1000Kitap Logosu
835 Satır

835 Satır

Şiirler 1

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

240 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 6 sa. 48 dk.
Adı
835 Satır
Alt başlık
Şiirler 1
Basım
Türkçe · Türkiye · Yapı Kredi Yayınları · Ocak 2015 (İlk yayınlanma: 30 Mayıs 2001) · Karton kapak · 9789750803734
Diğer baskılar
835 Satır
835 Satır
Nazım Hikmet´in çok güç koşullarda korunmuş, elden ele geçmiş, bazıları sağlığında basılamamış, bazıları özen gösterilmeden basılmış olan yapıtları, bu işe gönül vermiş eleştirmenlerin çabalarıyla, içerde ve dışarda, yıllardır derlenip toparlanmaya çalışılmış, ama çeşitli nedenlerden kaynaklanan yanlışların, karışıklıkların, tutarsızlıkların bir türlü önü alınamamıştır. Şimdi Adam Yayınları size Nazım Hikmet´in yepyeni bir toplu yapıtlar derlemesini sunuyor. Bu yolda daha önce yapılan bütün olumlu çalışmalar, Nazım Hikmet´in kitaplarının ilk basımları, arkasında bıraktığı müsveddeler -mekanik yaklaşımlara düşmeden, durumlara, türlere göre ayrı değerlendirmelere gidilerek -büyük bir özen ve duyarlılıkla yeniden gözden geçirilmiş, konunun uzmanı eleştirmenlerin özverili katkıları ve ortak çabalarıyla, sanatçının özellikleri, kendine özgü kullanımları gölgelenmeden, yanlışların düzeltilmesi, karışıklıkların, tutarsızlıkların giderilmesi sağlanmıştır.
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 56.4
Erkek
% 43.6
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
8.9
10 üzerinden
532 Puan · 48 İnceleme
243 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
adam gibi adam Nazım Hikmet Ran
"Nazım Hikmet'in çok güç koşullarda korunmuş, elden ele geçmiş, bazıları sağlığında basılamamış, bazıları özen gösterilmeden basılmış olan yapıtları, bu işe gönül vermiş eleştirmenlerin çabalarıyla, içerde ve dışarda, yıllardır derlenip toparlanmaya çalışılmış, ama çeşitli nedenlerden kaynaklanan yanlışların, karışıklıkların, tutarsızlıkların bir türlü önü alınamamıştır. Şimdi Adam Yayınları size Nazım Hikmet'in yepyeni bir toplu yapıtlar derlemesini sunuyor. Bu yolda daha önce yapılan bütün olumlu çalışmalar, Nazım Hikmet'in kitaplarının ilk basımları, arkasında bıraktığı müsveddeler - mekanik yaklaşımlara düşmeden, durumlara, türlere göre ayrı değerlendirmelere gidilerek - büyük bir özen ve duyarlıkla yeniden gözden geçirilmiş, konunun uzmanı eleştirmenlerin özverili katkıları ve ortak çabalarıyla, sanatçının özellikleri, kendine özgü kullanımları gölgelenmeden, yanlışların düzeltilmesi, karışıklıkların, tutarsızlıkların giderilmesi sağlanmıştır. " Bu yapıtı bizlere kazandırdıkları için Adam yayınlarına öncelikle çok teşekkürler. Kitabı isterseniz baş ucunuza koyun her gün 5-6 şiir okuyun ezberleyin, isterseniz bir günde okuyup içerisinden alıntılar paylaşın. İçerisinde gerçekten Nazım Hikmet'in kaleminden muhteşem dizeler var. Özellikle Benerci dizelerini çok beğendim ve devamını merak ettim.
Benerci Kendini Niçin Öldürdü?
Benerci Kendini Niçin Öldürdü?
kitabını ilk fırsatta elime geçirip tamamını okumayı planlıyorum. Ayrıca kitabı okurken aslında günlük yaşamımız da kullandığımız bir çok kalıplaşmış cümlenin de gerçekte Nazım Hikmet'in dizeleri olduğunu göreceksiniz.
835 Satır
8.9/10 · 2.043 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
243 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
Her bir şiirini özenle okuyup, hissettim Nazım'ın. Şiir kitaplarını aslında ne çok severmişim de bu zamana kadar kendimi bundan mahrum etmişim. Bu kitaptaki şiirlerin hiçbiri aşk üzerine değil. Tamamen farklı yıllarında yazdığı, yaşadığı şeylerin şiirlere dizildiği bir kitap. Bir de aşk üzerine yazdıklarını merak ediyorum. Onları da okumak gerek bence ..
835 Satır
8.9/10 · 2.043 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
243 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Nazım Hikmet okumakta hep zorlandığım isim. Yazıları, şiirleri bana göre üslup açısından benim okuma stilime uygun gelmiyor. Konulari şiire çevirişi ve kelimeleri işleyişi farklı da olsa gercekten bir şair, yazar icin önemli bir yetenek ama ben okurken o hissiyati alamıyorum bir türlü. Cümle olarak okunduğunda her bir cümlesi ayri bir duyguya dokunuyor. Ama bir bütün olarak okudugumda bana siir okuyormusum gibj gelmiyor. Nazim Hikmet gibi bir kaleme saygım sonsuz. Sanırım onun yazma stiline alışmam biraz zaman alacak.
835 Satır
8.9/10 · 2.043 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
240 syf.
·
88 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Bir şiir kitabı asla bitmez.. Şiir kitaplarındaki sayfaları takvim gibi günlük bir tane yırta yırta ilerlemek bence en iyisi. "Ben yanmasam Sen yanmasan Biz yanmasak Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?"
835 Satır
8.9/10 · 2.043 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
240 syf.
·
10/10 puan
Ne yazsam bilemedim ki, seni anlatmak benim haddime değil. Çünkü seni sevmek anlamaya yeterli değil. Bu seferlik seni, seninle aynı yola baş koyanların anlatmasına izin veriyorum; çünkü diyorsun ki: "Biliriz: Lenini sevdiğini biliriz... Biliriz bunu ihtiyar usta. Bak bu hususta hemfikiriz. Fakat sevmek, anlamak demek değil... Şuurun, çok uzun bir köprüsü var, duymakla anlamak arasında. Sen de sevdin onu, onu duydun, fakat anlamadın. Öldü, ağladın fakat bizim gibi ağlamadın.. Onu sen anlamadın. Anlamadın... Anlamadın... Lenini anlamak demek: inkılâbı Lenin gibi anlamak demektir.. Sen inkılâbı analamadın! Bırak Maksim Gorki bırak, onu anlıyarak sevenler anlatsın... Bırak onu bizden dinlesin, Kapri balıkçıları.... "
835 Satır
8.9/10 · 2.043 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.