Altın Zambak Bloodlines (Kanbağı) Serisi 2

8,5/10  (18 Oy) · 
69 okunma  · 
14 beğeni  · 
754 gösterim
Sydney Sage bir Simyacı. Büyüyle uğraşan, insan ve vampir dünyaları arasında köprü görevi gören bir grubun üyesi. Simyacıların asıl görevi vampirlerin sırlarını korumak. Bir de insanların hayatlarını.

Sydney'nin en büyük hayali üniversiteye gitmekti, ama onun yerine, kendini Palm Springs, California'daki gösterişli bir yatılı okulda buldu. Moroi Prensesi Jill Dragomir'i, Moroi Sarayı'nı içsavaşa sürüklemek isteyen saldırganlardan korumakla görevlendirilmişti. Eski hataları yüzünden bir zamanlar gözden düşen Sydney, artık sadakati ve itaatkarlığıyla herkese örnek gösterilen bir Simyacı'ydı.

Ancak Sydney, Jill, Eddie ve özellikle de Adrian'la yakınlaştıkça, eski Simyacı inançlarını, aile kavramını ve gerçek aidiyet duygusunu sorgulamaya başlayacaktı.

Ona her konuda uyan, hoş, akıllı Brayden'la yakınlaşması da zaten karışık olan aklını iyice karıştıracaktı.

Brayden ne kadar kusursuz görünse de, Sydney, kalbinde başka birinin olduğunu hissetmeye başlamıştı. Hem de ona yasak biri.

Şok edici bir sır bütün vampir dünyasını altüst etmek üzereyken Sydney'nin sadakati her zamankinden zor bir sınavdan geçecekti.

Sydney hayatı boyunca ona öğretilen ilkelere ve kanunlara mı uyacaktı, yoksa içgüdülerinin sesine mi kulak verecekti?
Simyacılara mı güvenecekti, yoksa kalbine mi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  488
 • ISBN:
  9786051420905
 • Orijinal Adı:
  The Golden Lily
 • Çeviri:
  Zeynep Arıkan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meryem Özalp 
07 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Hmmm.. serinin 2.kitabi biraz duragn miydi ne :) olsundu ama sevdim bi kere sknti yok yola devam.. bu kitapta Sydney Brendan adinda sacma sapan bi adamla cikmaya basliyor allah icin ne sıkıcı bi adamdi yafss :D Bizim kiz icin ilk oldugundan sapşik hallerine cok guldum bi iliski hakkinda hicbisi bilmiyr kitaplardn bilgi almaya calisiyr fln.. Kizimiz sosyallesmeye basliyot aslinda yasak ama elindn bisi gelmez ortama ayak uydurmak lazm :) Yeni bir grubu kesfediyrlar kendilerini ışıklı bisi diyorlar zamannda simyacilardnlarmis ama bunlarn ki daha cok fiziksel yakaldklari strigoileri torenle fln olduruyrlar. Bir de buyu konusu var ne kadr korksa da buyu yapabildgini feln ogreniyr Sydney ne kadr istemese de kendini buyu yaprken buluyor. Baya da yetenekli hea :) bu arada Adriancim canim sirf yakinnda olsn diye bahaneler uretiyor ama iste yasaklar agir basiyor malesf, dier kitaplarda bununda ustesnden gelicktr ama o kisimlari okumak icin sabirsizlaniyrm :) neyse guzeldi ya yine de okuyunuz okutunuz :D

Sinem 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Rose gibi güçlü bir karakterden sonra Sydney biraz daha alt seviye de kaldı benim için. Fiziksel güçsüzlüğünü zekasıyla kapattığı için de benim için bir tık daha yükseldi. Kitaptaki olay örgüsü yeterince güzeldi ama yazar çoğu yerde sahneleri üstü kapalı olarak geçtiği için tatmin olmadığım çok fazla yer oldu.

Ama Adrian karakterini bu kitapta biraz daha sevdim ve ilişkilerini onaylamaya bende Sydney gibi bir tık daha yaklaştım.