Aşıklar Ölmez Kuşçu Hikayeleri

8,5/10  (11 Oy) · 
31 okunma  · 
16 beğeni  · 
1.671 gösterim
"Aşkın pazarında canlar satılır,
Satarım canımı alan bulunmaz.

Ölenler hayvan imiş, âşıklar ölmez"

"Âşık adamın gıdası sevdiği değildir. Gıda sevmenin kendisidir. Onun için şimdilerde kendilerini âşık sananlar sevgiyle beslenmiyorlar. Ya ne ediyorlar? Sevgililerini yiyorlar. Âşık dediğin sevgilisini yer mi? Sevgilisini yiyen hayvandır. Onun için sevgilisini yiyenler ölür ama âşıklar yaşar. Ölen hayvandır, âşıklar ölmez."

"Âşıklar Ölmez" rahmetli Ömer Lütfi Mete'nin hatırasını ve onun unutulmaz karakteri Kuşçu'nun hikmetli sözlerini yaşatmak adına kitaplaştırıldı. Senaryodan uyarlanan kitapta Kuşçu karakterinin sonsuzluğa adanan bir yörüngede hayatın her alanına ait birikimine tanıklık etmiş olacaksınız. Kimi zaman bir soruda, kimi zaman bir hikâyede, kimi zamansa tek bir kelimede düşünce dünyanızda ince ayarlar yapmak durumunda kalacak ve belki de ruhunuza kendi yolculuğunda bambaşka bir rota belirleyeceksiniz.
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  168
 • ISBN:
  9786055027582
 • Yayınevi:
  Yakın Plan Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ömer Lütfi Mete'nin yadiğarı hikayeler ve şiirlerle süslü bir kitap.Oğlunun babasının anısına düzenlediği,Kuşçu hikayelerinin yer aldığı bir eser.
Kitap ,mistik ,özgün hikaye ve şiirlerden bir demet sunuyor.Keyif ile okumuştum.Sakinlige ihtiyaç duyduğunuz da rahatlıkla okuyabileceğiniz bir eser...