Mavi Büyü Bloodlines (Kanbağı) Serisi 3

8,6/10  (17 Oy) · 
61 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.057 gösterim
Bir Kanbağı Romanı.

Sydney Sage bir Simyacı. Büyüyle uğraşarak insanların dünyasıyla vampirlerinki arasında köprü görevi gören, vampirlerin sırlarını ve insanların hayatlarını koruyan bir grubun üyesi.

Sydney derinden sarsıldığı yasak bir anın sonrasında, Simyacı öğretileriyle kalbinin arzuları arasına bir çizgi çekmeye çalışıyor. Sonra nihayet, ele avuca sığmaz ve büyüleyici Marcus Finch`in izini buluyor. Marcus, teşkilatın varlığını reddettiği eski bir Simyacı ve artık hayatını bir kaçak olarak sürdürüyor. Sydney, Marcus`un yardımıyla, hayatı boyunca sadık kaldığı grubun, gerçeği kendisinden gizlediğini fark ediyor.

Altın zambak dövmesinin Sydney`in üzerinde sandığından daha büyük bir etkisi olabilir mi? Sydney yaşadıklarıyla uzlaşmak için çabalarken, bir yandan da, giderek artan büyülü güçleriyle, genç ve güçlü cadıları hedef alan şeytani bir büyü kullanıcısının peşine düşmek zorunda kalıyor. Büyü yapmak şimdiye dek öğrendiği her şeye ters, ama tek umudu bu özelliğini kucaklamak, yoksa sıradaki kurban bizzat kendisi olabilir. Yolunu çizmek Sydney için sandığından da zor. Ama belki mantığının yerine kalbini dinlerse, nereye ait olduğunu bulabilir...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786051423272
 • Orijinal Adı:
  The Indigo Spell
 • Çeviri:
  Beril T. Uğur
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şule ALTAN 
25 Mar 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Seri genel olarak sürükleyiciydi fakat bu kitabın yeri ayrı.Geriye dönüp baktığımda daha hiç bir şey okumadım dedirtti dört yüz küsür sayfa olmasına rağmen.Kapak tasarımları hiç hoş değil farkındayım ama bir şans verin derim.

Müge Buket Akar 
06 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Serinin en heyecanlı kitabı denebilir, (devam kitaplarını henüz okumadığımdan tam karar veremiyorum) :)
o hayranı olduğunuz doğaüstü dünyanın bir başka boyutuyla daha karşılaşıp bir kez daha hayran olacaksınız.

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Az önce en nefret edilen durum başıma geldi ve maalesef yazdığım upuzun yorum silindi. Gerçi bundan sonra yeminliyim, daha da telefondan yorum yazmam yahuu :( Çok üzüldüm ama işin içinde Adrian olunca azimliyimm, başarıcam ;) Öncelikle bu kitapta çok başka bir Sydney görüyoruz. Daha kendinden emin, Adrian'a karşı hissettikleri konusunda gemileri yakmaya çok yakın, asiliği had safhaya fırlamış bir Syney ;) Adrian'a karşı verdiği her "hayır" cevabının aslında "ayıla bayıla evet" anlamına geldiğinin kendisi de gayet farkında... Ama yine de Adrian'a az çektirmiyor kendileri... Aslında ben Sydney karakterini pek seven bir okuyucu değilim. Önceki kitaplarda kafasını duvara sürtme isteğim bu kitabın sonlarına doğru ancak azalmıştı ;) Ve ahhh Adrian... Tam bir fangirl modunda o bir insan olamaz dicektim kiii, zaten insan değil :D Ama bu her Moroi'nin bu kadar "taş" olduğu anlamına gelmiyor tabii kii... Yaptığım update lerden de anlaşılacağı üzere kitapta onunla olan sahneler resmen bir rüya gibi... :) Beklentimizi fazlasıyla veriyor ♥♥♥. Kitabı genel olarak sevdim ama diğer kitaplara göre durağan buldum nedense... Aslında konu oldukça fazla... Simyacılar, büyücüler, sırlar, Marcus... Adrian-Sydney dışında çok da tatmin etmedi beni aslında... Marcus konusunda hayal kırıklığına uğradım mesela... Trey-Angeline olayını en başından tahmin etmiştim. Ayrıca Sydney'nin dövmesinin etkisinin azalmasının fizyolojik bir durum olmadığını düşünüyorum nedense... Bence Adrian'a karşı hissettiklerinin artık karşı konulmaz hale gelmesi ve büyü gücünün de giderek artmasının direncinde daha büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Ama dövmesinin kırılması umarım onu daha da zor durumların içine sokmaz. Kitabın sonunda görüyoruz ki Sydney'nin işi daha da zorlaşıyor ve biraz da kendi kazdığı kuyuya düşüyor. Ayy bunu da yazmam lazım mutlaka... "Ivashkovnatör" nedir yahuu, Adrian'ın yaratıcılığına hayranım :) Herkese iyi okumalar...

Sinem 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İlk iki kitaba kurgusunu çok daha başarılı bulmama rağmen kitapta hala beni tatmin etmeyen şeyler vardı.

İlk seriden farklı olarak yazar bu kitap da biraz daha farklı şeyler denemek istemiş ama bu da beni seriden biraz daha soğuttu.

Richelle kurgu konusunda çok iyi ama anlatım konusunda aynı başarıya sahip değil. Onu diğer yazarlardan ayıran Moroi-Dampir-Strigoi üçlemesiydi. Ama bu seriyle yakaladığı başarıyı tam olarak göz ardı etmiş.

Kitabın içeriğinde de, heyecan verecek dövüş veya savaş sahneleri tamamen üstün körü geçilmişti. Tamamen Sydney-Adrian aşk ilişkisine odaklıydı ve bu da beni fena halde rahatsız etti.

Yazardan çok daha iyi şeyler bekliyordum, beklentim bir fiyaskoyla sonuçlandı.

Meryem Özalp 
 07 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Vaaayy be 3.kitaba olayli basladim resmen. Richelle hic durmamis :) bizim kiz iyice buyu ogrenmeye ve kullanmaya basliyor. Adrianla yaklsyr. Moroilere baglaniyor onlari seviyor. Iyice asi ye dönuyr. Yani kanbagi serisi olmasydi Sydney icin aklimda moroileri sevmeyen onlrn oldugu yerde nefes alamayan kiz olucakti. Ama simdi kendi kararlarini kendi veren cok guclu bir kiz var. Bu kitapta olay jill'i korumaktn cikti gibi. Buyucu fln peslernde olmaya basladi. Marcus adinda simyacilara karsi gelen bi adam ve grubuyla tanistk. Bu arada simyacilarn masum olmdklarini ve kendini kandrdklarini ogrendi. En son da bomba patladi zaten 4.kitapta olayli baslick gibi :))

Kitaptan 4 Alıntı

Meryem Özalp 
07 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Emin misin ? Çünkü aklıma bir sürü sevgi sözcüğü geldi. Elmalı turtam. Çikolatalı pastam. Akide şekerim. "
" Neden hepsi yüksek kalorili yiyecek isimlerinden oluşuyor ? Hem hiç romantik değiller. "
"Ne dememi tercih edersin ? Kereviz sapım mı ? Doğrusu bu da bende sıcak duygular uyandırmıyor. "

Mavi Büyü, Richelle Mead (Sayfa 154)Mavi Büyü, Richelle Mead (Sayfa 154)
Meryem Özalp 
08 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Beni kandırma. Şeye dayanamadığımı biliyorsun..."
"Bana mı ?"
Dergiyi işaret ettim." Bulmacalara. "

Mavi Büyü, Richelle Mead (Sayfa 26)Mavi Büyü, Richelle Mead (Sayfa 26)
Meryem Özalp 
07 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Karanlıktaki ateşimsin, biz birbirimizin etrafındaki gölgeleri dağıtıyoruz.."

Mavi Büyü, Richelle Mead (Sayfa 303)Mavi Büyü, Richelle Mead (Sayfa 303)