"Doğar doğmaz kıyamet hsberini veren sakallı bebeğin paniğe yol açmamak içün öldürüldüğü ve gizlice gömüldüğü söyleniyor."
Sayfa 66 - Dorlion YayınlarıKitabı okuyor
"Nicedir bu haberciyi bekliyorduk. Biz ilim sahipleri nicedir mübareğin gelişinin izini sürüyorduk. Şimdi cühela takımı vır vır vır konuşacak, “hiç sakallı bebek mi olur? Bebek hiç konuşur mu?"
Sayfa 54 - Dorlion YayınlarıKitabı okuyor
"Haram-helal ver Allah'ım, garip kulun yer Allah'ım! Oh ne âlâ! Ye bakalım efendi, ye! Bilmezsin ki üstünde gezindiğin topraklar da senin için günde bin beş yüz defa “Ölse de etlerini, yağlarını şöyle afiyetle, doya doya, löpür löpür yesem” diye söylenip duruyor. Yiyecek inşallah, gözünüze dizinize dursun, yiyecek! Siz doymazsınız ama getirdiğiniz kıyamette o tıka basa doyacak! "
Sayfa 52 - Dorlion YayınlarıKitabı okuyor
"Ben bilmeden rast geldim bir tanesine bu yılanların, kâfirlerin, ateistlerin. Onlardan olduğunu bilmeden evlerinün ziline bir bastım zili bile “din-den-dön” diye çalıyor. “Dinden dön” fiyor bak kâfir apaçık. Dinden dön... Tövbe, Allah korusun! Velhasıl-ı kelam, bu devirde ilim az, şekil çok. Ahir zamanda olduğumuzun ispatı değil mi bu? İspatı elbet! "
Sayfa 52 - Dorlion YayınlarıKitabı okuyor
Dinimizi bilmiyoruz. Ayrıntılarını bilmiyoruz, öğrenmiyoruz. "
Sayfa 51 - Dorlion YayınlarıKitabı okuyor
"Mahallelerin gerçek muhtarları berberlerdir" derdi ustam. Hayatında ilk kez berber tahtasına oturtulmuş, saçlarına ilk makas vurulmuş çocuğundan tutun da iki büklüm ihtiyarına kadar herkes koltuğumuzdan geçer çünkü. Mahalleliden herhangi biri illaki elinden tutup çocuğunu getirmiştir,çocuğunu tanırsınız ; amcasından, dayısından, eniştesinden söz açılmıştır, kim kimin nesidir bilirsiniz. "
Sayfa 27 - Dorlion YayınlarıKitabı okuyor
336 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Koramal
Marafonun 3-cü kitabını da bitirdim. Ən çox vaxt ayırdığım bu kitab oldu hələki. Xəstəliyimlə əlaqədar bir neçə gün oxuya bilmədim. İkinci oxuya başlayanda yəqin bu kitabdan başlayaram, çünki ara verib oxuyanda boşluğa düşürəm, hadisələrin sırası yadımdan çıxa bilir. Kitabda hər kəsin həyatı təsir edir lakin mənə ən çox təsir edən İsrafil və Qasımın taleyi oldu. Mehdinin də kim olduğunu onsuz da təxmin edirdim. Ancaq yenə də kitabın bir neçə yerində hadisələrin gözləmədiyim , ağlıma gəlməyəcək nəticələri və səbəbləri vardı.
Koramal
KoramalRövşen Abdullaoğlu · Qədim Qala Nəşriyyatı · 094 okunma
Yeniden doğacaksın. Kıyametini yaşayıp yeniden dirileceksin. Azrail'i, İsrafil'i ve Cebrail'i ádeta göreceksin. Yardım edecek onlar sana. Domuza karşı aslan, yılana karşı kartal, baykuşa karşı hüthüt, kargaya karşı bülbül, eşeğe karşı at olacaksın.
Aşkı öldürmüşler mi ki? Ne haldedir bu alem? Üfle Sur'a İsrafil, Belki dirilir bu adem...!! Celaleddin Rumi
238 syf.
·
Puan vermedi
Nefha
Nefha
kitabını okuduysanız eğer Sezgin Kaymaz'ın cennet tasvirine aşinasınız demektir. Azazil mutlu mesut yaşamaktadır Cennet'te. Kendini tıpkı büyük tırpanı ile Azrail, büyük elçi Cebrail, elinde suru ile bekleyen İsrafil ve elbette güzeller güzeli dostu Mikail gibi bir melek olarak görür. Elbette meleklerin en büyüğü. Ama bir gerçeğin farkında değildir. Cennet ahalisine ayan olan bu gerçeğin farkına varması için Adem nam canlının yaratılmasını beklemesi gerekir ve o gün sonunda gelir. Bundan sonrası Haram Ağaç'a bir yolculuk ve takip eden kaostur. Muhteşem bir destan..
Ateş Canına Yapışsın
Ateş Canına YapışsınSezgin Kaymaz · İletişim Yayınevi · 2008256 okunma
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.