Ay Bahçesi

7,5/10  (29 Oy) · 
71 okunma  · 
35 beğeni  · 
1.994 gösterim
Aşk, masumiyet, fedakârlık ve inançla örülmüş bir peri masalı…

Kim olduğunu ve ıssız Maine sahillerine nereden geldiğini bilmeyen Selena kendini yabancı yüzlerin arasında kaybolmuş hisseder. Bu tanımadığı dünyada sadece tek bir kişi ona huzur verir; kendisi gibi yalnız olduğunu gözlerinden okuyabildiği Ian Carrick…

Eskiden son derece başarılı bir doktor olan Ian, insanları iyileştirme arzusundan vazgeçmesine neden olan telepati yeteneği yüzünden toplumdan uzak bir yaşam sürdürmeye karar vermiştir. Ancak Ian bu doğaüstü yeteneğini Selena'nın üzerinde kullanamaz. Genç kadın, masumiyeti ve güzelliğiyle Ian'ın aklını başından almakla kalmayıp karanlığı ışıkla, sessizliği kahkahalarla yok eder. Onun sayesinde Ian hayata ve kendine yeniden inanmaya başlar. Fakat geçmişten çıkagelen gizemli bir gölge, bu büyük aşkı ve Selena ile Ian'ın kurduğu hayalleri yıkmakla tehdit edecektir.

"Kristin Hannah'nın aşk romanları değerli mücevherlerden farksız!"
-Romantic Times-

"Ateşböceği Yolu'nun yazarı Hannah aşkı sevgi ve inançla kaleme alıyor."
-Luanne Rice-

"Hikâye dokunaklı bir sonla bitiyor fakat Hannah'nın o muhteşem dili, merak uyandıran karakterleri ve okuyucuyu olayların içine çekebilme becerisi, üstüne bir tutam da doğaüstü yetenek eklenince kitabı gerçekten okunmaya değer kılmış."
-Library Journal-

"Kristin Hannah tam anlamıyla müthiş bir hikâye anlatıcısı."
-Romantic Times-
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2015
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786053437192
 • Orijinal Adı:
  Waiting for the Moon
 • Çeviri:
  Solina Silahlı
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
İnci 
28 Oca 00:51 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitap kesinle muhteşem. Kitap bittiğinde insan tam anlamıyla iyi ki bu kitabı okudum. İyi ki diyebiliyor. Kristin Hannah muhteşem bir yazar. Tüm kitapları okunmaya değer.

Özge Uzun 
16 Ara 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitapta mantıklı olan pek bir şey yoktu bence. Ama mantıklı olmaması kitabı sevmemi engellemedi. Yazarın en sevdiğim kitaplarından biriydi. Yine de Ian ve Elliot'un akıl almaz bencillikleri uzun süre beni sinir etti. Kitaptaki erkek karakterlerin sorunu ne diye düşünmedim değil. Selena'nın her şeyi en baştan öğrenmesi gereksiz yere hayatı ne kadar zorlaştırdığımızı gözler önüne seriyor. Bilimsel olarak daha fazla araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Dönem özelliklerine dair de pek bir bilgi yoktu. Zamandan bağımsız yazılmış gibiydi. Kendime bir kaç kez olayların geçtiği yılı hatırlatmak zorunda kaldım. Ama tabi sevdiğim, ailenin ne olduğu, nasıl olması gerektiği ile ilgili olan aynı zamanda da aşkı ve dünyayı sorgulayan bir romandı. Yazarın önceki kitaplarını sevmişseniz bunu da mutlaka seversiniz.

Minerva 
15 Nis 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

İnanamıyorum... Bu kitap o kadar mükemmel, o kadar harika bir kurguya sahip ki. Birkaç dakika önce bitirdim ve kendimi inanılmaz derecede harika hissediyorum. Kitabın özellikle sonunda sizi çok fazla şaşırtan şeyler oluyor. Tam kötü sonla biteceğini düşünürken Hannah yine hepimizi şaşırtıyor ve kitap mükemmel bir sonla bitiyor. Mutlaka okuyun, ölmeden önce bir kez bile olsa mutlaka okuyun.

Nurhan DÜZGÜN 
15 Kas 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Çok sevdiğim bir yazar bu sefer tarihi romantik harikalar çıkardığı etkileyici bir roman yazmış bir gün de bitirdim kesinlikle okunmalı

Yonca YAVUZ AKÇAY 
11 Kas 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bu sefer biraz hayal kırıklığı yaşamadığım diyemeyeceğm. Diğer kitaplarına kıyasla çok fazla zevk alarak okumadım. Başta merakla okuyordum fakat daha sonrasında sıkıldım ve bir an önce bitsinde kitaplığa kaldırayım diye can attım.

Kitaplar Kraliçesi 
05 Oca 00:03 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Çok heyecanlı ve merak uyandıran bir kitap .. Sonunu tahmin edemiyorum bakalım neler olacak ! :) Kesinlikle herkesin kitaplığında bir Kristin Hannah kitaplarından olmalı ..

Duygu Can ALP 
01 Ara 2017 · Kitabı okudu · 34 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitabımız intiharla başlıyor ama ilerledikçe intihar etmiş iyi olmuş kendine gelmiş dedim Selena karakteri için. Hem her şeyi yeniden öğrendi hemde masumca:) Ama kitaptaki erkek karakterlerin bencillikleri beni çok sinirlendirdi özellikle Ian bıçaklamak istedim bir ara. Ama kitapta aile kavramı, bütün olma kavramı Selena'nın herkesin kendisini bulmasını sağlaması çok iyi anlatılmış. Kitabı bu kadar sevme sebebim büyüklere masal tadındaki kitapları çok sevdiğimden galiba. Dili akıcı, tasvir yok denecek kadar az tam bir peri masalı.

Ceren Acer 
08 Mar 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

Yazarın Ay Bahçesi romanı işleyiş bakımından diğer romanlarına göre sönük kalmış diyebilirim. Olaylar çok yavaş geliştiği için kitabı hızlı bir şekilde bitiremiyorsunuz. Ayrıca az da olsa romanı okurken hadi artık olaylar biraz hızlı gelişsin dediğim oldu. Olay örgüsü ağır çekimde gösterilmiş film sahnesi gibi olsa bile yine de değişik bir konuya sahip olma özelliğini gösterdiği için okunası bir romandı. Okumak isteyenlere tavsiye ediyorum.

Zeynep Yılmaz 
14 Şub 15:56 · Kitabı okudu · 9 günde · 2/10 puan

Kitabın asıl kahramanı olan Selena hafızasını kaybettikten sonra iyilik meleğine dönüşen fantastik bir karakter (Türk filmlerinde hayat sevince güzel diye etrafa neşe saçarak dans eden tiplerden ) gereksiz ve saçma bir olay örgüsü . Zaman kaybı yaratan bir kitap.

meleknur yol 
17 Kas 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Kitabın konusu degisik,güzel. Fakat olay akışı biraz yavas ortalarına kadar can sıkabiliyor.Sonradan daha okunulur hale geliyor.Gene de okunabilir,romantik bir kitap.

Kitaptan 3 Alıntı

ebru cihangir 
15 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" Sen herkesin olmak isteyeceği türden bir insansın. İyi, nazik, ilgili, sevgi dolu, dürüst... Dünyanın ya da benim, bu iyimserliği yüreğinden çalmamıza izin verme!"

Ay Bahçesi, Kristin Hannah (Sayfa 204)Ay Bahçesi, Kristin Hannah (Sayfa 204)
meleknur yol 
 17 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Çiçeği kaldırıp ona uzattı." Çiçekleri özlemeni istemiyorum."
Agnes çiçeğe bakarken gözlerindeki o donuk, sabit bakış eriyip gitti ve "Beyaz..." diye fısıldadı.

Ay Bahçesi, Kristin Hannah (Sayfa 329)Ay Bahçesi, Kristin Hannah (Sayfa 329)