Post Mortem, bir alıntı ekledi.
1 dk. · İnceledi

Bazıları için ihanet bir başkasıyla dans etmektir; başkaları içinse yalnızca çiftleşme ihanet sayılır, geri kalan her şeyi cezalandırılmaktan korkmadan yapabilirsiniz. Eğer kendi kurallarımız olmasaydı nasıl bilirdik sadakatsiz olduğumuzu? Eşlerimizi sevmek için kuralların tiryakisi olmamız gerekir.

Tekeşlilik, Adam PhillipsTekeşlilik, Adam Phillips
Yağmur, Kalbin Anahtarı - 2'ı inceledi.
2 dk. · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Spoi içerir.Bu kitapta kendin için ne yaptığını ve ne yapmadığını,herkese ne kadar değer verip vermediğini,zamanı,ne kadar yalnız olduğumuzu,telefon ve internet bağımlısı olduğumuzu ve daha nicesini anlatıyor.Kitap bitince kendi kendimi sorgulamaya başladım.Sadece 'Aşkımın Beden Dili' kitabında kendimi sorgulamadım.Diğer okuduğum kitaplarda sorgularken kendimi buldum ve bu sorgulamaların faydasını gördüm.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar. :)

Yazmak Eylemi, Ferit Edgü’yle tanıştığım ilk eseri olmakla beraber bende bıraktığı tarifsiz haz sayesinde diğer eserlerini edinmem gerektiğini anladım. Eser, 80 yılının 14 Şubat’ında devrimci olduklarını söyleyen örgüt üyelerinin iş yerlerini üzerinde kepenk kapattırma eylemini 101 farklı üslupla 101 denemeyle anlatmaktadır. Yazar, tek bir olayı farklı üsluplar, bakış açıları ve farklı teknikler kullanılarak yazmıştır. Hem yazarlık ve yazma isteği olanlar için hem de farklı pencerelerden aynı dünyayı anlamaya çalışanlar için oldukça nitelikli bir eserdir.

Zeynep, Yağmurdan Kaçarken'i inceledi.
14 dk. · Kitabı okudu · 8 günde · 7/10 puan

Yine jojo moyes un tarzında bir kitap.
Güzel bir akışı var.Ana karakterlerin hayatlarını detaylı anlattığı için bir tarafı eksik kalmış gibi hissettim.
Ama yine de güzel bir kitaptı.
Iyi okumalar..

Yazarın edebiyat, ağırlıklı olarak şiir üzerine görüşleri. Özellikle Avrupa' da ortaya çıkan edebiyat akımları, şiire yaklaşımlar üzerine tarihi ve teknik bilgiler içeriyor. Bu alanlardaki belli başlı şair ve eleştirmenlerin söyledikleri ışığında kendi görüşlerini, ülkesindeki gelişmeleri anlatmaya çalışıyor. Kişisel yorumlarını açılıyor. Bahsettiği konularda bilgileri genel ve özet olarak verdiği için, aynı konuları, anlatılanları kavramak için bilmek faydalı olur. Dili biraz teknik, terminoloji hakkında en azından fikir sahibi olmak okumayı kolaylaştırır.

Mehmet Kaya, bir alıntı ekledi.
15 dk.

Bütün öykü kahramanlarım.
Hepinizden özür diliyorum.
Hayatla öykünün arasında, o bıçak sırtı yerde.
O bıçak sırtı ürperişlerinize neden olan ben. Sizi bu kadar olduğunuz ben'den başka bir ben olmaya zorladığım için. Giyemediğim bütün giysilerin, gidemediğim bütün ülkelerin, olamadığım bütün ben'Ierin acısını sizden çıkardığım için.
Dahası oynayamadığım oyunların tümünü oynamaya sizi sıcak ve kandırıcı sesimle iknaya çalıştığım, korkuncu, bunu her defasında başarabildiğim için.
Bütün öykü kahramanlarım.
Hepinizden özür diliyorum.

Cümle Kapısı, Nazan BekiroğluCümle Kapısı, Nazan Bekiroğlu

Schopenhauer/ Yazarlık ve Üslup üzerine..
Yürümek için baston ne ise düşünce için kalem de odur, fakat nasıl ki insan en kolay bastonsuzken yürürse, en kusursuz biçimde de elinde kalem yokken düşünür. İnsan ancak yaşlanmaya başlandığında bir baston kullanmayı ister,[baston artık onun için bir yük değil, bir yardımcıdır]kalem de böyledir...
Kitabı herkes tekrar tekrar okumalı..
Çok kitap okumakla birlikte kafamıza balta tuğla gibi inen kitapları tekrar tekrar okuma gibi bir derdimiz olmalı..Bu kitabı bence yazarların yeni bir kitap kaleme almadan yazar olmak isteyenlerin de şimdiden okuması gerek..