• Ne dönüp dolaşıp gelinince kürkçü dükkanı olun, ne de gün olup devran dönünce hesap soran.
  Ne sarmayacak olanın yaranıza üflemesine izin verin, ne de kötü olacağım diye susuverin.
  Merhameti tebessümden ibaret zannetmeyin.
  Bir iyilik yeter tüm kötülükleri kapamaya niyetiyle başlarsan eğer kaşını çatarken, hayır derken de iyi olabilir insan.
  Gönlünüzün kemirilmesindense yalnızlığı sevin.
  "Mümin bir yılanın deliğinden iki defa sokulmaz’ı" deneyim sahibi olmadan öğrenin.
  Acı doruğa ulaşsa da ağlamayı nimet bilin..
  Gülerken birgün sonra öleceğinizin şuurunda olun!
  Kendinize "delirdi, çıldırdıyı" hayırda yarışırken söyletin!
  Ara sıra tekrar edin; “insanların beğenisi Allah'ın takdirinden küçüktür.”
  Hayat kısa,
  durup dururken sevdiklerinize "Seviyorum" demeyi ihmal etmeyin.
  Kırgın olduklarınızdan "kırgınım" demeyi esirgemeyin.
  Yağmurda rahmet yağıyor diye sırılsıklam olun, yaş çimenlere oturun, çocuk ile çocuklaşın, Allah de diye haykırın vicdanlara!
  Şükredin; bugünün nimetini yarın, yarında bulamayacağınız hayrı bugünde arayın.
  "Muhabbetin kantarı fedâkarlıktır" diye diye
  nefsinizden feragat edin!
  Gelmeyeni de getirir O, görmeyeni de gördürür O,
  güvendiğiniz Allah olsun, sırtınız yere gelmez böyle bilin.
  Fırsatını bulduğunda sırtınıza vuranlara karşı yüreğinizin duvarına "Kitaplar kalp kırmaz!" asın, kitaplarla hasbihâlleşmeyi öğrenin.
  Gerek yoktur illaki seviyorum narâlarını, şiirden seranatları duymanıza, bir çift gözün size vereceği yanındayım duygusu hepsine bedeldir, beklentilerinizi maddileştirmeyin.
  Velhasıl hayat tahmin edemeyeceğinizden daha kısa!
  “Bırakın işinizi gücünüzü Allah'a, en iyi tercihi O'nun yaptığını görmek için izin verin imanınıza.”
  Vesselam...
 • 'Biz, 'hayır' demeyi, 'işim var' demeyi, 'olmaz' demeyi beceremeyen insanlarız... Yorgunluğumuz bitmez bizim
 • Arzu etmediğiniz taktirde "hayır" demeyi öğrenin. Bir seks makinası değilsiniz ve bu erkek olarak yeterliliğinizi yansıtmaz. Bu nedenle, "Hayır, öyle hissetmiyorum" demek yerine özür dilemeyin, yalan söylemeyin veya bahane bulmayın.
 • Hayatı boyunca "evet" demiş bir insan için "hayır" demeyi öğrenmek çok zordur. "
  A. S. Lavey
  Sayfa 72 - 6:45 Yayın, 2.Baskı, Çeviri: Sibel Hacioğlu, Kadıköy
 • Farklı dillerde seni seviyorum demeyi öğrenin..
  Hayal kurmayı bırak !
  Hayalini kurduğun şeyleri gerçekleştirmek için ilk adımı at hemen şimdi..!
  "Bizimle çalışmak istermisiniz" yazısını gördüğünüz dükkana girip Hayır istemiyorum diyip çıkın.
  Çoçukluk fotoğrafları çektirdiğiniz yerlere gidip yeniden fotoğraf çektirin..
 • Holly Butcher 27 yaşında ve nadir görülen bir ilik kanseri hastası ölmeden 24 saat önce yazmış olduğu mektup; hayatta kalanlara çok önemli tavsiyeleri var kesinlikle okuyalım uzun demeyelim lütfen...

  İngiliz gazete Daily Mail'in haberine göre; ölümünden sonra paylaşılmasını istediği mektupta şu cümleler yer alıyordu: "Şimdi 27 yaşındayım. Gitmek istemiyorum, hayatımı seviyorum"
  “Bu yaşa kadar ölümü hep görmezden gelmişsinizdir. Ancak vaktiniz giderek azalır. Yaşlandığımı hayal ederdim hep. Yüzümün buruştuğunu ve saçlarımızın beyazladığını… Hayatımı birleştirdiğim kişiyle beraber çocuklarımızın büyüyüşünü izlediğimi hayal ederdim. O kadar güzel hayallerdi ki şimdi gerçekleşmeyeceği için üzülüyorum”
  Hayatımız çok kırılgan ve değerli. 7 Nefes aldığımız her gün için şükretmeliyiz.
  Şimdi 27 yaşındayım ve ölmek istemiyorum. Hayatımı seviyorum. Mutluyum. Ancak benim elimde değil.
  Ölümü görmezden gelmemiz hepimizi rahatlatır. Tabu haline gelen böyle bir konuda konuşmak ve başımıza geleceğini kabullenmek zordur.
  İnsanların stres yapmalarına neden olan hayatlarındaki küçük sorunlarını önemsememelerini öneriyorum. Böylelikle daha güzel şeylere odaklanabilirsiniz.
  Son aylarımı geçirirken aklıma birçok şey geldi. Şu anda bunları yazarken gecenin bir yarısı.
  Saçma sapan şeyleri kafanıza takmak yerine (son aylarımda bunu sık sık yaptığımı farkettim), gerçekten sorunu olan birinin hayatını gözden geçirin. Sorunlarınızı dert etmeyin. Elbette sorunlarınız olacak ancak bunları sevdiklerinize yansıtmayın.
  Sorunlarınızı unuttuktan sonra derin bir nefes alın ve masmavi gökyüzüne bakın. Ağaçların ne kadar yeşil olduğunu farkedin. O kadar güzel ki… Nefes aldığınız için çok şanslısınız.
  Belki bugün trafikte sıkışıp kalmışsınızdır ya da bebeğiniz sizi uyandırdığından uyuyamamışsınızdır. Belki de kuaförünüzün saçınızı çok kısa kesmiştir. Tırnaklarınız kırılmış, göğüsleriniz çok küçük ya da kalçanızda selülit olabilir.
  Unutun gitsin. Ölüm döşeğindeyken bunların hiçbirini hatırlamayacaksınız. Büyük resme dikkatli bakınca bunların önemsiz olduğunu anlıyorsunuz. Keşke ailemle bir kez daha doğum günümü veya Noel’i kutlayabilseydim.
  İnsanların işlerinden veya vücutlarından şikayet ettiğini duyuyorum. Hala gücünüz varken şükredin. İş ve spor gözünüze zor gelebilir. Ancak hareket edemeyecek durumdayken onları bile özleyeceksiniz.
  Sağlıklı bir yaşam sürdürmeyi denedim. En büyük tutkum buydu. Vücudunuzdan mutlu olmasanız bile sağlığınız yerindeyse şükredin. Vücudunuzu sevmeyi öğrenin. Takıntılı olmayın.
  Sağlıklı olmanın güzel görünmekten daha önemli olduğunu kabul edin. Kendinizi mental anlamda geliştirmeyi deneyin. Böylelikle sosyal medyanın yarattığı güzel kadın algısından kurtulabilirsiniz. Beğenmediğiniz ve sizi kötü hissettiren şeyleri okumayı bırakın. Kendinize odaklanın.
  Bir yeriniz ağrımadığı günlerde halinize şükredin. Grip, bel ağrısı ve diğer geçici rahatsızlıkları kafanıza takmayın. Bunlar gelip geçen şeyler.
  Sızlanıp durmayın. İnsanlara yardım edin.
  Verin. Verin. Verin. Ne kadar çok verirseniz o kadar mutlu hissedersiniz. Keşke ben de zamanında bunu yapsaydım.
  Hasta olduğumdan beri insanlara yardım etmeye, tanımadığım kişileri, arkadaşlarımı ve ailemi daha iyi anlamaya çalıştım. Bana hayatım boyunca iyiliği dokunan kimseyi unutmayacağım.
  Ölürken çok paranız olsa ne olur? Alışverişe gidip yeni bir kıyafet alacak haliniz yok. Şu anda paranın ne kadar değersiz bir şey olduğunu daha iyi anlıyorum.
  Kendinize gereksiz bir şey almak yerine bir arkadaşınızın ihtiyacını karşılayın. 1- Kimse aynı şeyi kaç kere giydiğinizi umursamıyor. 2- İyi hissediyorsunuz. Sevdiklerinize yemek ısmarlayın veya pişirin. Kahve yapın onlara. Minik bir hediye alıp onları ne kadar sevdiğinizi belirten bir not yazın.
  İnsanlara vakit ayırın. Onları bekletmeyin. Söz verdiğiniz vakitte arkadaşlarınızla buluşun. Onlar sizi beklemek istemiyor, sizinle vakit geçirmek istiyor. Böylelikle size saygı da duyacaklardır.
  Geçtiğimiz Noel’de ailecek birbirimize hediye almamaya karar verdik. Herkes, üzerinde hediye baskısı olmadığı için daha iyi hissetti. Bunun yerine birbirimize notlar yazdık. Kulağa tuhaf gelebilir ancak notlar hediyelerden daha anlamlılar.
  Paranızı tecrübe edebileceğiniz şeylere harcayın. Paranızı saçma sapan şeylere harcayarak tecrübe etmek istediğiniz şeylerden uzak kalmayın.
  Gitmeyi ertelediğiniz sahile hemen gidin. Ayaklarınızı suya sokun ve parmaklarınızla kumu hissedin. Suratınızı tuzlu suyla ıslatın.
  Doğayla iç içe olun.
  Telefonunuzla fotoğraf çekmek yerine o anın güzelliğini yaşayın.
  Saçınızı ve makyajınızı yapmak için saatlerinizi harcıyorsunuz. Peki buna değiyor mu? Kadınların bunu neden yaptığını asla anlayamadım.
  Bazen erken kalkın ve kuşların sesini dinleyin.
  Müzik dinleyin. Müzik terapidir. Eskiler en iyileridir.
  Köpeğinize sarılın. Bunu çok özleyeceğim.
  Arkadaşlarınızla konuşun. Ancak telefonda değil yüz yüze.
  Yaşamak için çalışın. Çalışmak için yaşamayın.
  Sizi ne iyi hissettiriyorsa onu yapın.
  Pasta yiyin. Suçlu hissetmeyin.
  Hayır demeyi öğrenin.
  İnsanlar sizi yargılayacak diye yapmak istediğiniz şeyleri içinize atmayın.
  Her fırsatta sevdiklerinize onları ne kadar sevdiğinizi söyleyin.
  Bir şey sizi mutsuz ediyorsa, bunu değiştirecek gücünüz olduğunu bilin. İster iş hayatınızda ister aşk hayatınızda. Değişmekten korkmayın. Ne kadar yaşayacağınızı bilmiyorsunuz. Günlerinizi sizi mutsuz eden şeylerle geçirmeyin.
  Size tavsiyelerim bunlar. İster dinleyin ister dinlemeyin.
  Son bir şey daha… Sık sık kan verin. Hem iyi hissedecek hem de hayat kurtaracaksınız. Her kan bağışı 3 kişinin hayatını kurtarabiliyor. Böyle basit bir eylemle hayat kurtarıyorsunuz.
  Kan bağışları sayesinde bir yıl daha fazladan yaşadım. Ailem, arkadaşlarım ve köpeğimle bir mutlu yıl daha geçirebildiysem bunun nedeni kan bağışlarıdır. Hayatımın en iyi bir yılını geçirdim.
  Holly Butcher'ın mektubu binlerce kişi tarafından paylaşıldı.
 • “26 yaşındayken öleceğinizi kabullenmek çok zor. Bu yaşa kadar ölümü hep görmezden gelmişsinizdir. Ancak vaktiniz giderek azalır. Yaşlandığımı hayal ederdim hep. Yüzümün buruştuğunu ve saçlarımızın beyazladığını… Hayatımı birleştirdiğim kişiyle beraber çocuklarımızın büyüyüşünü izlediğimi hayal ederdim. O kadar güzel hayallerdi ki şimdi gerçekleşmeyeceği için üzülüyorum”
  Hayatımız çok kırılgan ve değerli. Nefes aldığımız her gün için şükretmeliyiz.

  Şimdi 27 yaşındayım ve ölmek istemiyorum. Hayatımı seviyorum. Mutluyum. Ancak benim elimde değil.
  Ölümü görmezden gelmemiz hepimizi rahatlatır. Tabu haline gelen böyle bir konuda konuşmak ve başımıza geleceğini kabullenmek zordur.
  İnsanların stres yapmalarına neden olan hayatlarındaki küçük sorunlarını önemsememelerini öneriyorum. Böylelikle daha güzel şeylere odaklanabilirsiniz.
  Son aylarımı geçirirken aklıma birçok şey geldi. Şu anda bunları yazarken gecenin bir yarısı.
  Saçma sapan şeyleri kafanıza takmak yerine (son aylarımda bunu sık sık yaptığımı farkettim), gerçekten sorunu olan birinin hayatını gözden geçirin. Sorunlarınızı dert etmeyin. Elbette sorunlarınız olacak ancak bunları sevdiklerinize yansıtmayın.
  Sorunlarınızı unuttuktan sonra derin bir nefes alın ve masmavi gökyüzüne bakın. Ağaçların ne kadar yeşil olduğunu farkedin. O kadar güzel ki… Nefes aldığınız için çok şanslısınız.
  Belki bugün trafikte sıkışıp kalmışsınızdır ya da bebeğiniz sizi uyandırdığından uyuyamamışsınızdır. Belki de kuaförünüzün saçınızı çok kısa kesmiştir. Tırnaklarınız kırılmış, göğüsleriniz çok küçük ya da kalçanızda selülit olabilir.
  Unutun gitsin. Ölüm döşeğindeyken bunların hiçbirini hatırlamayacaksınız. Büyük resme dikkatli bakınca bunların önemsiz olduğunu anlıyorsunuz. Keşke ailemle bir kez daha doğum günümü veya Noel’i kutlayabilseydim.

  İnsanların işlerinden veya vücutlarından şikayet ettiğini duyuyorum. Hala gücünüz varken şükredin. İş ve spor gözünüze zor gelebilir. Ancak hareket edemeyecek durumdayken onları bile özleyeceksiniz.

  Sağlıklı bir yaşam sürdürmeyi denedim. En büyük tutkum buydu. Vücudunuzdan mutlu olmasanız bile sağlığınız yerindeyse şükredin. Vücudunuzu sevmeyi öğrenin. Takıntılı olmayın.

  Sağlıklı olmanın güzel görünmekten daha önemli olduğunu kabul edin. Kendinizi mental anlamda geliştirmeyi deneyin. Böylelikle sosyal medyanın yarattığı güzel kadın algısından kurtulabilirsiniz. Beğenmediğiniz ve sizi kötü hissettiren şeyleri okumayı bırakın. Kendinize odaklanın.

  Bir yeriniz ağrımadığı günlerde halinize şükredin. Grip, bel ağrısı ve diğer geçici rahatsızlıkları kafanıza takmayın. Bunlar gelip geçen şeyler.

  Sızlanıp durmayın. İnsanlara yardım edin.

  Verin. Verin. Verin. Ne kadar çok verirseniz o kadar mutlu hissedersiniz. Keşke ben de zamanında bunu yapsaydım.

  Hasta olduğumdan beri insanlara yardım etmeye, tanımadığım kişileri, arkadaşlarımı ve ailemi daha iyi anlamaya çalıştım. Bana hayatım boyunca iyiliği dokunan kimseyi unutmayacağım.

  Ölürken çok paranız olsa ne olur? Alışverişe gidip yeni bir kıyafet alacak haliniz yok. Şu anda paranın ne kadar değersiz bir şey olduğunu daha iyi anlıyorum.

  Kendinize gereksiz bir şey almak yerine bir arkadaşınızın ihtiyacını karşılayın. 1- Kimse aynı şeyi kaç kere giydiğinizi umursamıyor. 2- İyi hissediyorsunuz. Sevdiklerinize yemek ısmarlayın veya pişirin. Kahve yapın onlara. Minik bir hediye alıp onları ne kadar sevdiğinizi belirten bir not yazın.
  İnsanlara vakit ayırın. Onları bekletmeyin. Söz verdiğiniz vakitte arkadaşlarınızla buluşun. Onlar sizi beklemek istemiyor, sizinle vakit geçirmek istiyor. Böylelikle size saygı da duyacaklardır.

  Geçtiğimiz Noel’de ailecek birbirimize hediye almamaya karar verdik. Herkes, üzerinde hediye baskısı olmadığı için daha iyi hissetti. Bunun yerine birbirimize notlar yazdık. Kulağa tuhaf gelebilir ancak notlar hediyelerden daha anlamlılar.

  Paranızı tecrübe edebileceğiniz şeylere harcayın. Paranızı saçma sapan şeylere harcayarak tecrübe etmek istediğiniz şeylerden uzak kalmayın.

  Gitmeyi ertelediğiniz sahile hemen gidin. Ayaklarınızı suya sokun ve parmaklarınızla kumu hissedin. Suratınızı tuzlu suyla ıslatın.

  Doğayla iç içe olun.

  Telefonunuzla fotoğraf çekmek yerine o anın güzelliğini yaşayın.

  Saçınızı ve makyajınızı yapmak için saatlerinizi harcıyorsunuz. Peki buna değiyor mu? Kadınların bunu neden yaptığını asla anlayamadım.

  Bazen erken kalkın ve kuşların sesini dinleyin.

  Müzik dinleyin. Müzik terapidir. Eskiler en iyileridir.

  Köpeğinize sarılın. Bunu çok özleyeceğim.

  Arkadaşlarınızla konuşun. Ancak telefonda değil yüz yüze.

  Yaşamak için çalışın. Çalışmak için yaşamayın.

  Sizi ne iyi hissettiriyorsa onu yapın.

  Pasta yiyin. Suçlu hissetmeyin.

  Hayır demeyi öğrenin.

  İnsanlar sizi yargılayacak diye yapmak istediğiniz şeyleri içinize atmayın.

  Her fırsatta sevdiklerinize onları ne kadar sevdiğinizi söyleyin.

  Bir şey sizi mutsuz ediyorsa, bunu değiştirecek gücünüz olduğunu bilin. İster iş hayatınızda ister aşk hayatınızda. Değişmekten korkmayın. Ne kadar yaşayacağınızı bilmiyorsunuz. Günlerinizi sizi mutsuz eden şeylerle geçirmeyin.

  Size tavsiyelerim bunlar. İster dinleyin ister dinlemeyin.

  Son bir şey daha… Sık sık kan verin. Hem iyi hissedecek hem de hayat kurtaracaksınız. Her kan bağışı 3 kişinin hayatını kurtarabiliyor. Böyle basit bir eylemle hayat kurtarıyorsunuz.

  Kan bağışları sayesinde bir yıl daha fazladan yaşadım. Ailem, arkadaşlarım ve köpeğimle bir mutlu yıl daha geçirebildiysem bunun nedeni kan bağışlarıdır. Hayatımın en iyi bir yılını geçirdim.

  Görüşmek üzere

  Hol

  Kärlek
  Kaynak: https://esintiler.net/...24-saat-sonra-vardi/