Giriş Yap
Yarabbim beni kendimden de muhafaza eyle! "Ya Rabbi! Cebrail, Mikail, İsrafil Azrail hürmetlerine ve şefaatlerine, beni cin ve insin şerlerinden muhafaza eyle!"
Reklam
Yarabbim beni kendimden de muhafaza eyle!
"Ya Rabbi! Cebrail, Mikail, İsrafil Azrail hürmetlerine ve şefaatlerine, beni cin ve insin şerlerinden muhafaza eyle!"
savaşa giderken yolda ordusunu kaybeden komutan, oturup ağlar mı? intihar mektubunu yazarken kalemi biten adam, oturup ağlar mı? aşık olduğu insana sevgisini açıklayacakken tam, israfil, borusunu öttürürse ve kıyamet kopmaya başlarsa, o adam oturup ağlar mı? kuşlar göç ederken, kanadı kırık bir serçe, oturup ağlar mı?
Topraktan öğrenip Kitapsız bilendir Hoca Nasreddin gibi ağlayan Bayburtlu Zihni gibi gülendir Ferhad'dir, Kerem'dir, Ve Keloğlandır Yol görünür onun garip serine, analar, babalar umudu keser. Kahbe felek ona eder oyunu. Çarşambayı sel alır, bir yâr sever kanadı kırılır ölmeden mezara koyarlar onu. O, "Yunusu biçâredir," ağu içer su yerine. Fakat bir kerre bir derd anlayan düşmesin önlerine ve bir kerre vakterişip : "- Gayrık, yeter!.." Ve bir kerre dediler mi : "İsrafil surunu toprağın nabzı başlar onun nabızlarında atmağa. Ne kendi nefsini korur baştan ayağa yâredir," urur, el alır, çöllerde kalır, kitapsız bilendir, Bayburtlu Zihni gibi gülendir. ve Keloğlandır. demesinler. mahlukat yerinden durur", ne düşmanı kayırır, "Dağları yırtıp ayırır, kayaları kesip yol eyler âbıhayat akıtmağa...
Reklam
Hoşça Kal İsrafil Rodop
İsrafil, çerçi için çiftliğe tek başına gelemediğine göre babasının sadece mirasçısıydı.  İki elinin parmaklarını birbirine geçirip cevizlere dalıp gitti: “Sanmam.”  “Sebep?”        “Şayet, evlat yerine sayılsaydım şimdiye kadar davet edilirdim.”      
Reklam
2
285
2.842 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48