177 - Ömür Karaman