Metin Özdemir, bir alıntı ekledi.
 07 Mar 23:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

...her türlü ahlak kuralının çiğnenişi haklı bir nedene dayandırılır. Eğer siz gerçekten Fransızların dediği gibi, crime passionnel’in cinayet olmadığını düşünüyorsanız, o zaman devlet mahkemelerine ne gerek var? Her suçta bir tutku aramak ve bu tutku nedeniyle özür bulmak için çok iyi niyet gerekmez ve siz inanılmaz derecede iyi niyetlisiniz,” dedi gülümseyerek.

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat / Bir Yüreğin Ölümü, Stefan Zweig (undefined)Bir Kadının Yaşamından 24 Saat / Bir Yüreğin Ölümü, Stefan Zweig (undefined)
Dovletgeldi, bir alıntı ekledi.
02 Oca 17:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

He saw lovers, and he saw crime. He learned much, but he never told.

Müşteri, John GrishamMüşteri, John Grisham

“Deviance affirms cultural values and norms. Any definition of virtue rests on an opposing idea of vice: There can be no good without evil and no justice without crime
Durkheim

Freddie Mercury/ QUEEN
Too much love will kill you
Just as sure as none at all
It'll drain the power that's in you
Make you plead and scream and crawl
And the pain will make you crazy
You're the victim of your crime
Too much love will kill you
Every time


Çok fazla aşk seni öldürür..
Bu her zamankinden daha kesin…
İçindeki gücü kurutur…
Seni yalvartır, haykırtır ve süründürür..
Ve acı seni çıldırtır…
Kendi cinayetinin kurbanısın
Çok fazla aşk seni öldürür her zaman..

Mavi Lotus, bir alıntı ekledi.
21 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten Fransızların dediği gibi crime passionel (tutku suçu) suç değildir diyorsanız, devlet hukuku ne için var? Hukukta fazla iyi niyete yer yoktur; gerçi siz de insanı şaşırtacak kadar iyi niyetlisiniz," diyerek sözlerine hafif bir gülümsemeyle devam etti, "o zaman her suçta bir tutku unsuru bulmak, bu tutkuyu da mazeret saymak yeterli."

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan Zweig (Sayfa 9 - İş Bankası Kültür Yayınları)Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan Zweig (Sayfa 9 - İş Bankası Kültür Yayınları)
Melikehatun, Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat'ı inceledi.
18 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

"İnsanların çoğu sınırlı bir hayal gücüne sahiptir. Duyumlarını uyaracak ölçüde yakınlarında gerçekleşmeyen bir olaya ilgi göstermek pek içlerinden gelmez; ama aynı şey gözlerinin önünde, doğrudan duygularına dokunma mesafesinde gerçekleşirse, bu olay önemsiz bile olsa, hemen aşırı bir duyarlılık gösterirler. Böylelikle normalde nadiren görülen tepkilerini ölçüsüz ve abartılı bir sertlikle telafi etmiş olurlar." Crime passionnel!!! Yine Stefan, yine hızlıca akıp giden tasvirler, su gibi içilen bir kitap, hayrete düşüren empati yeteneği.. okunulası.