Sözün Özünden Dünden Bugüne

Atasözleri

İskender Pala

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
312 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Atasözleri
Atasözleri, kültüre dair inceliklerin görülebileceği en temel söz birimleridir. Ne zaman ya da kim tarafından söylendiği bilinmez ama halk bu sözlerin doğruluğunda, derinliğinde mutabıktır. Binlerce yıllık gelenekten damıtılmış bu hikmetli sözler, İskender Pala'nın özgün yorumlamalarıyla tekrar bir araya getirildi. Günlük hayatta hangi durumlarda kullanıldıkları, hangilerinin artık kullanımdan kalktığı / kalkması gerektiği gibi aydınlatıcı bilgilerle zenginleştirilmiş bu eser, halk kültürümüz için de önemli bir çalışma.
Atasözleri
Atasözleriİskender Pala · Kapı Yayınları · 2018160 okunma
Reklam
·
Puan vermedi
İlaç gibi Atasözleri
Bir atasözü bazen anlamsızlaşıp bazen de hayatın en yalın gerçeklerinden biri olabiliyor. Önemli olan sözü söylemek değil, o sözden çıkarılan dersleri tatbik edebilmektir. Keşke, biri açıklamasıyla beraber her gün bir atasözü paylaşsa da 'keşfetten' takip edebilsek.
Atasözleri
Atasözleriİskender Pala · Kapı Yayınları · 2018160 okunma
312 syf.
10/10 puan verdi
Atasözleri, kültüre dair inceliklerin görülebileceği en temel söz birimleridir. Ne zaman ya da kim tarafından söylendiği bilinmez ama halk bu sözlerin doğruluğunda, derinliğinde mutabıktır. Binlerce yıllık gelenekten damıtılmış bu hikmetli sözler, İskender Pala'nın özgün yorumlamalarıyla tekrar bir araya getirildi. Günlük hayatta hangi durumlarda kullanıldıkları, hangilerinin artık kullanımdan kalktığı / kalkması gerektiği gibi aydınlatıcı bilgilerle zenginleştirilmiş bu eser, halk kültürümüz için de önemli bir çalışma. Bu çalışmada bine yakın atasözüne yer verilmiştir. ... Umarız okuyucu ve öğrencilerimiz bu bin sözden bin öğüt öğütürler ve atalar sözü hazinemizden cevherler devşirirler. (Tanıtım Bülteninden) İyi okumalar, bol kitaplı günler.
Atasözleri
Atasözleriİskender Pala · Kapı Yayınları · 2018160 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.