Andersen Masalları

·
Okunma
·
Beğeni
·
5bin
Gösterim
Adı:
Andersen Masalları
Baskı tarihi:
2009
Sayfa sayısı:
155
Format:
Karton kapak
ISBN:
9799756231769
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Parıltı Yayıncılık
280 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Büyük küçük herkesin okuması gereken; yaşama, insanlara ve doğaya ait önemli dersler çıkarabileceğimiz masallar yer alıyor bu kitapta. Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen’in yazmış olduğu; dostluk, sevgi, yalnızlık, mutluluk, yoksulluk, çalışkanlık vb. temaların işlendiği bu masallar hem büyüklerin hem de küçüklerin anlayabileceği sade ve anlaşılır bir dille anlatılmıştır.
Ayrıca ince ve duyarlı bir felsefi düşüncenin hemen her masalda var olmasından dolayı kesinlikle okunması gerektiği kanısındayım…
152 syf.
Çocukluğuma döndüren, tekrar düşler kurduran masallar..
İçerisinde kısa kısa hikayeler yer almakta.
Değişen dünya içinde değişen düşüncelerle tekrar okunması gereken bazı kitaplar vardır. Onlardan biri de masal kitapları elbette.
64 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10 puan
:)) İçerisinde küçük büyük hemen hemen çoğu insanın bildiği çocuk klasiklerini barındıran bu mini mini hikaye kitabı totalde 45 dakikanızı almayacak kadar kısa , hani olur da çocukluğumun masallarına döneyim derseniz zamanınızı geçirmek için oldukça ideal. :))
122 syf.
·Puan vermedi
Aradan uzun yıllar geçtikten sonra farklı bir tat veren minik kitaplardan, son zamanlarda uyumadan önce böyle hikaye ve masal kitapları içimi huzurla doldurur oldu.
280 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Bazı kitapları ikinci kez okumayı saçma buluyorum; ama aradan uzun yıllar geçmişse, kitabı tekrar okuduğunuzda bambaşka bir tat ve duyguyla karşılaşıyorsunuz. Bazen eskiden hissettiklerinizin saçma olduğunu düşünürken, bazen de hiç fark etmediğiniz bir yanını kendinize yakın buluyorsunuz.
280 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Merhabalar...
İnsan çoğu zaman insanı anlamak için kitap okur Bu kitabı okumamın sebebide çocukların hayal dünyasının renkliliğini keşfetmekti keşke her çocuk böyle güzel masallarla büyüse dedim okurken.
Nasihat dinlemeyi hiç bir çocuk sevmez ama masallar nasihat verir çocuklarda en çok masal dinlemeyi sever. Anneler, babalar vb. daima çocuklarının onları dinlemediğinden yakınır oysa onlara anlatmayı bizler beceremiyoruz bir çocuk huysuzsa ve doğru olmayan davranışlar sergiliyorsa bu onu kötü bir çocuk yapmaz çünkü hiç bir çocuk kötü değildir kötü olan ebeveyinlerin eğitim biçimidir:)
280 syf.
·13 günde·Beğendi·6/10 puan
içinde farklı farklı hikayelerin olduğu bir masal kitabı adından da anlaşıldığı üzere Andersen Masalları hikayeleri tamamıyla hayal ürünü.Yaratıcılık ve emek var kitabın nasıl bittiğini anlamadım bile herkesin zevki farklıdır. Ama tavsıye ederim resimleri yok sadece yazı bu arada düşünmeyi geliştirdiğini düşünüyorum
63 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Doğunun binbir gece masalları kadar güzel ve zengin olmasa da da batının en güzel eserlerinden biri diyebiliriz Büyümek istemeyenler için Harika bir eser
İyi okumalar
Varolun
280 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Son dönemlerde bir çok masal kitabı tekrar okudum en hoşuma giden yani bir çok masalı birleştirip tek kitap haline getirmek örneğin Grimm masalları gibi kitaba gelince anlatmaya gerek yok aslında hepimizin okuduğu ve bildiği halk masalları işte..
280 syf.
·Puan vermedi
Hangi yaşta olursam olayım her okuduğumda merak uyandıran masallarla dolu bir kitap. Masallar sadece çocuklar için değildir bana göre. Bu hayattan her zaman ders almaya çalışkanların da okuması, dinlemesi gerektiği eğlenceli öğretici türleridir.
64 syf.
·Puan vermedi
22 yaşında yada daha da büyük olmak masal okumak, çizgi film izlemek veya yeni oyuncaklar almak için engel değildir. Yalnızca gerçeklerin farkına vardığımız için eskisi gibi eğlenceli gelmez çoğu zaman bizlere.

Çocukken Andersen Masallarını okuduğumda hiç bu kadar sinirlenmemiş ve etkilenmemiştim. Benim için sadece renkli, büyük yazılı ve okumamı ilerletmem için birer araçtılar sanırım.
Ancak şuan...
"Kırmızı Ayakkabılar" masalını hepimiz biliriz hani sürekli dans eden hiç durmayan, bu yüzden bir kız çocuğunun ayakları kesildi. Sadece annesi ayakkabıları giyme dedi ve o ayakkabıları çok sevdiği için giydi. Bu yüzden neden bir kız çocuğunun ayakları kesilsin ki?
Bir asker, cadının elindeki çakmağı alabilmek için cadının kafasını kesiyor.
Çocuklar bunlardan nasıl bir ders çıkarabilir ki?

Yanlış düşünüyorsam lütfen bana doğrusunu anlatın çünkü gerçekten okuduklarıma inanamıyorum.

Keyifli okumalar diyemeyeceğim, çünkü hiç keyifli şeyler yazmıyor.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Andersen Masalları
Baskı tarihi:
2009
Sayfa sayısı:
155
Format:
Karton kapak
ISBN:
9799756231769
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Parıltı Yayıncılık

Kitabı okuyanlar 1.024 okur

  • Tüge
  • DURU DENİZ
  • Elif Seniha
  • Baran Epli
  • Furkan
  • KİTAP ADAM (حسين)
  • Şevval Düzgün
  • Uranüs Gibi

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları