Don Yaeger

Don Yaeger

Yazar
9.2/10
6 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
244
Gösterim
Adı:
Don Yaeger
Unvan:
Yazar
Doğum:
Hawaii, ABD
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
192 syf.
·9/10
Kişisel gelişim kitapları içinde çok göze batan bir kitap olmasa da efsane koç John Wooden ın tecrübelerini aktardığı ve bu tecrübelerinden yola çıkarak daha geniş ve genel anlamlarda okuyucularına düşüncelerini aktardığı, okuması keyifli ve akıcı kitabıdır.
192 syf.
·Puan vermedi
Okuduğum en iyi basketbol kitaplarından biri diyebilirim.Özellikle antrenörlük alanında kendini geliştirmek isteyen herkesin okumasını tavsiye ediyorum. Biribirinden değerli insanların bakış açıları, oyunculara karşı davranışları, antrenman prensipleri ile ilgili çok sayıda değerli bilgi mevcut. Koç Wooden’ın hayatına etki eden ve hayatına etkisi olduğu insanları değerlendirdiği kitapta, mentorluk ve davranışlarımız üzerine nasıl bir yol çizmemiz gerektiği konusunda bizlere yol göstericidir. Bir araya gelmemizin mümkün olmadığı bu insanlardan eşsiz tavsiyeler almakta en güzel tarafı.
192 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Basketbol dehası, büyük antrenör John Wooden'dan sadece basketbol üzerine değil, hayat üzerine çok değerli öğütler. Her okuyana bir şeyler kazandırabilecek niteliktee olduğu için es geçilmemeli.
192 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Birlikte sevgi ve uyum içinde yaşama ve takım ruhunu anlatan öğretilerle dolu bir kitap. İster 90 yaşında olun, muhatabınız da 10 yaşında olsun. Ona öğretecek, ondan öğrenecek çok şeyiniz olmalı. Bu süreç bitmişse, hayatın anlamı başka bir yöne kayar.
Basketbola ilgisi olanlar özellikle okumalı.
Mentorluğun, tek taraflı değil karşılıklı öğrenme olduğunu daha iyi kavradım.
" param çok, parmakla gösteriliyorum, herkesin gidemediği üniversirede okudum, kimsenin aklına ihtitacım yok" düşüncesinin ne kadar yersiz ve gereksiz olduğunu bu kitapta anlayacaksınız.
192 syf.
·10/10
Bu profesyonel olarak ilgilendiğim basketbol ile ilgili tercüme edilmiş en iyi kitap diyebilirim.
Yazar John Wooden gelmiş geçmiş en başarılı antrenör ve eğitimici olarak Amerikan basketbol tarihine geçmiştir.
Yüz küsur yaşına kadar yaşamış ve yaşamının her döneminde çeşitli vesilelerle gençlerin eğitimine katkıda bulunmuştur.
başarılarla dolu Antrenörlük hayatı bittikten sonra , verdiği bir röportajda ; "şimdi sıkılmıyor musunuz ?" sorusuna "asıl şimdi çok yoğunum" cevabını vererek yarışmanın farklı, eğitimin farklı dinamikleri olduğunun altını çizmiştir.

Hristiyan bir din adamınının oğlu olan John Wooden çok katı bir eğitimden geçmiş, çok erken yaşta başladığı basketbol antrenörlüğü vasıtası ile kendini tanıtmıştır.

Kolej liglerinde NCAA 10 defa şampiyonluk olurken bu şampiyonlukların 7 tanesini üst üste kazanmıştır.
Herkesin yakından tanıdığı Abdul Jabbar ve Bill Walton gibi oyuncuları yetiştirmiştir.
Bu kitapta hayatı ve hayat felsefesi ile ilgili bir çok bilgiye ulaşmanız mümkün . Eğer basketbol antrenörlüğü ile ilgili bir tanıdığınız varsa muhakkak okumasını tavsiye edin.

Yazarın biyografisi

Adı:
Don Yaeger
Unvan:
Yazar
Doğum:
Hawaii, ABD

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.