1000Kitap Logosu
496 syf.
·
8 günde
·
6/10 puan
Prag Mezarlığı
Sanki bir roman değil de tarihi bir kitap okuyorum hissi verdi bana. Sürekli araştırma yaparak desteklenmesi gerekiyor aksi halde hakim olamıyorsunuz konuya. Araştırma yapılması ya da göz atılması gereken o kadar konu var ki bu defa da bütünlük bozuluyor. Beni zorladı fazlasıyla. Hatta daha da dürüst olmam gerekirse bu kitaptan pek tat alamadım. Umberto Eco okuma kılavuzu bulursam ilk onu okusam daha iyi olabilir :) O derece aramızda uçurum olan bir kitap oldu. Yaşlanınca tekrardan okunacak kitaplar lisedesine ekledim:)
Prag Mezarlığı
7.9/10 · 682 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
237 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Enfes Bir Roman
Bu kitap gerçekten bazı şeylere daha farklı bakmamı sağladı. En azından elimden geldiğince bazı şeyleri kafama takmamam, çalışıp sevdiğim şeylere odaklanmam, kısacası kendi mutluluğumun sorumluluğunu elime almam gerektiğini anlamış oldum. Çünkü gerçekten tek bir hayatımız var...
224 syf.
·
9/10 puan
Polisiye konularını ele alan yazar bu eserinde de yine bir komiserin cinayet çözme paradigması üzerinden insan ilişkilerini, aşk, hirs , ihtiras, bağlılık ve ekip ruhu gibi duyguları ustalıkla ve merak uyandırıcı, akıcı bir dille anlatıyor. Bir solukta okunan eserlerden biri. Katilin kim olduğunu tahmin etmek her dakikasına ayrı bir heyecan katıyor.
Aşkımız Eski Bir Roman
7.8/10 · 16,2bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Bu ülkede hakkını hukukla aramak isteyenler, içlerindeki savaşma istekleri sönüp gidene, uğradıkları haksızlık tatsız bir anı ya da arkadaşlara anlatılan trajikomik bir durum olana kadar bekletilirler, yıldırılırlar ve bıktırılırlardı. Hakkını savunmak akıllarına geldiğinde kendilerini otomatik bir şekilde tembel hisseden bir halk yetiştirilmişti.
Akilah Azra Kohen
Sayfa 338 - Destek Yayınları
"Çok şakacısınız, parayla satın alınan şefkat de seks de doyurucu değildir." Aşkımız Eski Bir Roman, Ahmet Ümit
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.