88 syf.
·
Puan vermedi
·
2 saatte okudu
Merhaba sevgili kitap kurtları bugün sizlere roman tarzında yazılmış bir kitapla geldim Yazarın kaleminden okuduğum ikinci kitap. #MeleğinGölgesinde kitabını severek okumuştum. Bu kitabımızda da Hüma ve Tuğrul ayrı ayrı yaşadıklarını anlatıtor önce. İlk bağdaştıramadım konuları be alaka diye. Biri babası ile yaşadığını anlatıyor diğeri parti de karşılaştığı kızı. Olaylar ondan sonra öyle bir gelişiyor ki. Hüma, Tuğrul'u öldürüyor, çocuk kaçırıp çocuk sahibi oluyor. Sonu ise hiç düşünmediğiniz şekilde bitiyor. Ters köse diye ben buna derim. Yaşanan aile sorunları neye mâl oluyor onu okuyoruz. Kimseyi yargılamadan yaşamamız gerektiğini öğreniyoruz. Dili ve anlatım tarzı ile yine beni içine çeken bir kitap oldu ve tek oturmada bitirdim. Severek sevdiğim bir kitap oldu. Sizlere de tavsiyemdir Yazarımızın kalemine sağlık
Şale Köse
Şale Köse
Hünsa
HünsaŞale Köse · Artshop Yayıncılık · 20248 okunma
239 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Üç kez okudum. Her okuduğumda aynı heyecan, aynı korku, aynı bilinmezlik. Ayna metaforunun çok iyi işlendiği roman yer yer bir korku romanı izlenimi de veriyor. Günahkarlar gemisi Amat. Tüyler ürpertici bölümleri olan fantastik bir gemi. Geminin ikinci Kaptanı Süleyman ve binbir günahından dolayı gemide olan tayfa... Dilinin biraz ağır olmasından başka kötü bir özelliği yok.
Amat
Amatİhsan Oktay Anar · İletişim Yayınevi · 20215,5bin okunma
Reklam
464 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Başlamadan önce bu kadar keyif alacağımı bilmiyordum. Başladıktan sonra da neden daha önce başlamadım diye çok hayıflandım. Bitmesin istedim. Devamı olsun diye çok istedim. Ama güzel olan şeyler çok çabuk bitiyor maalesef. Yüzyıllık Yalnızlık, yüzyıllık hüzün, yüzyıllık hayal... Büyülü Gerçekçilik Marquez'de tam anlamıyla kendini buluyor. Defalarca okunması gereken bir roman. Romanın içinde her şey var, aklınıza gelebilecek her şey... Romanın bitiminde ise Marquez sizi bir hayale inandırmanın haklı sevinci ile bir yerlerden size muzip bir gülümseme atıyor.
Yüzyıllık Yalnızlık
Yüzyıllık YalnızlıkGabriel Garcia Marquez · Can Yayınları · 202036,8bin okunma
140 syf.
·
Puan vermedi
·
11 saatte okudu
Deniz...
Zülfü Livaneli’nin son eserlerinden biri olan "Balıkçı ve Oğlu", yazarın her zamanki gibi sade dil ve anlatımını koruduğu etkileyici bir roman olarak karşımıza çıkmakta. Balıkçılık yapan Mustafa’nın oğlunu kaybetmesi üzerine kurulan bu hikaye, başlangıçta bireysel bir dram gibi görünse de, aslında derin, toplumsal bir meseleye ışık tuttuğu apaçık ortada. Roman, Mustafa ve eşi Mesude’nin kaybettikleri oğulları Deniz’in acısıyla başlar. Mustafa, oğlunu denizin çılgın sularında kaybederek bu acıyla sarsılmış bir babadır. Ancak, deniz ondan hem oğlunu almış hem de yeni bir umut sunmuştur. Bir gün Mustafa, Afganistan’dan göç eden bir grubun denizde ölüm kalım mücadelesi verdiğine tanık olur ve can vermek üzere olan bir bebek bulur. Bu bebek, Mustafa ve Mesude’ye kaybettikleri oğullarını hatırlatır ve bebekle aralarında kısa sürede güçlü bir bağ oluşur. Livaneli, romanında göçmenlerin yaşadığı zorlukları ve dramı Mustafa’nın hikayesiyle ustalıkla birleştirmiş. Afgan göçmenlerin çilesini, Mustafa’nın yaşadığı kişisel trajediyle örtüştürmüş ve bu iki farklı hikayeyle, insanlığın ortak acılarını ve umutlarını gözler önüne sermiştir. Livaneli’nin yalın fakat etkileyici dili, okuyucunun karakterlerle güçlü bir bağ kurmasını sağlamış. Mustafa’nın iç dünyası ve yaşadığı çelişkilerle, denizin büyüsü ve acımasızlığıyla birleşerek, okuyucuları derin bir düşünce yolculuğuna çıkarmış. Bununla birlikte göçmenlerin yaşadığı trajediyle de günümüz dünyasının acımasız gerçeklerini gözler önüne sermiştir. Bir çırpıda okunacak bir eser…
Balıkçı ve Oğlu
Balıkçı ve OğluZülfü Livaneli · İnkılap Kitabevi · 202127,1bin okunma
352 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Her sonbahar hayatıma yeniden yön vermek için okuduğum kitap... Her okuduğumda yeni şeyler öğrenmenin şaşkınlığını ve sevincini yaşıyorum. "Şu insan ne canavar be" Derken Zorba hayatımızı yeni baştan sorguluyoruz. Yaşamak için daha doğrusu insanca yaşamak için gerçek bir rehber. Güzel bir dostluğun hikayesi aynı zamanda. Patron ile Zorba dostluk, arkadaşlık ne demek roman boyunca gözler önüne seriyor. Her okudumda yine yeniden altını çizdiğim yerler oluyor. Benim rehberim. Patron karakteri ile kendimi özdeşleştirmiş olmam da ayrı bir önem taşıyor benim için. Ölene kadar her 23 Eylül'de yeniden döneceğim Zorba'ya.
Zorba
ZorbaNikos Kazancakis · Can Yayınları · 201416,3bin okunma
275 syf.
7/10 puan verdi
·
4 günde okudu
Vicdan Yastıkta Uyanır
Bir yasak aşk hikayesi gibi başlayıp cinayet hikayesine evrilen sürükleyici bir roman. Therese Raquin (Teres Raken)insan psikolojisini en derin,kuytu köşe yerlerine kadar anlatan bir eser. Pişmanlık, suçluluk, ihtiras,elde etme hırsı gibi psikolojik tahliller gerçekliğe ayna tutmuşcasına çarpıcıydı. Bu eseri önemli kılan; natüralist bir yapıda olması,salt gerçek dünyayı, gerçek yaşamda karşımıza çıkabilecek ve insan ruhundaki gitgelleri, kalp atışlarını ,vicdan azabını dile getiren başarılı bir çalışma olması.
Therese Raquin
Therese RaquinEmile Zola · Morpa Kültür Yayınları · 20022,701 okunma
Reklam
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.