Reklam
Hatice
ucnokta_yatay-1
Yediğimiz ekmek, içtiğimiz su kadar kullandığımız sözcükler de nimettir. Tebessümümüz, selâmımız, duamız ve sadakamız nimet fırsatlarıdır. Her eksik tebessüm, unutulmuş selam, yapılmamış dua, verilmemiş sadaka da kaçırılmış nimet fırsatı demektir.
Nureddin Yıldız
Nureddin Yıldız
Şahruh
ucnokta_yatay-1
ESKİ BENİME VEDA MEKTUBU. Bir gün olduğum her şeye: TEŞEKKÜRLER... Zaten ölmüş olan parçalarıma: TEŞEKKÜRLER... Hatırlamadığım yerlerde bıraktığım unutulmuş parçalarıma : TEŞEKKÜRLER... Bir zamanlar binlerce küçük parçaya ayrılan ve kendimden asla bulamadığım parçalarıma: TEŞEKKÜRLER... Bir zamanlar dikkat dağıtıcı şeyler, bağlılıklar ve takıntılarla doldurmaya çalıştığım boş yerlerime: TEŞEKKÜRLER... Asla gerçekleştiremediğim hayaller yüzünden hayal kırıklığına uğramış ve kızgın taraflarıma: TEŞEKKÜRLER... Artık benimle gitmeyen ve beni anlamlandırmayan kısımlarıma: TEŞEKKÜRLER... İstemediğim ve sarılamadığım yerlerime: TEŞEKKÜRLER... Kabul edilmemek korkusuyla sınır koymaya cesaret edemeyen taraflarıma: TEŞEKKÜRLER. Bir zamanlar başkaları tarafından kötü muamele gören ve kötü muamele gören taraflarıma: TEŞEKKÜRLER... Kendine inanmayan taraflarıma: TEŞEKKÜRLER... Bugün onun vedası için dua ediyorum. Hayatıma geçtiği için teşekkür ediyorum, çünkü tüm bu versiyonlarıma çok teşekkür ediyorum. Bugün, çoktan cezasını doldurmuş olan her şeyi kovuyor ve serbest bırakıyorum. Bugün fırsat, yaşam, yaratılış için yeni bir yer olduğu tüm küçük ölümlerime TEŞEKKÜRLER. Önümde uyumlu dans ettiğin için teşekkürler YAŞAM ve ÖLÜM. Bugün hayatı kutluyorum ve bu yeni doğumdan önce yüksek sesle şarkı söylüyorum. Ve çoktan ölmüş olan parçalarımı kucaklıyorum, onları seviyorum, onurlandırıyorum, teşekkür ediyorum ve kovuyorum. O zaman ve yerde kendim için yapabileceğim en iyi şeydi, bu nedenle onları eleştirmiyorum, tüm onurlarımı onlara sunuyorum. Bu yüzden bugün her zamankinden daha fazla yeniden doğabilirmişim gibi hissediyorum ve ilk kez olduğu gibi çıplak doğuyorum ve onlar yine bir nilüfer varlığı gibi. Zırhlar artık gerekli değil, bu yüzden tüm ışığında gerçekliğe yeni bir hoş geldin diyorum. Ve bu naiflikten, bugün hayatı eskisinden daha sıkı kucaklamama izin veriyorum, bu doğumda ilk nefesimi vermek için. Sevgili ve sevilen eski versiyon: Sen görevini yerine getirdin. TEŞEKKÜRLER! VE SONSUZA KADAR!
Reklam
kardem
ucnokta_yatay-1
Beni bunca saracak ne vardı? Kanıma girecek Gözbebeklerime oturacak Bir senfoni gibi kulaklarımdan eksilmeyecek Ne vardı? Hiç karşıma çıkmasaydın Bu kör olası gözler görmeseydi seni Ne vardı Güzelliğini hiç bilmeseydim Bir dua gibi bellemeseydim adını Ne vardı bütün gece Gözlerimi tavana dikerek Seni düşünmeseydim
Reklam
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.