Zky7, bir alıntı ekledi.
 25 Şub 12:27 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Arrow'un bakışları, Abberline'ın ofisinin ortasında duran Kraliçe'nin resmine kaydı.
"Dikkatli olun Arrow,"dedi Abberline. "Yoksa batarsınız."

Gölgelerin Ressamı, Esteban Martin (Sayfa 215)Gölgelerin Ressamı, Esteban Martin (Sayfa 215)
Berrin Ataman, Gölgelerin Ressamı'ı inceledi.
 03 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitabı okurken hem Pablo Picasso'yu daha iyi anlayabilir, hem tarihe damgasını vurmuş bir cani olan Karındeşen Jack'in soluğunu ensenizde hissedebilir ve hem de birden bire Sherlock Holmes ile burun buruna gelerek, biyografik bir roman okuduğunuzu zannederken kendinizi bir polisiyenin içinde bulabilirsiniz.
Nasıl mı? Şöyle; birinci kısım Picasso'nun hayatı, resim sanatı içinde kendi tarzını yakalama çabaları ve ilk aşkı Carmen etrafında dönüyor. Kitabın ilk sayfalarında karşılaştığı denizci karakterinden de biraz behsetmek gerek. Sohbet ettikleri sırada gizemli denizci, öfkeli bir hal alıyor ve Pablo'ya şunları söylüyor:

"Biz birlikteyiz delikanlı, bunu unutma. Senin peşini asla bırakmayacağım. Gün gelecek benim gözlerimle çizeceksin ve bir daha asla bundan kurtulamayacaksın. Sana yemin ediyorum!"

Denizcinin bu sözleri, Pablo Picasso'nun resimlerindeki figür ve nesneleri geometrik biçimlerde parçalayarak resmetmesine açıkça bir göndermedir. -Bunun sebebini kitabı okuyunca anlayabilirsiniz.- Bilindiği üzere Picasso, Kübist akımın öncülerindendi.

Daha sonra Picasso, babasının onun için kurduğu hayalleri geride bırakarak Barselona'ya gidiyor (Söylemek gerek babası da bir ressam.)ve burada beş parasız olduğu için ona bir genelev patronu olan Benigna yardım ediyor. Artık bir genelevde yaşayan Pablo'nun da tanıdığı hayat kadınları, vahşice öldürülmeye başlandığında Karındeşen Jack de sahneye çıkmış bulunuyor. Bunu takip eden olaylar sonucu bir şekilde Pablo şüpheli bulunuyor. Onu kurtaracak kişi de Steven Arrow yani Sherlock Holmes'un ta kendisi. Ve ikisinin ortak bir yanı var: Carmen.

Dizi Repliği
Bak Thea...
Mutlu olmak dertsiz olduğun anlamına gelmez.
Sadece dertlerinle başa çıktığını gösterir...
-Oliver Queen (5/22 - Arrow)

Yasin YALÇIN, Injustice Cilt 1'i inceledi.
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

İpucu içerir.
Joker'in her zamanki rakibi Batman'den sıkılıp Superman'e kafa tutması ve Lousi Lane'in ölümüne sebep olması yüzünden Superman insanlara ve dünyaya olan inancını kaybeder. Bütün dünyanın daha iyi bir yönetimi hak ettiğini düşünür. Batman'in korktuğu başına gelir ve Çelik Adam daha mükemmel bir yönetim için dünya devletlerine baskı yapmaya başlar. Karşısında ise ezeli rakibi ve en yakın arkadaşı Kara Şövalye vardır. Diktatörlüğü kabul etmeyen Batman Superman'e karşı bir savaş gücü oluşturur. Justice League ikiye bölünür. Green Arrow, Kaptan Atom gibileri Batman'in yanında yer alırken Wonder Woman ve Flash Superman'in yanında yer alır. Bu çizgi romanda iki grup arasındaki çarpışmadan çok olayların başlangıcı anlatılır. Keyifli okumalar...

Arrow
"tot zhe molot chto drobit steklo, kuyet stal."
(Bardağı paramparça eden aynı çekiç, çeliği döver.)

Dizi Repliği
"Karanlığın bir kez içine girmesine izin verirsen, asla dışarı çıkmaz..."
-Arrow

Merve Akpınar, bir alıntı ekledi.
06 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"You can't shave your head. You'll look mental."
"I look worse than mental with this hair. I look evil."
"There's no such thing as evil hair," Simon giggled. They were lying on the floor of the library between two rows of shelves. Baz on his back. Simon propped up one shoulder.
"Look at me," Baz said, pushing his chin-length hair back from his forehead. "Every famous vampire has a widow's peak like this. I'm a cliché. It's like I went to the barber and asked for 'a Dracula.' "
Simon was laughing so hard, he nearly fell forward onto Baz. Baz shoved him up with his free hand.
"I mean, honestly," Baz said, still holding back his hair, trying to keep a straight face. "It's like an arrow to my face. This way to the vampire."
Simon swatted Baz's hand away and kissed the point of his hairline as gently as he could. "I like your hair," Simon said against Baz's forehead. "Really, really."

Fangirl, Rainbow Rowell (Sayfa 335)Fangirl, Rainbow Rowell (Sayfa 335)

Zorlu sürece giren iki çeşit insan olduğuna inanılır:

Bu deneyimle daha da güçlenen ve hayatta kalmayı başaranlar ve ölenler. Ama bir üçüncü çeşit daha vardır.

Ateşi sevmeyi öğrenenler. O zor süreçte hayatta kalmayı tercih ederler. Çünkü tek bildiğin acıysa onunla başa çıkmak daha kolay olur.

-ARROW