• Türkiye'nin ABD'nin ittirmesiyle,gırtlagına kadar Suriye bataklığına sokulmak istendiği,İran'a karşı olası bir hârekatta tramplen olarak kullanılması hesaplarının yapıldığı, Kuzey Irak merkezli,ABD'nin BOP projesi kapsamında dört parçayı da içine alacak(İran,Irak,Suriye,Türkiye)nurtopu hibi bir "Bağımsız Kürdirstan" yaratılmak üzere iken şu içeride ki halimize bakar mısınız!
 • Dünün güneşiyle bugünün çamaşırı kurumaz diye bir atasözümüz vardır.

  29 Ekim cumhuriyet bayramını ne kadar çok heyecanla kutlasak yeridir. Fakat gerçeği de görelim ve bilelim.

  Cumhuriyeti bize kazandıran değerler bir bir yok edildi gözümüzün içine bakıla bakıla. 1923 Türkiye'sinin bile gerisine düşürüldüğümüzü görelim artık.

  Ben BOP eşbaşkanıyım diyenleri adeta kutsayan kesim ile yollarımızdaki makas iyice açıldı, ortak noktada birleşme zemini bugün için bu tarikatcı, şahsi çıkarları için herşeyi yapabilecek kesimle tamamen kopmuştur.

  Onlar ataları Vahdettin'nin bindiği MALAYA gemisinde çoktan yerlerini aldılar.

  Onların dostu ABD, Türk halkının en önemli gününde Ermeni tasarısını önüne koyuverdi. Şimdi sıra tazminat ve toprak talebine geldi.

  Şimdi sıra BOP için işledikleri bütün suçları Bop eşbaşkanı olan hainin üstüne yıkıp kendilerini temize çıkarmada.

  Onların dostu emperyalizm yeni Sevr için gereken her şeyi adım adım açık açık uygulaya geldi ve onlar bu yolda bilerek ve isteyerek uşak oldular, işbirlikçi oldular.

  İhanetlerine ise hz Muhammed'in dinini alet ettiler kendilerini kamufle etmek için.

  Türkiye parababaları istediği kadar "büyük devletiz" masalı anlatsın, ABD emperyalizminin gözünde tehdit edilecek, aşağılanacak yarı sömürge bir ülke olduğu gün gibi ortaya çıkıverdi.

  Türk halkından zorla gasp ettiği egemenliğini bile bugün koruyamaz duruma düşmüştür.

  Antiemperyalist birinci kurtuluş savaşını çokta küçümsemeyecekmişsin !

  Feodal ortaçağcı tefeci-bezirganlığı kökünden kazımazsan o senin sonunu getirirmiş.

  Antik çağın yaşamasına, toplumu sarıp çürütmesine izin verirsen petrolün varsa Suudi Arabistan, petrolün yoksa Afganistan yapıverirmiş emperyalizm.

  Ekonomik bağımsızlığınız yoksa, gizli işgal altındaymışsın demekki eyy halkım.

  Görünüşte devlet var'mış ama mış gibi işte.

  Görünüşte bağımsız'mış gibi ama mış gibi işte.

  Katil ABD ülkemizden ve bölgemizden defol, tam bağımsız Türkiye diyenlerin bir bildiği varmış.

  Demekki neymiş, emperyalizmin ipiyle kuyuya inilmezmiş.

  Bugün dünyada geri kalmış ülkelerin, açlıkla uğraşan ülkelerin, nerede bir savaş varsa, çocuklar katlediliyorsa, doğa ana katlediliyorsa, tüm bu sorunların nedeni emperyalizmmiş.

  Tek çözümü de, antiemperyalist, antifeodal devrimmiş.

  İşte o nedenle aynı gemide değiliz.

  Siz, Vahdettin'in kaçtığı MALAYA gemisindesiniz.

  Biz, Bandırma Vapurundayız.

  Siz uşaksınız.

  Biz " ya istiklal, ya ölüm " diyeniz.

  Farkımız gece-gündüz gibi.

  Sizin yaşamanız bizim yok olmamıza, bizim yaşamamız sizin yok olmanıza endeksli.
 • Arap baharı ve Bop doğrultusunda yakın gelecekte o kadar acımasız bir savaş olacak ki bu savaştan yalnızca ABD gibi güçlü bir devlet galip çıkabilir. Kıyamet savaşı olacak, İran' in işgali ile Ortadoğu: da dengeler tamamen değişecek ve askeri kaynakların temini için 7 ülke işgal edilip Büyük İsrailDevleti kurulacak. Bu 7 ülkeden biri kesinlikle Türkiye olacaktır.

  Henry Kissinger
 • İşte BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) , Ortadoğu ve İslam coğrafyasında ABD hegemonyasına ve neoklasik sömürgeciliğe (yeni emperyalizm) toplumsal ve siyasal rıza üretmek için geliştirilen siyasal planlamadan başka şey değildi. Yerel/bölgesel rıza üretmenin en önemli aracı ise İslamcılıktı. Sünni siyasal İslamcılar, küçük “şerî çıkarlar” için bu topraklara ait bütün değerleri ve onurlarını satmaya hazır görünüyordu. Emperyalistler bu durumu Soğuk Savaş döneminde de test etmişti.
 • Memleket yangın yeri ancak kimse oralı değil !

  Bir konu hakkında eleştiri yapmak için tutarlı bir dayanağın olması gerekir,karşı çıktığın söze,davranışa yada görüşe karşı onu çürütecek somut birşey ortaya koyman gerekir.

  Ancak papağan gibi aynı şeyleri tekrarlamaktan öteye gidemeyen,herhangi bir dünya görüşü olmayan,neyi ne için savunduğunun dahi tanımlamasını yapayanlar çok keskin eleştirmen olabiliyorlar ! Hemde kendilerinden bir o kadar emin olarak,her defasında aldatılan,kandırılan olmalarına rağmen !

  Yıllar öncesinde bu memlekette idam sehpalarında,sokak ortalarında katledilen gerçek memleket aşıkları nasıl ABD emperyalizmine,onun yerli,hain işbirlikçilerine karşı antiemperyalist bir mücadele ortaya koymuş ve karşılarında kendilerine biz milliyetçiyiz diyen ve bununla bağdaşmayan bir şekilde Amerikan 6.filosuna karşı namaz kılanları bulmuşlar ise,o günlerde olduğu gibi aynı güruh aynı kafa ile yine karşımıza çıkıyor..
  Sizler vatan hainisiniz,teröristsiniz vs. diyerek vatanseverliğini bizim üzerimizde tatmin etmiş oluyor...

  Bu gibileri dikkate almak yada cevap verme zahmetinde bulunmak bile canımızı sıkarken,memleketin günlük politik olaylarının sürekli bilinçli olarak değişkenlik gösterilmesine sebep aklı karışan,kimin,kimlerle ne oyunlar karıştırdığını görmekte zorlanan içtenlikli yurtseverler de gerçek devrimcilerin ortaya koyduğu,ilerisi için memleketi ve halkı bekleyen ciddi tehlikelere dair uyarıları dikkate almıyorlar veyahut almak istemiyorlar.
  Bugün ki rahatının oturduğu yerden eleştiri yapmak ile sürüp gideceğini zannediyorlar !

  Kişisel ve sınıfsal çıkarları için halk çocukları ile birlikte memleketi ateşin ortasına atsalar da bizim sözde vatanseverlerimi hala ABD işbirlikçilerinin, vatan satıcılarının sözcülüğünü yapmaktan geri durmuyor!Çünkü yapılmak isteneni netçe göremiyor,görmek istemiyor !
  Memlekette ki ABD üstleri neden kapatılmıyor?
  Neden ABD ye karşı tek bir ciddi karşılık verilmiyor bunu sorgulamak yerine bizlere laf yetiştirmeye çalışıyorlar !
  Gerek iktidar gerekse ABD, Pkk, Ypg, işid,hepsi tamamen bu oyunun değişmez parçalarıdır ve hepsinin nihai amacı aynıdır !
  Bop'un hayata geçirilmesi ve Türkiye'nin en az 3 parçaya bölünmesidir...Bunu göremeyenler,görmek istemeyenler isteyerek yada istemeyerek emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin değirmenine su taşımaktadırlar.

  Biz gerçek devrimciler Mustafa Kemal'ci, Bağımsızlıkçı,ilerici Türk ordusunun her zaman yanında yer aldık, ancak orduyu yıpratma ve ilerici askerleri ordudan atıp, fetöcüler ile birlikte kendi adamlarını orduya yerleştirenler, işte bu günleri hesap ederek tüm bu ihanetleri yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar..

  Ergenekon davasında ordudan bilinçli olarak tasviye ettirilmek istenilen ilerici,Mustafa Kemal'ci Türk ordusuna en çok sahip çıkan,onların bu durumdan kurtarılıp,gerçek suçluların yargılanması için mücadele edenleri,tutupta Türk ordusuna karşıymış gibi demagojik söylemlerle karalayamazsınız.
  Yemezler...

  Kim ki kendi kişisel menfaati uğruna vatanı ve vatanın evlatlarını bile bile ölüme sürüklüyor, memlekette satmadık yer bırakmıyor ise o haindir ve bizlerin mücadelesi de onlara karşıdır...

  Kim ki emperyalizme koşulsuz hizmet edip,halklara ihanet eder ise yine o efendileri tarafından kullanma tarihi bitince başaşağı edilmeye mahkumdur..

  Bilinmelidir ki,Mazlum halkların sabrı geç taşar ama belalı taşar..