Gürbüz Deniz

Gürbüz Deniz

Yazar
8.6/10
9 Kişi
·
39
Okunma
·
5
Beğeni
·
441
Gösterim
Adı:
Gürbüz Deniz
Unvan:
İlahiyatçı Akademisyen
Doğum:
Gümüşhane
"Nasıl olmalıyız? Nereden başlamalıyız?
'Sevmekle başlayalım, şairlerin şiirle güne başlaması gibi...' dibi bilinmeyen, ufku görünmeyen meçhulümüze... Ufuklar belirinceye, gece fecr doğuncaya kadar ve hatta yakin gelinceye kadar."
Sahip olduğumuz her şey bir gün verilecektir. Öyleyse şimdi verelim ve vermenin hazzını mirascılarımız değil, biz yaşayalım.
Her gün yüzlerce insanın katledilmesinin , aç bırakılmasınin ekranlarda gösterilmesi , hüznümüzü törpülemiş ve bizi duyarsız birer makine haline getirmiştir . Zaten neslimiz ve yeni neslimiz ekran başında durarak , insandan çok ekranla ilgilenerek ona ilgi ve ihtimam göstererek gittikçe sanallaşmakta . Ben sanalsam ölenler de sanal , ben sanalsam açlığın ne önemi var ! Ruhları sanallaşanların vicdanları da sanallaşmış. Sanal bir dünyada hakikati aramak, hakikat olmak zor.
Bütün bir evren insanın arzularını karşılayamaz halde iken, bir son nefesle insan, bir avuç toprağa bile sahip olamaz acziyetler içinde ebedi suskunluğa düşmekte.
Her şeyle kavgalı, çelişkili, kendisiyle bile savaş halinde olan insan iken yine her şeyle özdeşleşen, her şeyi kendisi ve kendisi gibi gören de yine insandır.
"Varlığı iyi ve hayır noktasında ifşa olmamış bir insan, insan olarak bir hayat yaşamamış demektir. "
Kelimelerle kendisini ifade edemeyen insan, kimi zaman müziğin ritmiyle anlatmak ister kendini ve bütün anlaşılmaz anlamlarını müziğin tınısına yükler, kimi zaman da bir tebessüm, bir gözyaşıyla varlığını var eder.
120 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Esselamu aleykum
Varlak ve anlam boyutlarıyla insan...
Tekrar tekrar okununup istifade edilecek, üzerine de bir tahlil yapılabilecek bir kitap. İnsanın madden, manen çok güzel anlatıldığı bir kitap. Kesinlikle tavsiye ederim...

Yazarın biyografisi

Adı:
Gürbüz Deniz
Unvan:
İlahiyatçı Akademisyen
Doğum:
Gümüşhane

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 39 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.